Мас или бебешко олио?

  • 5 629
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
Аз също съм против маста . и двете си деца мажа с Бюбхен.

# 61
  • Мнения: 46 557
това за мен ли беше?

Не, за Sillveto, ама пропуснах цитата, извинявай   bouquet

# 62
  • Мнения: 14 654
аз мисля че най-подходящ е зехтинът-студенопресован и обработен на водна баня.освен това няма нужда бебето да се маже цялото,а само там където е нужно(кожичката е по-суха).а от олиото на джонсън получавам сърбежи,какво остава за едно бебче

# 63
  • Мнения: 1 006
И аз не бих намазала с мас за нищо на света. Алекс също имаше много суха кожа в началото и пробвах със зехтин, но нямаше резултат. Кожата му се оправи с бебешкото мляко на Бюбхен.
И аз така смених зехтина с олиото на Бюбхен и съм много доволна,кожатана бебо е много мекичка вече.

# 64
  • софия
  • Мнения: 495
когато ни изписаха от родилното,кожата на малкия беше ужасно суха,направо се белеше.Мазах го с какво ли не,но нищо не помагаше,ужас.Изпратиха ми мас(те си знаят как я прават за бебета).Кожата му се оправи за 3 дена,така че лично аз сам много доволна!

# 65
  • София
  • Мнения: 2 493
Никол, Simple Smile Помислих си, че не си разбрала иронията ми и ми се стори доста странно. Heart Eyes

искам да попитам всички, които са ползвали мас и тези, които намират употребата й като козметично средство за уместна - вие самите бихте ли се мазали с мас, вместо с боди лосион или мляко или там каквото се ползва? (не се заяждам, а просто ми е интересно)

# 66
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми съм я мазала само с мляко и въпреки сухата кожа, вече почти годинка няма никакви проблеми.

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Помогнете ми,мили мами,със съвет.Бебчо има суха коя,опитах вече с бебешко олио, но без особен резултат.Ако някой е мазал бебето си с мас (получих такива съвети от познати),го моля да ми каже как я приготвя и дали е изобщо резултатно.Предварително благодаря.


Пробвай зехтин, бадемово масло, кайсиево масло.......от пшеничен зародиш...има много студено пресовани масла....
Козметиките са гадна работа, увреждат бъбреците, черния дроб...докарват рак........... маста също не е подходяща - защото се пържи.....

# 68
  • София
  • Мнения: 7 101
Маста е животински продукт и може да доведе до алергия.Ползвай каквато искаш бебешка козметика,само не мас Naughty

# 69
  • София
  • Мнения: 4 423
Никол, Simple Smile Помислих си, че не си разбрала иронията ми и ми се стори доста странно. Heart Eyes

искам да попитам всички, които са ползвали мас и тези, които намират употребата й като козметично средство за уместна - вие самите бихте ли се мазали с мас, вместо с боди лосион или мляко или там каквото се ползва? (не се заяждам, а просто ми е интересно)
Да ти отговоря като питаш толкова настоятелно!
Дъщеря ми е мазана със мас, никакви проблеми не съм имала.
През първата бременност, както и сега се мажа с мас - резултата е нито една стрия -  никъде.
За невярващите предлагам оглед.

# 70
  • Мнения: 4 392
Помогнете ми,мили мами,със съвет.Бебчо има суха коя,опитах вече с бебешко олио, но без особен резултат.Ако някой е мазал бебето си с мас (получих такива съвети от познати),го моля да ми каже как я приготвя и дали е изобщо резултатно.Предварително благодаря.


Пробвай зехтин, бадемово масло, кайсиево масло.......от пшеничен зародиш...има много студено пресовани масла....
Козметиките са гадна работа, увреждат бъбреците, черния дроб...докарват рак........... маста също не е подходяща - защото се пържи.....

secretgarden,това,че козметиката уврежда бъбреците,черния дроб и причинява рак не го знаех EmbarassedНаправо ме изуми! ShockedМожеш ли да дадеш някакъв линк baby_neutral

# 71
  • Мнения: 46 557
... През първата бременност, както и сега се мажа с мас - резултата е нито една стрия -  никъде.
За невярващите предлагам оглед.


Това е до кожа, майка ми не се е мазала с нищо и няма стрии.
Моя приятелка, която има по-голямо дете ме съветваше да се мажа с мас, защото тя се била мазала и като япитах, помогнали си показа корема и бяше цялата в стрии ...

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Помогнете ми,мили мами,със съвет.Бебчо има суха коя,опитах вече с бебешко олио, но без особен резултат.Ако някой е мазал бебето си с мас (получих такива съвети от познати),го моля да ми каже как я приготвя и дали е изобщо резултатно.Предварително благодаря.


Пробвай зехтин, бадемово масло, кайсиево масло.......от пшеничен зародиш...има много студено пресовани масла....
Козметиките са гадна работа, увреждат бъбреците, черния дроб...докарват рак........... маста също не е подходяща - защото се пържи.....

secretgarden,това,че козметиката уврежда бъбреците,черния дроб и причинява рак не го знаех EmbarassedНаправо ме изуми! ShockedМожеш ли да дадеш някакъв линк baby_neutral

Ето нещо от форум козметика :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84785.0


Ако искаш още виж в Гуглето

# 73
  • София
  • Мнения: 2 493
Буболина, за бремеността знам, че е много популярно, ама защо и през другото време не се мажеш с мас?

Извинявайте, като се чета и излиза, че се заяждам, а наистина не е така! Затова няма да пиша повече по темата. Но пак да кажа - аз също съм твърдо против използването на маста като козметичен продукт. Но всеки си има право на собствен избор и може да се маже ако ще и с машинно масло Simple Smile

пак се извинявам ако съм обидила някого.

# 74
  • Мнения: 426
Не знам защо сте толкова против маста. С Диди като ни изписаха имаше някакви петна по гръбчето и корички на главичката.GP-то какво ли не ни изписва и ние с моя мъж все в магазина или по аптеки.Накрая послушах баба си и почнах да я мажа с мас и невен, приготвено всичко от баба ми. За 3 дена всичко изчезна, а за коричките по главата почнаха сами да падад като я решех с четката.
Лично аз като бях бременна също си мажех с мас  коремчо. Но за през лятото естествено бебешко олио.

Общи условия

Активация на акаунт