Мас или бебешко олио?

  • 5 617
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Хасково
  • Мнения: 726
отначало мазах беба с олио на Бюбхен, а като свърши с лосиона на Мустела- МНОГО по-доволна съм.

# 46
  • Мнения: 8 917
Pomognete mi,mili mami,sus suvet.Bebcho ima suha koja,opitah veche s bebeshko olio, no bez osoben rezultat.Ako niakoi e mazal bebeto si s mas (poluchih takiva suveti ot poznati),go molia da mi kaje kak ia prigotvia i dali e izobshto rezultatno.Predvaritelno blagodaria.
Никога не бих мазала с мас Naughty

# 47
  • София
  • Мнения: 4 966
Мляко Wink

# 48
  • Мнения: 1 942
... Маста се прави в зависимост от това дали детето е алергично към краве белтък /както в моя случай/. Намираш домашна несолена мас. В  половин литър вода /ако детето ти не е алергично към краве белтък във мляко/ изсипваш маста /бурканче за детска храна/ и вариш малко, после оставяш да изстине и обираш маста. Слагаш нова вода /мляко и пак вариш. Това се прави от 3 до 5 пъти - докато маста стане бяла и пухкава. После разпределяш маста в малки съдове и съхраняваш в хладилника. Вадиш малко преди къпане ...

Майка ми преди няколко години си разказа играта с тази рецепта, хем е голям човек, без никаква алергия през живота си, а какво остава за новородено, много внимавайте, много!
При наличието на зехтин, нищо не оправдава този риск ...

И какво и стана на майка ти? Ако е алергична реакция тя сега паржоли ли не яде или не пие млечни продукти  Laughing Найвероятно маста ви не е била хубава. Лекаря ни като идва ни предупреди, че ако искам да мажа със мас трябва да съм сигурна как са хранили прасето и да не са му давани разни химии за качване на килограми.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
Мажем се с олиото на Бюбхен, сега, като се позатопли мисля да минем на млякото. Доволна съм. Никога не бих мазала с мас!  Naughty

# 50
  • София
  • Мнения: 2 493
мас мас... и солчица да не се поти.....

# 51
  • Мнения: 46 518
Прасето беше домашно, гледаха го баба ми и дядо ми, знаят точно какво е влизало в устата му.

Виждам, че ти е много смешно, но обривът на майка ми беше доста упорит и определено не ни беше забавно  newsm78
Не знам какъв е този вашия лекар, до сега на такъв, който да разреши мазане със свинска мас не съм попадала, поне презпоследните 20 години ...

# 52
# 53
  • Мнения: 1 555
Зехтин !!! Някои мами разреждат къпанията през ден-два, но макар че синът ми също беше със суха кожа отначало съм го къпала, а и продължавам да го къпя всяка вечер  Peace
Иначе има много медицински бебешки козметики за сухата кожа - аз лично съм много доволна от Мустела и от Балсама на Д-р Тайс - от него особено !!!

# 54
  • Мнения: 3 423
Виждам, че си в Германия. Да, тук акушерките съветват да не се къпят бебетата всеки ден, а като се къпят, да се слага във водата малко мляко (или кърма) и зехтин. Зехтинът дава достатъчно мазнина на кожата. Ако си ходила по предродилни курсове, сигурно си чула съвет от акушерката, да не цапотиш бебто с козметика. Явно това, което тук се препоръчва, не съвпада с това, което се прави в БГ.
Аз показах на моята акушерка чистата мас, нямало проблеми да мажем на бебето гънките. Козметика още не сме ползвали, засега няма подсичане, зачервяване и т.н.
Но ако искаш козметика, моля, има какво ли не на пазара.

# 55
  • Мнения: 432
Само тоал.мляко

# 56
  • Мнения: 3 360
За мен зехтина върши чудесна работа.А отскоро ползвам и беб.мляко и също съм доволна Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Никол
Виждам, че ти е много смешно, но обривът на майка ми беше доста упорит и определено не ни беше забавно 
Не знам какъв е този вашия лекар, до сега на такъв, който да разреши мазане със свинска мас не съм попадала, поне презпоследните 20 години ...

това за мен ли беше?

# 58
  • София
  • Мнения: 3 989
Не съм мазала с такива неща. Димана също има суха кожа, мажа я с крем на Мустела за атопична кожа, къпя я с маслото за баня на Мустела. НИКОГА САПУН. Сапун ( то не е сапун, но така се казва) изполвам само за ръцете!
Махни дразнителите, къпи 1-2 пъти в седмицата и само с масло или кърма във водата!
Успех!

# 59
  • Мнения: 670
Не бих използвала мас в никакъв случай. Дори и зехтин не мисля, че е подходящо. За суха кожа ти препоръчвам овлажняваща крем-емулсия на Mustela.

Общи условия

Активация на акаунт