Фигурно пързаляне - 8

  • 77 715
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 179
Поклон пред Альона за това, което прави, плаках от радост. Не й бях фен с Робин (макар че него много го харесвах), но с Бруно ме спечелиха. Няма такава отдаденост на спорта, такъв хъс и характер. Това са 5 Олимпиади, 16 години и тя не се отказа, а ставаше по-добра и по-добра.
Голямо браво и на Мегън и Ерик, затова че правят всички тези сложни скокове на тази възраст. Браво и на китайците.
За съжаление вчера предрекох, че Тарасова и Морозов не правят 2 чисти програми, но те имат много време пред себе си. Някой беше писал за волната им програма, че е детска и аз съм съгласна с това. Този стил отива на Валентина и Ондрей (поздрави и за тях, и за Ванеса и Морган)
 

# 61
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Аз нещо малко отзад напред взех да гледам  Embarassed. Но на мен не ми пречи  Embarassed. Изпълненията после на спокойствие.
Церемонията с тигрите http://fsnews.ru/forums-m-posts-id-24078.html
https://openload.co/f/n1BTVRorESA/OG2018_Pairs_Victory_Ceremony.mp4
Кадрите от "зелената стая" https://vk.com/video454990745_456239034

Arwen88 , някакъв проблем с техниката ти е . Видеата работят. Пробвай тези, дано така пък тръгнат  Hug - https://goldenskate.com/forum/showthread.php?69401-2018-Olympic- … ull=1#post1974478

# 62
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Venyan , след първите ми емоции се радвам за всички на подиума. И 6-мата до един заслужават. Мегън-Ерик са също спортсмени с главно С. Как се събраха 4 пъти така , не вярвах въобще  Embarassed. Мегън с хлоднокръвния подход и анализ ще ми липсва определено. Суй-Хан ме притесняват здравословно. Бруно заслужава още един шанс на СП. ..... ей такива мисли ми дойдоха като ги гледах тез 6-а любимци.
Альона-Робин и Альона-Бруно. И двата дуета първосигнално свързвам с не една и две програми. Разбира се че са различни. Самата Альона е различна. Не знам колко  и доколко кои неща съвпаднаха, но самата тя някак помъдря, по друг начин взе да се отнася към самите състезания този цикъл, някак по-мъдро, "по-спокойно". Съвсем различен екип с нея този цикъл и напълно ми харесаха така. Въобще  bouquet Альона.
Мда, Валя-Ондрей и Ванеса-Морган като ги видях къде са в класирането  Party. Браво и на тях. Предвид че не очаквам всички "лъвове" от тук да идат в Милано, дали е възможно да омедалим там някои от тез 4-мата  Thinking.

# 63
  • Германия
  • Мнения: 8 094
За Альона казаха, че Бруно я е "приземил" да приема нещата по-спокойно.

# 64
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Около Альона този цикъл имаше един емоционален френско-британски-немски микс на чийто фон ми бе интересно да я гледам как се променя "пред очите ми".
Прочетох че Альона-Бруно и Суй-Хан са "за" СП. Мегън-Ерик очаквано твърдо не.
Като гледах церемонията с тигрите  определено трябва  smile3545 да примъкнат от K&C зоната и на леда  Wink Mr. Green. Ето аз моите не ги изпускам. Гледам как Мегън и Альона са се прегърнали и реват и аз с тях, няма да се деля я. Суй реве и аз с нея. Въобще....
Мегън и Альона са гранд-дами във фигурното, каква история са двете само  Crazy и как пробваха какво ли не, всичко което бе по силите им и което им поднесе живота им до тук- патрньори, треньори, ултра -елементи, ....... и през цялото време са себе си , две изключително дръзновени, амбициозни, фокусирани, дързки, самомотивиращи се дами  smile3544 smile3544 . Отдавна съм им свалила шапка.

# 65
  • София
  • Мнения: 27 132
Няма да пиша дълго, че нямам сили. Много емоции имаше снощи.
А и тепърва идва най-важното състезание за мен и Шошулчо, мъжете и опита на наш Юзу да влезне в историята.  Praynig

Фигурно пързаляне – спортни двойки

1. Альона Савченко/Бруно Масо (Германия)
2. Суй Венцзин/Хан Цун (Китай)
3. Мегън Дюамел/Ерик Радфорд (Канада)


Охх, от една страна страдам за любимците ми от Китай, най-магическата за мен спортна двойка, от друга страна се радвам за Альона, която сбъдна най-голямата си мечта и нейната приказка вече е завършена. Първо злато при петите олимпийски игри на Альона. Поклон.
Фантастична волна програма, нов световен рекорд и титла. Браво и на Бруно. След грубата му грешка в кратката програма тук бе железен. Но Цун/Суй сами са си виновни. Ако бяха изиграли волната без грешка сега щяха да са златни медалисти, но уви. За мен те винаги са били изключително силни психологически, но тук определено поддадоха.
Очакван от мен бронз за канадците. И за тях първи медал, със сигурност са щастливи, аз също съм щастлив, заслужават го.
За съжаление руснаците се провалиха, за тях тъжа, толкова са грациозни, но не може за всеки медал. Трябва много да подобрят волната си програма, не само до техническите грешки, но цялостната им визия и начин на изпълнение.

# 66
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
... Гледам как Мегън и Альона са се прегърнали и реват и аз с тях, няма да се деля я...
Ох, и аз същото Simple Smile)))))
Голяма е и Мегън, много голяма, как я прегръщаше Альона!

Отивам да дразня бившият си немски шеф във ФБ, че на Германия и трябваха славянка и французин, че да вземе олимпийско злато във ФП Simple Smile)) Надявам се да не засягам някой с този коментар и кодош, напълно с добро сърце и много уважение е даден и абсолютно мисля, че и Германия е дала и научила Альона на много неща! Много се радвам за тях Simple Smile))

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 15:54 от Agent Provocateur

# 67
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Ах, няма да засегнеш никого; не помня кой от всичките коментатори днес каза, че украинка и французин печелят сензационно за Германия и това е пълна интеграция.

# 68
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Ах, няма да засегнеш никого; не помня кой от всичките коментатори днес каза, че украинка и французин печелят сензационно за Германия и това е пълна интеграция.
Simple Smile)))
Eто как изкодоших шефа: "Even the great state of Germany needs a determined Ukranian lady and a strong French dude to get the Olympic title in Figure Skating Pairs! Angela Merkel's been vindicated Wink
Any thoughts, Boss?!"

# 69
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Волните спортни, протокола, крайното класиране.
Скрит текст:
Кирстен- Майкъл-браво от мен, над очакванията ми и реален sb. Маринаро да работи над себе си  Naughty, треперя на поддръжките, все пак Кирстен се старае с теглото  и разбира се да скача. Още на СП няма да са вече Мегън-Ерик.
Алекса-Крис- днес няма да ги критикувам, колкото очаквах толкова и се получи.
Душкова-Бидар-на това състезание просто се радвам че са в наличност. Програмата им не ми се коментира  Confused. Да се стягат, стига пауза.
Анника-Рубен-омазаха прилично волната този път.
Джулиън- Чарли-голямо браво и за волната и за цялото състезание и порицание за паралелното въртене, можеше да не губят все пак синхрон  Crossing Arms. Реален sb  и най-доброто им състезание този сезон. Нейсе. Да дерзаят. Джулиан да пита Кирстен за хранителен режим, Чарли все пак е човек   Stop.
Ryom- Kim-добре за себе си. Дано ги пуснат на СП. Интересно ако все пак вземем да ги виждаме по-често дали ще намалят позите ала "соц-паметник". Китайците постепенно преди години ги намалиха и почти не се виждам при тях. Развеселява ме гледката  Blush. Браво за цялото състезание.
Никол-Матео- да , с грешки но аз съм доволна от тях днес, прилично като за себе си и даже sb получиха. Браво за трите старта като цяло на това състезание. Чакам ги в Милано. Там трябва още по-добре.
Астахова-Рогонов- волната се получи каквато се получи. Ех, ама как не мога да съберат 2 чисти изпълнения на едно състезание. А им е нужно и могат.
Валя-Ондре-  Crazy Party тези двамцата ме изправиха на крака. Голямо браво днес. Голямо браво за цялото им състезание - 3 чисти изпълнения. Браво на целия екип. Чакам ги в Милано.  bouquet
Забяко-Енберт- въпреки грешките съм доволна и днес и като цяло на това състезание от тях. Браво от мен как се стегнаха от националното и така и до сега. Да продължават така. Реално sb май, във всеки случай за цялото състезание е така.
Ванеса-Морган  и Sound of Silence  Laughing. Без окото ми да мигне бих ги сложила днес след Валя-Ондре. Стараха се и като за тях добре. Браво че устискаха. Браво на Цимерман. Браво и на Дидието за оценките  Mr. Green  Wink
Ю-Джан- ех тези скокове, повече палци ми трябват. И Ю и Пън  Confused.
Альона-Бруно- въпреки че знам резултата , чак след изхвърлянето и жеста на Альона, взех да гледам по-спокойно.
Мегън-Ерик- голяяямо браво днес за волната. Какво състезание само за тези двамата.  Cry ме. Чудесни днес. Какво последно изпълнение в състезателната им кариера се получи! Радвам се въобще за олимпийското им състезание и класиранията. Мегън-Ерик събраха всички цветове медали от двете си олимпиади.
Суй-Хан- инфарктно за мен начало на програмата, добре че след първите 3 елемента се стегнаха до края на ниво. Whistling
Тарасова-Морозов- определено днес не им бе ден.  Confused за програмата не ми се говори, така изпълнена особено на нищо не прилича.

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 18:37 от Шошулчо

# 70
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Цитатите - 1   2    3  4
Робин

Мегън-Ерик обявиха край на своята състезателна кариера http://tass.ru/sport/4959716 . Чудесно им се получи финала на кариерата и мнооого се радвам за тях. Реално те започнаха "ултрасите" за което моя милост през последните 4 сезона не беше хич съгласна  Thinking. Колко щети да броя на този факт?  Whistling. Но това е отделно. Мегън-Ерик имат и на състезателния и на гала леда изпълнения които помня с добро.
Сигурна съм че от почитатели ще има обзори тези дни на кариерата им. Но време да разгледам за интересни след О  Peace.

Иде ред на мъжете  Whistling ooooh!. Diavolo, ти ще сe жертваш лайв пък аз после на запис  Blush. Ей на, от спортните хем знаейки всичко,  като гледах пак много емоции и се  Tired направо. А ако добавя и сълзите  от преди обед.........
И така кратките мъже
Стисвам палци на скоковете от една страна. Не искам трагедии, т.е. фигуристи които чакам на волната да не стигнат до нея  Naughty, да се концентрират. И най-вече да не падат,  Thinking Патрик може. А да , апела ми към всичките ми 29 любимци е да не позволят на Патрик да ме тормози. Още се  Twisted Evil като се сетя за отборното.  Crossing Arms
Юзу пръв в група,  Thinking май е добре към момента. Бо е последен.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Колко много труд и усилия се крие зад победата на Альона, поклон! Разплаках се от вълнение, цялото състезание беше емоционално и прекрасно. В началото на сезона се влюбих в програмата на Альона и Бруно и исках да я видя перфектна и ето го мига. Естествено не мога да отмина Ванеса/Морган, Валентина/Ондрей, както и останалите двойки в челната тройка. Альона и Робин ги следя от самото им появяване и бяха една от любимите ми двойки, но сякаш преди Олимпиадата магията им се беше позагубила, но Бруно се яви точно навреме.
Надявам се Ванеса/Морган, Ондрей/Валентина и естествено младите руснаци и то всички двойки, да ни радват на леда още време.
Сега чакам танците, където тая малка надежда да спечелят Теса и Скот, въпреки че настроенията са ясни. Не че не са добри французите, но Теса и Скот тази година блестят.
Поздрави от мен и до ново писане!

# 72
  • MJF
  • Мнения: 8 569
alice_ in_ wonderland1 , аз съм за златен медал на Теса-Скот също.

 Whistling ooooh! Tired още не ми е попаднал запис на церемонията с медалите на спортните. Видях само отрязък по немския евроспорт как награждават немския дует. Ех тез тв оправия нямат с простотията си  Tired.

И така подиума днес повтори този  от ФГП.


Medal Ceremony Pairs

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 23:29 от Шошулчо

# 73
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Adam Rippon току що направи много солидно представяне и като си видя оценката изцепи едно „Спасибо“ на чист руски към треньора си Simple Smile))
Скрит текст:

Hanyu - мили боже!!!
Скрит текст:
Нейтън Чен - мили боже???
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 07:52 от Agent Provocateur

# 74
  • MJF
  • Мнения: 8 569
Ясно че тепърва ще гледам но надникнах за Юзу и патрик-домашното. Горе долу са се справили с него, въпреки че 6-о място е прекалено много  Close, пак Нейтън и Коляда са предали фронта  Tired. Видях кои са днес 6-та без q. Денис и Шафик  Confused.
Diavolo, кратката мина  Whistling. Сили за волната  Praynig
Agent Provocateur , няма да се сърдим на някой "лаф" от американските коментатори  Wink, ако гледаш с такива.
Арутюнян не му е лесно на тези О никак като гледам. Нейтън баш в момента е в "тайм-аут". Ашли на трибуните. Рипън и Бржина остана да го радват.
Клуб 100 без Нейтън и Коляда  днес е бил на линия. Алиев на косъм от него. Първите 5 изпълнения са и без наказателна. И после гледката на Патрик който явно е и паднал ме  Tired дори и на днешната таблица се вижда цялата му тапа-прелест. Как де не се  Close.?!

Изпълненията по ред на излизане, във vk са за сега, т.е. ако сте регистрирани там ще са видими за вас  Peace
http://fsnews.ru/page-al-og2018_men_sp.html

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 09:12 от Шошулчо

Общи условия

Активация на акаунт