Фигурно пързаляне - 8

  • 77 736
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • MJF
  • Мнения: 8 584
И аз! Но до волната от суеверие мълча. Предимно.  Mr. Green Моя дрийм пиедестал е две руски дами и една японска. На друг вариант ще се сърдя и ближа рани  Blush Simple Smile.
Днес м/у другото въпреки грешката Каро не се загуби на общия фон. Впечатли ме определено.

То втората оценка не е малко  по default и това ми е най-големия проблем на мен със съдиите. Нали все почвам да ги заплашвам именно с това , че ще дойда за да оправя първо компонентите. Тез "висини" дето достигат в компонентите не ги достигат дори в техническата. Хем там не е трудно да видиш преротация, недовъртян, превъртян скок , грешен ръб нали?!
 Embarassed да си призная тук че Christine Brennan я псескачам като автор. То и Philip Hersh така. Доста антипатични са ми. Свидетал съм на творенията им отдавна все пак и от известен момент нататък прецених че не са "моите автори"  Blush

Рафаэл Арутюнян

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 16:42 от Шошулчо

# 151
  • София
  • Мнения: 27 157
Според мен въпреки всички Женя е лек фаворит. Все пак има леко предимство във волната, ама не знам. Толкова равно никога не ми е било. Не вярвам и двете да сбъркат, твърде големи машинки са, така че която от двете сбърка ще е фатално. Компонентите ще са около 2 точки в плюс за Женя, ама ще и трябва и техническата оценка на плюс ама как да стане при тази машина за скокове? Уффф, не знам.
Аз съм за Медведева все пак. Алина е на 15 г. ще има още много олимпиади, то не че Женя няма да има, ама все пак. Принципно не ми допада разни бебета да печелят сред зрели жени, Загитова ми напомня малко на Тара Липински, дето сега коментира по NBC и пуска какви ли не бисери разбрах.
Тия от NBC дават пряко дори тренировките на фигуристите. Всичко. Това си е топ спорт за САЩ и Канада.
А ''нашия'' Евроспорт не излъчи и 1 минутка от кратката програма. А иначе се бият в гърдите как дават гран притата. Хубаво ама не давате най-значимото състезание за цял един 4 г. период.
Тотално падение, срам и позор за тази телевизия. Sad

# 152
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Diavolo, то за времето вярно ама ако ги нямаше чакащите ред / нямащи търпение да се състезават с каките руски юньорки. Гледаме каква е конкуренцията там и как се сменят "каките" на 17-19 години като мокри кърпички. Та затова е важно и за Медведева и за Загитова и за Сотскова тук и сега. Утре не се знае. А следващия сезон още повече. Иначе навсякъде другаде важи "ако не днес следващия път". Няма такава месорубка другаде.
За това съм и реално ларж коя да  е първа , коя втора, важно е да вземат своето , което напълно заслужават по днешните реалии в този спорт.
И друг да  ожаля-американския треньор . Не че не знам но като прочетох сега Рафаел го ожалих. Не се знае кой взима решенията - майката , таткото , баткото ,лелята , чичото, назначения от тях мениджър, ...... или  .... треньора дето е деветата дупка на кавала . Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 20:42 от Шошулчо

# 153
  • Мнения: 4 452
Абсолютно съм съгласна с оценката за Евроспорт.
Само ще добавя и БНТ.
Така и не можах да ги гледам пряко, въпреки че станах в 5.
Въртях сигурно 1 час в нета и никъде не докопах пряко излъчване.

Да им се неначудиш, жените и танцовите двойки се е знае от месеци, че борбата е много изравнена и никой не пуска кратката  на жените.

# 154
  • MJF
  • Мнения: 8 584
За разтоварване след земетруса  Simple Smile , предлагам четива:
Virtue and Moir
Papadakis and Cizeron
Jorik and Loena Hendrickx
Zahorski and Guerreiro
Giada Russo
Anna Khnychenkova
Barbara Fusar Poli

Olympic Games 2018 Insider Reviews: John Kerr comments on the Men
Olympic Games 2018 Insider Reviews: Jenna McCorkell & Kevin Van Der Perren's take on the Pairs
Olympic Games 2018 Insider Reviews: Teams Ice Dance through Federica Testa's eyes
Olympic Games 2018 Insider Reviews: David Richardson talks Teams - Pairs
Olympic Games 2018 Insider Reviews: David Richardson talks Teams - Ladies & Men


 Venyan , намерих го въпросния италиански блог Ambesi's kiss&c
При време ще разгледам докъде са стигнали. Аз четох преводи на първите 4-5 подкаста в началото на този сезон , някъде до към времето на първите 1-2 сеньорски гран-прита.
Значи аз съм чела първите 6 подкаста Kiss&Cry а като гледам след това има преводи и на още 3 https://the-a-factor-fs.tumblr.com/archive

Последната група на вчерашните дами по NBC https://viuly.io/video/wog-warmup-5-216778

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 09:18 от Шошулчо

# 155
  • София
  • Мнения: 179
Добро утро, пия си кафето със статиите на Шоши. Много добра за Теса и Скот, точно това мисля и аз но едва ли бих могла да го опиша по-добре - пързаляне beyond. Рафаел никога не пропускам да го чета, винаги е много откровен, винаги има позиция

# 156
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Валентина Лаврентьевна, бабушка Евгении Медведевой

Руските бабушки и руските лекари дето предписват фигурно пързаляне за здраве  съм ги признала отдавна  Laughing. Без тях нямаше да ги има бая голяма част от познатите ни руски фигуристи. Съвсем сериозно  Stop

# 157
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хихих, това ми напомни за терапевта на сина ми, препоръча му да тренира хокей, за да си укрепи мускулатурата и имунитета./Засега помага/

# 158
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Хайде и аз.
Всъщност благодарение на Евроспорт и БНТ не разбрах, че има олимпиада.
Имам чувството, че гледам американска спартакиада по бабуни, халф пайп и пр.
Не разбрах,че има, а и не можах да гледам фигурно пързаляне.
От вчера търся да видя нещо от жените, но няма, защо ли, нали рускините ще победят.

Спортните не харесва Альона, но не мога да не се преклоня пред ината, упоритостта и хъса и. Велика, голямо браво от мен.
Мъжете. Искаше ми се Хави да е със сребро. Но като го гледах как реагира и на бронза, колко беше искрен и щастлив, значи и аз се радвам.
Болната ми тема за четворните скокове и разходките между тях няма да я почвам, и без това ми е криво.
Браво Юзуро, събра се точно когато трябва, напълно заслужен втори златен медал.
Танците. Не съм фен на Габриела и Гийом, но Таса и Скот по мое скромно мнение ги биха напълно заслужено. Искам да видя нещо различно от французите. От толкова нежност, чак ми нагарча.
Жените не знам, не мога да ги гледам за да кажа нещо.


Ваня кога започваше младежкото световно. Все се отнасям. Таз година съм се зарекла да ходя да погледам.

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 13:56 от Азарея

# 159
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Валентина Лаврентьевна, бабушка Евгении Медведевой

Руските бабушки и руските лекари дето предписват фигурно пързаляне за здраве  съм ги признала отдавна  Laughing. Без тях нямаше да ги има бая голяма част от познатите ни руски фигуристи. Съвсем сериозно  Stop

Ярък пример, самия Юзурю

# 160
  • MJF
  • Мнения: 8 584
Азарея, бива ли така  Wink Simple Smile а аз още на първия лебед на тази О се сетих че нещо липсваш тук.

Сайта на юношеското световно -  http://isujworlds2018.bsf.bg/
Почва 7 март сряда от 12 ч с любимите ни  Wink танци , 18,15 спортни и т.н. По 2 дисциплини на ден и неделя гала.

pepelyashka, да е здрав и усмихнат хокейста.

Аз все се смея за фигурното и лекарите но все пак зависи за какви мащаби занимания говорим де. Но все пак плуване и здраве е моята комбинация. Единствена.

# 161
  • София
  • Мнения: 179
Ако някой ще ходи да гледа юношеското да каже, за да се запознаем. Аз планирам да съм там, но не мога да обещая дали по цял ден всеки ден

# 162
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Намерих малко видео-материал от кратките: https://www.eurosport.de/eiskunstlauf/olympia/ 

# 163
  • София
  • Мнения: 27 157
Diavolo, то за времето вярно ама ако ги нямаше чакащите ред / нямащи търпение да се състезават с каките руски юньорки. Гледаме каква е конкуренцията там и как се сменят "каките" на 17-19 години като мокри кърпички. Та затова е важно и за Медведева и за Загитова и за Сотскова тук и сега. Утре не се знае. А следващия сезон още повече.


ъхъ, като тази машинка тук дето е само на 13 г. а гледай какво прави.  Embarassed
https://www.youtube.com/watch?v=hYTSSExls7g

# 164
  • MJF
  • Мнения: 8 584
 Grinning  Александра Трусова е заявена за юношеското световно. Живот и здраве ще я видим в София. Въобще руския състав до един са интересни и вече някои от тях и добре познати ми. Доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт