Мас или бебешко олио?

  • 5 616
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 764
Разбира се, че бебешко олио или преварен зехтин. Но в момента има страхотно разнообразие на бебешка козметика по търговската мрежа.
Като знам как се прави домашната мас...  Sick

# 16
  • Мнения: 46 518
... Apropo.....Simple Smile moiata pediaturka suvetva da go kupia samo vednuj sedmichno.....no nie si go kapem prez den.

Колко е голямо бебчето ти?
При дъщеря ми имаше проблем със суха кожа когато беше на 1-2 месеца и наистина единствено разреждането на къпането помогна  Peace

Но ако е по-голямо и ходи вече, не става да не го изкъпеш ...

# 17
  • София
  • Мнения: 39 764
Дияна миналото лято нещо ми се лющеше, кожата и беше суха. Предполагам, че съм я мила с гаден сапун. Купих олио на Нивеа, и реших проблема. Къпането не съм разреждала.

# 18
  • Мнения: 6 155
Пробвай Линола фет - слага се във водата за къпане, но аз съм мазала и директно върху кожата.
Ако не искаш козметика - по-добре зехтин, от колкото мас  Peace

# 19
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бебешко олио, разбира се
А за маста  #Crazy, все едно не съм го прочела  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 3 826
По-добре със зехтин,отколкото с мас.Но сега времето става горещо и е най-добре с някакво бебешко олио или мляко.

# 21
  • Мнения: 5 140
Бебешко олио или преварен зехтин.

# 22
  • Мнения: 200
Маста е гадна, но ако все пак искаш да опиташ трябва да се консултираш с някоя баба, дето е варила такава мас. Знам, че маста се вари с мляко и й се добавят билки, но наистина трябва да питаш някоя баба! УСПЕХ

# 23
  • Мнения: 867
Аз все си мисля че е нужно нещо хидратиращо, обаче все пак нямам опит още.
По моята кожа на лицето, която е страшно суха и се лющи даже, съдя че като намажа мазно, особено през лятото ефект няма кой знае колко. Обаче дълбоко овлажняващите кремчета държат кожата нежна и свежа. За бебчо съм купила засега на Мустела хидратиращи кремчета за личице и тяло, а пък за масажчета нататък мисля да си преваря зехтин.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Мисля да използвам олио и то на Мустела.

# 25
Blagodaria otnovo na vsichki za suvetite,pomognahte mi mnogo v tozi problem!Mislia da opitam sus zehtin,shte go prevaria na vodna bania,no ne sam naiasno kolko dulgo i ako ima niakoia druga osobenost,kajete mi.

# 26
  • Мнения: 3 760
Тук общо взето има два лагера - преварен зехтин и качествена козметика (с тежнения към Мустела). Почти няма мама, която да е мазала с мас А аз до 4-ти навършен не мажех с нищо (нямаше нужда).

# 27
  • Мнения: 3 760
Обикновено се преварява 15-20 минути. Важно е какъв зехтин ще вземеш, но за да се ориентираш пусни търсачката!

# 28
Blagodaria na vsichki za suvetite.Mislia shte opitam s prevaren zehtin,zashtoto po preporuka na pediaturkata slagam po niakolko kapki zehtin vuv vodata dokato kupia malkiia i zabeliazah, che dobre mu deistva.Kajete mi,kolko dulgo go varite?Na vodna bania?

# 29
Muni,mersi za burzoto otgovorche:)

Общи условия

Активация на акаунт