90-дневна диета - килцата стопи и фиданка стани - Тема 367

  • 85 881
  • 726
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 775
Момичета, здравейте! Simple Smile За трети път ще правя режима, всеки път имам да свалям около 5 кг. Проблемът е главно в коремната област, гърба и бедрата. Предишните два пъти свалих бързо и ефектът беше дълготраен. Днес менюто беше:

З. Банан
О. Салата айсберг и чери домат + 2 бучки сирене и пълнозърнесто хлебче
В. Салата + сирене

Водата е малко, но ще се постарая да я увелича.

Дано бързо сваля ненужните 5 кг, че не мога да се понасям. Имам доста да наваксам, ще се върна, за да изчета какво сте писали.

# 196
  • Мнения: 3 067
Unforgotten`feeling`f - добре дошла и успех ! Simple Smile

НоМе,
Скрит текст:
аз не твърдя, че съм особено веща в това, но до колкото ми е известно въглехидратната ротация се прилага и има смисъл при спортисти най-вече. Дори да пропуснем момента с тренировките, аз не мисля че в режима има ден с почти нулев прием на ВХ (което реално основава някаква предполагаема вх ротация). Напротив, всеки ден има стабилно високо ниво на ВХ и захар (плодова закуска, в протеинов ден филийка хляб на обяд, да не говорим че млечните храни, като сирене, кашкавал и мляко имат много мазнини и въглехидрати). В този ден чист протеин е само месо/риба/яйца. В книгата обаче никой, никъде не задължава да се ядат само месо, риба и яйца.
До колкото съм чела, при Вх ротация, имаш последователност от дни с високо съдържание на протеини и дни с високо съдържание на въглехидрати, които се редуват в определен ритъм. В дните с висок прием на въглехидрати, само определен процент, който е до 50% може да идва от захари. Освен това, нивото на протеините, трябва да е относително високо и стабилно във всички дни. Ако в бобов ядем боб и леща ок, но ако са картофи и ориз? Много АКО се получиха, за един принцип.
Може и аз да греша, допускам го, не ми е силата тази точно теория и практика. От всичко, което съм чела тази на Любо статия най-ми допада
http://lubomirivanov.com/1481/  и не мисля, че процесите, които той описва, е възможно да настъпят в нашия режим, особено с последователноста: бързи въглехидрати: въглехидрати и мазнини (вх ден и плодов ден)

Вчера плодовия мина добре Simple Smile този път всичко ми е много по-трудно.

# 197
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
Добро утро фиданки😍 Искам пак да ви благодаря за подкрепата и съветите, страхотни сте ❤
Вчерашният воден ден беше успешен и без изкушения, но постигнатият резултат не е никак задоволяващ - едва 500гр. Общо свалени 4.700кг, което не е малко, но можеше и повече. За 500 гр. не знам дали си заслужава лишението, но до следващият път има доста време.
Днес белтъчен ден 😍 Не съм решила още изцяло менюто, но ще съм на млечни. Измислила съм само едни пълнени гъби, че  им се точа от доста време. Искам да ви попитам, ако на обяд хапна две яйчица, а на вечеря млечни продукти, голям грях ли ще е? Защото хем искам и яйца да ям, но не мога да изкарам и обяд и вечеря на тях, тъй като ги обичам само сварени или сурови да ги пия 😀
Успешен ден и мнооогоо минуси.
П.С. Стискайте палци днес сме на първи имунизации и малко ме е страх😟

# 198
  • Мнения: X
Ширин, грях е, ама не голям Wink , така че хапни си яйцата на обяд и млечните за вечеря и си свиркай.
Аз също не ям едни и същи неща за обяд и вечеря всеки път.
Сурови яйца не бих могла да пия, бляк Confounded Grinning
И аз чакам да се обадят да водя малкия на ваксини, че е само с първите след родилния дом, поставиха му ги като беше на 2 месеца. Вече е почти на 5 м. и изоставаме, но два месеца беше със сополки и прикашляне, после пък имаше грипна епидемия...и аз много се тормозя, че предстоят, като знам миналия път как плака милото, че и Т имаше, беше кисел, примрънкваше...да ги слагат и да се минава. Твоето бебче на колко месеца е, знам, че е по-мъничко от моето. Simple Smile

Аз не правих воден вчера. Бях на плодове пак и то на само на две ябълки. Така реших, така направих. Не минах директно на белтъчен. От началото на режима съм -3.5 кг, щеше ми се повече, ама нейсе, пак е нещо. Обвинявам хормоните, които може би още не са се наместили след раждането, че така поне има някой виновен Grinning
Та днес белтъчен ден.
З. - ябълки
О. - 3 сварени яйца със салата печени чушки
В. - чудя се дали да са пак яйца или много яйчено ще ми дойде...може да хапна 2 яйца, но без жълтъците.

Вие по колко яйца на ден хапвате максимум ?

# 199
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
И ние бяхме със сополи доста време, после епидемия и чак сега иначе малкия е на три месеца и половина ❤
Момичета знам, че звучи ужасно сигурно, но аз наистина мноогоо обичам сурови яйца особено, ако са домашни с истински жълтък. Наскоро се присъединих към Фейсбук групата и там между едни коментари бяха качени снимки с грамажи и се чудя дали са ок...

# 200
  • Мнения: 54
Здравейте,присъединявам се към бъдещите фиданки.Днес ми е девети ден.Вчера плодовия го изкарах салатен,много ми е трудно на плодове,защото не обичам сладко.На варивата ядох кестени сега от вас разбирам,че могат да се ядат на ВХ ден.Ще се поправя за следващия път.Яйца ям по две на ден за обяд.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 832
Здравейте,
при мен водния мина с малко отклонение - десетина малинки. Варих на детето, че имаше Т и не искаше да ги яде, за да не ги изхвърля ги изядох. Странното е, че не чувствах кой знае какъв глад. Пих вода с джинджифил.  1,1 кг. съм по-малко. Започнах 79,1 кг., днес съм 73,3кг. Имам доста за сваляне, 164 съм висока и тези килограми са ми много.
Ширин,  при теб хормоните още не са се нормализирали, може би затова не сваляш.
Днес белтъчен, закусих една дюля, обяда ще са две кюфтета или наденица със зелева салата, вечерята пак кюфте със салата.
Хубав ден!

# 202
  • Мнения: 993
Минавам да се похваля с почти цяло свалено кило след вчерашния въглехидратен! Simple Smile Туй то - качвам от ориз и свалям от макарони и петифури. Луда работа. Grinning

# 203
  • Мнения: 3 067
А аз съм почти кило нагоре след плодов Simple Smile

# 204
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Аз завърших първи цикъл без воден ден, защото имам ниско кръвно и не смея. -4 кг. Започнах да пия гореща вода от няколко дни заедно с втория цикъл. Чувам че добре се отразява, ще видим🙂. Днес съм на печени картофки и салата айсберг.

# 205
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
А аз съм почти кило нагоре след плодов Simple Smile
Е тия плодове са голям мор. Не стига че не държат ситост ами и се дебелее от тях. Не издържам цял ден на плодове, замествам със зеленчуци вече няколко такива дни.

# 206
  • Мнения: 993
Успокоявате ме, че проблемът не е в моя телевизор с омразните ми плодове. Позволявам си максимум един банан дневно, защото са калорични, гледам да наблягам на портокали и ябълки (макар да ги ям с погнусена физиономия), и пак не мога да сваля от тях.

# 207
  • Мнения: 3 067
Аз изядох голямо количество банани вчера, около 300-400 гр., = 3 банана, но големи, два портокала и две сурови барчета, както и 100 гр., ядки.
За вечеря си направих броколи и гъби на пара. Сол-не сол, другия плодов го карам на зеленчуци и салати. По-добре малко сол, пред толкова много глад, захар, изнервеност и безрезултатност.
Плодовете вляят на инсулина и кръвната захар, на чувството за глад и тн. Когато има дини, пъпеши и не толкова захарни плодове е приятно и поносимо, ама 100 гр., берита са 7 лв... Няма как да стане. На портокали може човек да издържи, ама колко, то не е 1 седмично да си кажеш "мога", а е през 3 дни.. така че, ще експериментирам. До тук ефект нямам. Имам де, 1 кило и нещо, ама то беше "празнично" качено Simple Smile Днес е 12 -ти ден, дано не си остана с това кило само Simple Smile

# 208
  • Мнения: 3 067
Абе добре е човек понякога да си припомня първоизточника:
1) за бавното отслабване, авторките пишат, че често се наблюдава особено при жени, бавно сваляне до първия воден ден и това не бива да е особен повод за притеснение, защото още се настройвал метаболизма към промяната.
2) Предговора на книгата е написан от диабетолог - доц. д-р. пише, че се залага на подреждането на дните, според гликемичния индекс на храните (NoMe може и да има правота).
3)Непрекъснато напомнят за важната физическа активност
4) По време на водния ден, при нужда може да се хапне плод или плодов сок.
5) ако се случи да се наруши, не е нужно да се обръщат дните, ако нарушението е само в едно хранене, се продължава по план - вечеря според деня, ако сме нарушили на обяд, ако сме нарушили на вечеря  - следващия ден е както е по план.

И така Simple Smile

# 209
  • София
  • Мнения: 61
Водния ми ден се провали с гръм и трясък, а бях надъхана.. ама уви. Една колежка имаше рожден ден и донесе половин магазин :х
И тамън мислех да постна резултат след първите 30 дни и то кантара ми отказа. Може би е искал да ме предпази от удар след вчера Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт