КРУИЗИ /Тема 11/

  • 93 509
  • 759
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 943
Хвала. моите държави са по две и не става Успех пробвайте и с пет кг.или има едно предаване Без багаж

# 661
  • Мнения: 199
7 кг са достатъчно Wink .
Като се върна ще споделя опита си.

# 662
  • Мнения: 4 734
За летни дестинации как да е, но ако се пътува зимата и трябва поне 2 чифта обувки и джапанки за баня тогава няма как в ръчен багаж... Освен това козметика не може никаква, освен травел сетове, които са за 2 дни ползване... То вярно, че на кораба има доста неща да си купиш, но първо е доста скъпо и второ като си тръгваш трябва да ги хвърлиш... Ако не се пътува с нискобюджетни авиокомпании е безсмислено да не вземеш куфар, понеже е включен в цената...

Последна редакция: пн, 20 авг 2018, 15:54 от lunna pateka

# 663
  • София
  • Мнения: 1 714
Много е относително и персонално това с багажа. Аз ненавиждам много багаж и лятото винаги пътувам за море/екскурзия само с 1 раница, която е по стандартите на уиз (когато можеше и дамска чанта, сега ми е малко-по-трудоемко, но пък вече има много удобни сгъваеми), летните дрехи са компактни, ако не мъкнеш много хавлии, или си си взел от тези на Декатлон, които стават 10 на 10 см като ги сгънеш, 7 кг за 7 дни е напълно нормално. Не нося грим, нито парфюми (ако имам, може някой тестер), имам едно малко несесерче с пудра руж и спирала, и сетчетата ми от душ гел и шампоан за път са ми стигали и за 14 дни...бельото го препирам, ама то и колко място да заема.И имам едни много тънки джапанки.
Ест. ако е есен, зима и т.н., багажът е много повече, това вече е друго. С нашето пътуване през февруари аз тръгнах с едно леко яке и дълга лятна рокля още оттук, за да нямам после излишни дрехи. Така и така бяхме с такси до летището и обратно...
За нашия круиз до дубай за 8 дни бяхме взели един сак и за двамата. И беше полупразен.Тогава малко се бях престарала, защото носих и 2 дълги вечерни рокли, които иначе не бих взела, както и шалове и гуменки...
Времето определено беше студено за моя вкус и много приятно за вкуса на мъжа ми. 23-24 градуса, облачно, в пустинята ни валя дъжд. Но пък ако не беше такова , може би нямаше да изкараме толкова приятни разходки през деня на всяко едно място,което посетихме.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 11:02 от Kanari

# 664
  • Мнения: 199
Kanari ти си мойта "кръвна група" Wink

# 665
  • Мнения: 4 734
Да, обаче на круиз ви трябват освен джапанки и официални обувки за гала-вечерите. Освен това анцунг и някакви обувки, с които ще стоим на кораба.. Не може 7 дни с едни и същи дрехи. С какви обувки ще се слиза в Дубай например ако летим февруари от Европа... Трябват и сандали или нещо отворено...Rolling Eyes На кораба пускат лятото климатиците и си става хладно, трябва нещо връхно. Както и да го смятам е трудно за мен да се побера в малко куфарче ръчен багаж...Grinning

# 666
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
То затова и цените, които се спрягат тук, са толкова ниски- вътрешни каюти, нискобюджетни компании... Никога не съм ходила на круиз, не знам кога пак ще мога да отида, но решихме всичко да е както трябва- нормална самолетна компания, куфар за всеки, хубава каюта, Al; като е, да е.

# 667
  • Мнения: 4 734
Mежду другото не знам за багажа, обаче редовните цени на круизите много да се вдигнали от преди... Тия дни се ровя и гледам оферти за круиз за 2019 и направо съм в шок от цените. Повечето круизи излизат над 100 евро на ден на човек и това ако се букне директно от круизната компания... Някой сайтове пък дават по-високи цени от това, вместо да правят някакви промоции, за да те зарибят за клиент... Единствено за януари и февруари може да се намери нещо по-евтино, явно минава в графата "last minute"... Също сравнително по-изгодни са дългите круизи над 20 дни, цената на които може да падне до 50-60 евро на ден на човек.... Simple Smile

# 668
  • Мнения: 1 054
Писах го преди и пак ще го натъртя " Круизите поскъпват". Преди пет години когато тръгнах да пътувам " редовни" 7 дневни със среден клас кораби в Средиземно за август или септември с балкони имаше за по 500 евро на човек с пристанищни. Сега за сезон 2019 такива цени няма. Може да излезе после на ласт,  но нали човек планира отпуски и пр.


# 669
  • София
  • Мнения: 533
Здравейте,
тъкмо се върнахме от първия си круиз (Балтийски столици с Регал Принцес) и то е ясно, че вече сме пристрастени, та мислим вече за следващия. Искаме да е през пролетната ваканция на учениците, за да можем да вземем децата с нас. Харесала съм си тази дестинация https://aida.de/finden/NO07190330/PREMIUM като имах известни резерви за АИДА(не защото са немски, а защото на фона на Принцес може и да ни изглеждат леко мизерни), но този кораб го пускат декември и ще е чисто нов и луксозен, но не и прекалено нов че да е пълен хаос.
Кажете ми моля коя друга компания има тази дестинация - всичките канарски острови + Мадейра, защото освен АИДА други не откривам, а и не знам в коя категория дестинации да ги търся - Европа, Атлантически океан, Африка?

# 670
  • Мнения: 1 054
Здравейте,
тъкмо се върнахме от първия си круиз (Балтийски столици с Регал Принцес) и то е ясно, че вече сме пристрастени, та мислим вече за следващия. Искаме да е през пролетната ваканция на учениците, за да можем да вземем децата с нас. Харесала съм си тази дестинация https://aida.de/finden/NO07190330/PREMIUM като имах известни резерви за АИДА(не защото са немски, а защото на фона на Принцес може и да ни изглеждат леко мизерни), но този кораб го пускат декември и ще е чисто нов и луксозен, но не и прекалено нов че да е пълен хаос.
Кажете ми моля коя друга компания има тази дестинация - всичките канарски острови + Мадейра, защото освен АИДА други не откривам, а и не знам в коя категория дестинации да ги търся - Европа, Атлантически океан, Африка?

Costa cruises, MSC, Pullmantour
първите две имат с тръгвания от Генуа или Савона с вкл. Марсилия и Барселона 11 дни за 600 / 700 евро вътрешна

# 671
  • Мнения: 4 734
Този круиз на Аида е хубав, кораба също, но цената е доста висока - излиза над 100 евро на ден на човек.. И то гледах кабина с прозорец за зимата когато уж не е най-скъпия сезон... Ние с Коста сме правили подобен круиз преди 5-6 години за половината цена...Grinning Освен това ако включиш и сам.билет от тях излиза нереално скъп, по 600 евро двупосочен на човек от Германия до Канарските острови... Това е лудост просто...Grinning

# 672
  • София
  • Мнения: 533
Costa cruises, MSC, Pullmantour
първите две имат с тръгвания от Генуа или Савона с вкл. Марсилия и Барселона 11 дни за 600 / 700 евро вътрешна
Гледала съм сайтове на Коста и MSC и не намирам такава дестинация - Лансароте, Фуертавентура, Гран Канария, Тенерифе и Мадейра
И пак да попитам - в коя категория дестинации попадат тези острови, много ме дразни че на повечето сайтове, да не кажа всички няма търсачка в която просто да си въведеш името на острова който те интересува и да намериш дадената дестинация.

# 673
  • София
  • Мнения: 533
Видях този на Коста, който ходи до Какарите - не ме устройва, много малко от Канарските острови, много от Средиземноморието, което адски ми е омръзнало.
Ей този също много ми допада, но датите за съжаление - не https://aida.de/finden/CA14191216/PREMIUM

# 674
  • София
  • Мнения: 1 274
... Никога не съм ходила на круиз, не знам кога пак ще мога да отида, но решихме всичко да е както трябва- нормална самолетна компания, куфар за всеки, хубава каюта, Al; като е, да е.
Не си ходила на круиз, но вече знаеш...Stuck Out Tongue
Като попътуваш повечко и навъртиш 20+ круиза, започваш да си правиш стриктно бюджета - защо, например, да летя за Рим с "нормална" авиокомпания, като мога за 4 пъти по евтино да летя с Уиз и Райън? Не, че някой не би решил обратното, но се чудя защо?
Хубава каюта?!? - всички са хубави, но пак цените са толкова диферинцирани между различните категории, че е абсурдно да не се замислиш сериозно какво ти е нужно като минимум, за да е комфортно.
Може много да се напише по темата и затова тук се споделят предимно добри оферти - номера е с приличен бюджет да имаш прекрасен круиз.

Общи условия

Активация на акаунт