Новите ви книги - 20

  • 106 776
  • 754
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 1 654
Само на мен ли не ми допадна Мозайката... Едва дочетох последната една трета от книгата. Започна интересно, после изведнъж нова сюжетна линия, разследването на редакторката уж трябваше да бъде интересно, детективско.
В момента започвам ето тази
И очаквам с нетърпение "Където пеят раците" Simple Smile

# 451
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Само на мен ли не ми допадна Мозайката... Едва дочетох последната една трета от книгата. Започна интересно, после изведнъж нова сюжетна линия, разследването на редакторката уж трябваше да бъде интересно, детективско...
.
И аз не се спогодих с Мозайката, а също така не харесах и " Тебеширения човек ". Първата твърде много ми напомни Агата Кристи на която не съм почитател, но е моя грешката, че не прочетох ревюта за книгата в нета, а втората ме издразни с телеграфния стил на изразяване на авторката. Grinning

Последната ми нова книга е " Господарката на езерото" на Анджей Сапковски,  но от телефона не мога да кача снимка.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 22:07 от floren

# 452
# 453
  • Пловдив
  • Мнения: 198


От промоцията на ИК Кръгозор, нали?

# 454
  • Мнения: 10 874
От промоцията на ИК Кръгозор, нали?
От сайта на Кръгозор са, само „Наследницата от Дакота Билдинг“ е част от промоцията, останалите са просто с отстъпка от коричната цена. Hug

# 455
# 456
  • Мнения: 9 677
За човек, който е на последните 100 страници от една книга е доста неприятно да разбере, че последната част е разочароваща. Simple Smile

На мен досега мозайката ми харесва, но имам още 100-тина страници и се надявам като я довърша постът ми да е по-оптимистичен.
Чакам Бергман да дойде днес.

# 457
# 458
  • Вестерос
  • Мнения: 38 237


# 459
  • София
  • Мнения: 27
Подхванала съм тези трите. Animal Whale

# 460
  • Мнения: 511
И трите са много добри! Чак ми е интересно коя ще вземе превес и ще я завършиш първа. Залагам за Пратчет.
Моята нова книга е "Когато порасна искам да стана чужденец" на Ели Цонова. Вчера я взех и днес я дочетох. Много ми допадна, вдъхновяваща ми беше, хареса ми и изпълнението и. Препоръчвам я!

# 461
  • София
  • Мнения: 27
Я, колко малък е бил светът!
Онзи ден загледах книгата във "Фабрика Дъга ". Грабна ме корицата. Сега като прочетох, че за един ден си я "изяла" , искам и аз ! Simple Smile)))
Чета и трите едновременно, според настроението ми. ( може някой да ме линчува за този кофти навик )
Превес май взима " Изворът" , припознавам се в работен аспект с един от главните герои и не ми дава мира. Simple Smile)
Дай ми топ 3 , на книги които са те грабнали през миналата година. Animal Whale
Сега като се замисля... голям смях пада и с перипетиите на Тифани Сболки! Може и да познаеш

# 462
  • Мнения: 511
Супер предизвикателство! Топ три от 70- 80 прочетени. Трябва да помисля...
Всъщност една от тези книги е точно "Кратка история на човечеството". Прочетох я 2018 и много ме впечатли. Хем е мащабна и с научни факти, хем е достатъчно леко поднесена, за да достигне до съзнанието на различните читатели.
Втората книга е на Джо Диспенза -"Разчупете навика да бъдете себе си". Тази цялата съм я подчертала. Много ценни неща намерих в нея. Не че не съм ги срещала тези идеи досега, но някак бяха добре събрани и синтезирани.
Третата е много интересна, но е много мащабна и трудно се чете и трябва да харесваш психология. Филип Зимбардо  "Ефектът Луцифер" - за един експеримент със студенти в Станфордския университет, реално проведен. Едните студенти са "затворници", а другите са "надзиратели" и как в един момент нещата излизат извън контрол и "надзирателите" реално изтезават "затворниците". Абе за човешката природа общо взето. Той е много известен този експеримент.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 23:24 от mariposa333

# 463
  • София
  • Мнения: 27
О ,чела съм за този експеримент. Как хората бързо размиват границите на реалното.
Ще се прочете задължително Simple Smile)

# 464

Общи условия

Активация на акаунт