Отговори
  • Мнения: 334
Здравейте,
От август месец миналата година ми изолираха бактерия във влагалището. Направих 3 курса с антибиотик по антибиограма, докато се изчистя. Тъкмо се зарадвах и 2 седмици по-късно се оказа, че с децата сме заразени със скарлатина (стрептококус пиогенес). По преценка на личния лекар бях на Тантум верде, защото количеството беше оскъдно. Консултирах се с УНГ, тъй като нямах подобрение (единственото ми оплакване е болки в гърлото). Изписа ми Аксеф 500 за 10 дни, отново по антибиограма. Вече приключвам с АБ, а болките в гърлото остават. Ще си направя нов гърлен секрет, но съм почти убедена, че отново ще имам бактерия.

За 6 месеца изпих 4 АБ, които не знам как и къде ще ми навредят. Пия мултивитамини, пробиотици, слагам вагинални глобули за нормална флора, гледам да ям кисели храни и нищо. Пробвах натурални продукти, като екстракт от семена на грейпфрут, гаргари със салвия и лайка и т.н. Вече съм отчаяна, превръщам се в хипохондричка и пробвам хаотично какво ли не. Не смея да целуна децата, за да не ги заразя.

Моля за съвет, ако някой се е сблъскал с това и се е справил или лекар, който да ме насочи към какъв специалист да се обърна. Иска ми се лекаря да погледне малко по-комплексно и също да вземе мерки за превенция на последващи бактериални инфекции. Ако имате предвид конкретен лекар моля да е за София.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Изчакай за новия гърлен секрет да минат поне 10-12 дни след последния прием на антибиотик. Иначе има вероятност да излезе отрицателна пробата, а да има бактерия. Друг съвет не мога да дам. И пробата да се вземе сутрин на гладно, без да си си мила зъбите преди това.

# 2
  • Мнения: 334
Да, и аз знам за мин. 7 дни.

# 3
  • Мнения: 13 668
Трябва освен да се изолира да направят тест за резистентност на бактерията за да определят коя антибиотична група й въздейства. Това правят ли го?

# 4
  • Мнения: X
Щом ги е пила по антибиограма - явно да.

# 5
  • Мнения: 5 819
    Много антибиотици сте изпили. Дано всичко бъде наред и нямате никакви бактерии никъде.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 933
Като човек,работещ с бактерии,да попитам гинекологът Ви,когато предписа антибиотик,каза ли,че и съпругът Ви трябва да си пусне изследвания.А казали Ви какво трябва да направите за превенция?
Относно пиогенеса в гърлото не е рядко срещано,но не можах да разбера от колко време е проблема,кога се заразихте?Друго освен да приемате АБ правите ли с гърлото,мажете ли го с нещо и с какво?

# 7
  • Мнения: 2 633
Намерете читав лекар. При толкова много антибиотици бях получила гъбички в гърлото. Този път болката беше не от бактерии, а от гъби. Страшна болка е. След АБ не се изолират бактерии по принцип. И гъби не се изолираха, заради малкото секрет който успяха да вземат от гърлото. Но наистина си бяха Гъби, и ги излекувах с противогъбичен крем за 1 седмица.
Преди да намеря Добър УНГ и аз се лутах като теб с месеци антибиотик и стоях с безбожни болки. Ако си от Пловдив мога да ти дам координати на лекаря

# 8
  • Мнения: 334
Към въпросите на elfito - нямам партньор от доста време и общо взето с гинеколога правим контроли, но не ми е давала насоки за превенция, като контакти, хранителен режим и лекарства.
Гърлото е от декември, но започнах АБ месец по-късно. През това време смучех Тантум верде, гаргари. По време на АБ не ми предписаха нищо за гърло. Но вчера си взех Стрептогард за смучене и сякаш е малко по-добре.


ALMIRRA, от София съм Simple Smile

# 9
  • Мнения: 51
Здравей, аз също се въртя в омагьосан кръг от миналата година с гъбични инфекции и септември 2017г. много лоша вагинална бактериална инфекция.
Тъпчеха ме с широкоспектърни антибиотици и уж до 5-6 дена “би трябвало” да има ефект. След седмица стана по-зле, влагалището и срамните устни ми се подуха, влагалищния ми отвор не се виждаше, имах ранички по срамните устни, не можех да ходя по малка нужда от болка, 47 мин. (засичах) се пробвах да се изпишкам в топла вода с тетра (отново болезнено), правих седящи ванички и с калиев перманганат, глобули не можех да слагам, заради болката и подутостта, седмица бях на легло, широкоспектърните антибиотици ми ги замениха с инжекции двойна доза Гентамицин и повярвайте ми, най-хубавото чувство беше да си облекча пълното мехурче на 3-тия ден. Пак си болеше, но беше поносимо. Вече не ми прилошаваше като ставах от леглото, оттокът намаля, раните ги горих с едно лекарство като синьо мастило. Общо взето месец по доктори, бърза помощ, болки. Болкоуспокояващите не ми помагаха, майка ми ми даваше и успокоителни, защото и нервите ми бяха доста опънати. И ето.. почивка до декември и след настинка ми откриха във влагалищния секрет Стрептококи от група Б. Имунитета ми толкова спадна, сега ще се мъча да го вдигна малко, че една настинка ме събаря, камо ли, пази Боже, нещо по-лошо. За една година толкова глобули, антибиотици и инжекции съм приела, колкото не съм за 21 години.

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Към въпросите на elfito - нямам партньор от доста време и общо взето с гинеколога правим контроли, но не ми е давала насоки за превенция, като контакти, хранителен режим и лекарства.
Гърлото е от декември, но започнах АБ месец по-късно. През това време смучех Тантум верде, гаргари. По време на АБ не ми предписаха нищо за гърло. Но вчера си взех Стрептогард за смучене и сякаш е малко по-добре.
ALMIRRA, от София съм Simple Smile

За гърлото съм почти сигурна, че не бактерия, а гъбички. Аз така се мъчих три месеца, без ефект от нищо, докато не изолираха гъби в пробата и докторът ми предписа "Фунгостил" сироп. Помогна, но се наложи да го пия два пъти през месец, докато сработи. От София съм, ходих при УНГ специалист в мед.център "Доверие" - в кулите на Софарма, но за съжаление не му помня името.

# 11
  • Мнения: 79
Здравей, аз също се въртя в омагьосан кръг от миналата година с гъбични инфекции и септември 2017г. много лоша вагинална бактериална инфекция.
Тъпчеха ме с широкоспектърни антибиотици и уж до 5-6 дена “би трябвало” да има ефект. След седмица стана по-зле, влагалището и срамните устни ми се подуха, влагалищния ми отвор не се виждаше, имах ранички по срамните устни, не можех да ходя по малка нужда от болка, 47 мин. (засичах) се пробвах да се изпишкам в топла вода с тетра (отново болезнено), правих седящи ванички и с калиев перманганат, глобули не можех да слагам, заради болката и подутостта, седмица бях на легло, широкоспектърните антибиотици ми ги замениха с инжекции двойна доза Гентамицин и повярвайте ми, най-хубавото чувство беше да си облекча пълното мехурче на 3-тия ден. Пак си болеше, но беше поносимо. Вече не ми прилошаваше като ставах от леглото, оттокът намаля, раните ги горих с едно лекарство като синьо мастило. Общо взето месец по доктори, бърза помощ, болки. Болкоуспокояващите не ми помагаха, майка ми ми даваше и успокоителни, защото и нервите ми бяха доста опънати. И ето.. почивка до декември и след настинка ми откриха във влагалищния секрет Стрептококи от група Б. Имунитета ми толкова спадна, сега ще се мъча да го вдигна малко, че една настинка ме събаря, камо ли, пази Боже, нещо по-лошо. За една година толкова глобули, антибиотици и инжекции съм приела, колкото не съм за 21 години.

Успяхте ли да се справите със стрептококите във влагалището. Аз ги имам същите вече 3 години съм в омагьосан кръг, причиняват ми уроинфекции. Пия Антибиотици през месец. И нищо..

# 12
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
А с антибиотиците взимате ли и пробиотици?!  Освен перорални има и вагинални

# 13
  • Мнения: 79
А с антибиотиците взимате ли и пробиотици?!  Освен перорални има и вагинални

Ползвам Гинофилус, а за pH Видермина. Пия витамини от скоро.

Общи условия

Активация на акаунт