Наръчник за петна

  • 33 347
  • 89
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 153
А петна от мастило(от принтери)как се изпира Rolling Eyes

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
аз позвам само K2r.
има го в МЕТРО. досега не е имало петно , което да не излезе. 
преди ползвах ВЕНИШ , но не всички петна се изпираха.
И на мен това ми хареса. А дали ще се спави с ве4е "изпрани" недоизпрани петна?

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Преди време мислих, да пусна такава тема.
Имам на компа събрани, някоя друга хитринка.

Да освежим черните дрехи
Черните памучни дрехи ще се освежат след прането, ако в последната вода, с която ги плакнете, прибавите малко бира.

Гладене на дантели
За да запазят цвета и формата си, дантелите и дантелените покривки се потапят в прясно мляко и се гладят влажни.

Не изхвърляйте старите чорапогащници
С нищо друго не можете така добре дз излъскате батерията над умивалниците.
Намокрени, те най-добре изчистват космите и конците от дрехите и мебелите.
Нарязани на парченца, с тях можете чудесно да напълните възглавници.

Да почистим плюшената играчка
Сварен картоф, след това намачкан на пюре може да ви послужи като отлично средство за почистване на плюшени играчки. Намазвате играчката с пюрето, оставяте я да изсъхне през цялата нощ, енергично изчетквате и... тя ще стане почти като нова.

Олиото сваля лепилото
Следите от лепилото останало от отлепения етикет не можете да махнете без да остане следа върху предмета.
Олиото ще ви реши проблема: капнете върху следите от лепилото, оставете го известно време и го изтрийте със спирт или водка.

Бързо почистване на ютия
Върху хартия изсипете малко готварска сол и преминете няколко пъти с топла ютия. Тези движения са достатъчни, за да я почистите, без да надраскате повърхността й.

Отстраняване на дъвка от косата
Сигурно ви се е случвало да се чудите как да махнете дъвката, полепнала по косата на детето ви.
Не е нужно да отрязвате цял кичур, намажете мястото със смес от обикновено и фъстъчено масло.
Оставете така няколко минути, след което дъвката ще се изчисти много лесно.

Поправяне на степани дрехи
Степаните дрехи могат да се възстановят, като ги оставите да киснат 24 часа в студена дъждовна или снежна вода.
След това ги изперете с хладка вода, като ги мачкате леко с пръсти. Изплакнете ги с вода със същата температура.
После ги накиснете за още 48 часа - пак в хладка вода, към която сте добавили на 1 литър 4 супени лъжици винена киселина. След престоя в разтвора изплакнете в чиста хладка вода.

Когато обувките ви стягат
Новите обувки са ви малко теснички?
След като нахлузите влажни чорапи, поразходете се с тях няколко часа вкъщи: така кожата им ще се отпусне.

Да върнем блясъка на предметите от седеф
Блясъкът на седефени предмети ще се върне, ако ги натопите в солена вода за около 3-4 дни.

# 18
  • София
  • Мнения: 790
А петно от къри някой знае ли как да махна..........

# 19
  • Мнения: 1 202
А петно от ръжда по случайност някой да  е махал и да каже как да стане това? newsm78

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Има препарат против ръжда,но му забравиш името. newsm78

# 21
  • Мнения: 256
За петна от ръжда аз ползвам Клири. Препарата е български и мисля че беше на фирма "Химимпекс", ама не съм много сигурна. Струва лев и нещо.
Досега съм го виждала само в "Мосю Бриколаж" или в някое магазинче за препарати.
Има 2 разноводности. Обикновенно Клири и Клири за ръжда. Досега не ми се е случвало да не ми излезе някое петно.

# 22
  • Мнения: 987
аз позвам само K2r.
има го в МЕТРО. досега не е имало петно , което да не излезе. 
преди ползвах ВЕНИШ , но не всички петна се изпираха.

Това ме заинтригува, ще го потърся! Препарат за петна ли е или за пране?


препарат за петна . напрьскват се преди да ги сложиш да се перат и переш. леке няма да видиш после.
ще го снимам утре да покажа как изглежда. Laughing

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 288
А дъвка как се чисти?

# 24
  • Мнения: 987
аз позвам само K2r.
има го в МЕТРО. досега не е имало петно , което да не излезе. 
преди ползвах ВЕНИШ , но не всички петна се изпираха.
И на мен това ми хареса. А дали ще се спави с ве4е "изпрани" недоизпрани петна?

ДА.
беше ми свьршил тези дни и докато си купя нов прах три пьти една блуза на мьжьт ми с ВЕНИШ ( явно петната бяха доста упорити , защото изобщо не изчезнаха - дори и след третото пране  Mr. Green). днес вече имах от K2r-а и я изпрах отново. следа от петната  няма.  Whistling

# 25
  • Мнения: 5 877
Има ли го другаде освен в Метро?

# 26
  • Мнения: 2 567
В момента и аз съм на вълна петна....
Преди няколко дена поразих цяла пералня с дрехи, тъй като не съм преценила, че новият бански на щерката ще пусне синьо. Прах няколко пъти с Вениш на прах и течен Вениш, но нямаше голям ефект. Синьото остана толкова, колкото да се дразня, че дрехите стават само за вкъщи.
Купих също така един френски гел за петна и който препоръчвам. На мене ми свърши работа поне отчасти за петна, които и от химическото ми казаха, че не могат да махнат.Казва се Apta express. По "лесни" петна сигурно съвсем ще премахва.

Заинтригува ме обаче този K2r, защото все още имам петна от боядисаното, които не са излезнали. Попаднах на този сайт, където се описва продукт със същото име http://www.k2r.de/portal/k2r/site/content.asp?typ=Produktgruppen … t=K2R&lang=DE
Ако става дума за същото нещо и щом отзивите са толкова добри ще го поръчам и от нета, защото гледам, че имат интернет шоп.

# 27
  • Мнения: 2 567
Значи сега тъкмо проверих колко би струвал този препарат, ако се поръча от Германия. Цената е 60лв. На мене никак не ми се дават толкова пари, така че ако е това чудо моля    minimo да каже, колко пари е в Метро и дали знае другаде също да се продава?

# 28
  • Мнения: 987
http://www.bgphoto.net/photos/2273/o632839699834218750.JPG       - ето как изглежда препарата.

мисля , че само в МЕТРО сьм го виждала. само , че разфасофката е наполовина. струва някьде кьм 5-6лв. ( не сьм много сигурна Embarassed). има такьв препарат и за фурни , бях видяла , но още не сьм го пробвала. мисля да си взема .
защо в германия излиза толкова скьп  newsm78
аз моя до сега сьм го купувала само от франция , и излиза кьм 7-8лв тази голямата разфасофка. но все пак по евтино от колкото тук го продават  Thinking

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А петно от ръжда по случайност някой да  е махал и да каже как да стане това? newsm78
Виж тук и тук. Ето  още и още
Други петна:
Петна от червено вино, череши, ягоди-с лимонена киселина/лимонтузо/
Петна от мазно, а и всякакви други, които съм пробвала-на сухо се натърква с Тест-гел, постоява около 10 мин и се изплаква или изпира

Общи условия

Активация на акаунт