Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 284
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 934
За кой професор става дума?
Защо не си изберете екип по нормалния ред, вместо да се притеснявате?
Не може Фръндева да казва нещо си, ей така.. това си е чиста корупция. А специално за нея имам лични впечатления, ако не стане на нейната, се държи брутално и отвратително.

# 16
  • София
  • Мнения: 79
Всъщност исках да пусна отделна тема, но се обърках и го пуснах тук като коментар. Въпроса е в това, че ме чака доста рисково секцио и единствения който може да го направи е професор Ангел Димитров, който работи само със Фръндева. И точно това ме притеснява, че не мога легално да си ги избера като избор а ми казаха, че парите трябва лично на тях да ги дам и ме притеснява, че могат да поискат много повече от обявените официално в сайта на болница

# 17
  • Мнения: 8 934
А защо не ги попиташ директно?
А би ли казала защо ще ти е рисково секциото?

# 18
  • София
  • Мнения: 79
Със плацента превия съм което е по-малкото зло. Също съм с диагноза плацента акрета, която след прегледа от миналия ден е преминала в плацента инкрета. Има сраствания из цялата матка  а вече се съмняват, че срастването е стигнало и до пикочния мехур. Първо е рисковоно, че в последния триместър мога по всяко време да получа кръвоизлив, отделно при самата операция се очаква много голяма кръвизагуба и почти сигурно отстраняване на матката, а отделно и че след самата операция същия има риск от постоперативен кръвоизлив. Като цяло не е никак розово положението

# 19
  • Мнения: 8 934
Ясно.
Преди време имаше подобна история във форума. Тогава майката отиде да я оперират в чужбина. Явно вече и тук се справят.
Пожелавам тк успех.
Моят съвет е да ги питаш директно за цената.

# 20
  • София
  • Мнения: 79
Да и четох всичко което имаше из нета като информация, както и цялата тема за въпросната жена и нейната история която беше през 2010. Успокояващото е, че поне вече и тук вече са правили такива операции и имат опит, но опит имат само 2-3, и най- опитния сред тях е въпросния професор към който съм се насочила. Аз ще го питам директно разбира се за да съм наясно, просто въпроса е че той ми иска резултатите от ЯМР за да ми каже категорично какво е положението и дали ще се наеме да ме оперира и чак тогава може да говорим и за пари. От друга страна пък ЯМР ще се забави поне 2 или 3 седмици а аз се опасявам, че първо може и да нямам толкова време, и второ дори и да дочакам резултатите и тепърва тогава да говоря с него за цената, ако ми обяви някоя космическа сума която ми е непосилна, после нямам да имам време пък да търся друг лекар.

# 21
  • Мнения: 6 549
Маринела, само този лекар ли е вариант? Д-р Доганов от МД или д-р Горчев (Плевен) също са много опитни в усложнени състояния. Нямаш ли възможност и за второ мнение при тях или при друг специалист? Успех и стиснати палчета от мен!

# 22
  • София
  • Мнения: 5 457
Относно присъствието на татковци - на нас преди 2 години и малко ни казаха абсолютно и безпрекословно НЕ! Сега не зная как е... Confused
Аз преди година станах неволен слушател на разговор,в който професор Николов (завеждащ родилна зала),обясняваше че татковци не се допускат.Пускат го веднага след ражданети да те види,а аз понеже бях със секцио,мъжът ми го пуснаха за няколко минутки в реанимация дори.

Маринела, професор Николов и д-р Дяволов също поемат доста рискови операции..Стискам палци всичко да мине доколкотоне възможно най-леко.

# 23
  • София
  • Мнения: 79
Цитат

Маринела, професор Николов и д-р Дяволов също поемат доста рискови операции..Стискам палци всичко да мине доколкотоне възможно най-леко.
Да, те двамата бяха другия ми избор, но за Дяволов разбрах от близък мой лекар, че нещо в последно време са му дошли май в повече тежките случаи и ги отказвал, дори наскоро върнал две пациентки. Отделно са го направи директор на медицинската дейност или нещо такова, та сега се занимавал много с административна дейност. Колкото до Николов, аз лично нямам впечатления от него, но преди две седмици докато лежах в патологията едно от момичета в моята стая се свърза с него, чрез много близки негови хора, да си уреди да я прегледа и евентуално да й води раждането, защото и тя беше с много рискова бременност. Чака го 3 часа да дойде да я прегледа и накрая пусна стажантка да я преглежда, а жената държеше на неговото мнение като професор, та това ми направи доста лошо впечатление за него и затова се насочих към Димитров. Тъпото в случая се получи, че когато ходих да се срещна с д-р Фръндева и професор Димитров, в кабинета беше и професор Николов. А и той и почти всички вече в отделения са запознати с моя случай, след 2-седмичния ми престой в родилна зала и по различните отделения, та общо взето му стана ясно защо съм отишла да се срещам с Димитров и т.н и сега ако реша пък да говоря и с него и ще се получи доста кофти ситуация

# 24
  • Мнения: 6 549
аз към николов съм много резервирана. такава касапница направи със сестра ми, а после се опита да ни изкара виновни, че не сме му дали цялата медицинска информация по случая. тази информация му беше занесена лично две седмици по-рано. документите обаче просто изчезнаха, така и не се намериха в отделението след това. като видя, че нещата вървят на зле, се направи на много афектиран, отказа да довърши операцията и дойде друг лекар, който оперира. едва я спасиха.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 457
sylviana , ужас! Аз също бях с рискова бременност (не ме е следил той) и тромбофилия и бях доволна много от него,но ето че всякакви случаи има.
На предварителната среща много говорихме,всичко си записа.Но ето че има и лоши случки.Как така ще остави жената???

# 26
  • Мнения: 6 549
*Bubble*, и аз знам за много негови доволни пациентки. колежка роди при него и двете си деца, препоръчва го на всеки. при случая на сестра ми още не беше професор, но пак напливът за него беше голям. сестра ми не му беше пациентка, просто се случи в смяната му. не знам кое го подразни - че беше празник, че не беше негова пациентка, че не платихме избор на екип (състоянието ѝ се влоши много бързо и никой не ни каза, че може или трябва да го направим). просто все едно ми заби шамар като излезе да крещи, че сме били некоректни и сме укрили информация. едва го разбирах какво ми говори, защото с постъпването ѝ в болница бяхме занесли и епикризи, и заключения, и изследвания, всичко, с което разполагахме. кой би крил информация и документи при животозастрашаващо състояние?! а после ги нямаше. каза, че няма да влезе да оперира. и дойде друг лекар, златни му ръце. нито ни знаеше, нито ни познаваше, но влезе, прегледа на крак цялата документация и оперира.

# 27
  • Мнения: 3 724
Момичета, моля за помощ, може ли да ми препоръчате близък хотел до Майчин дом за придружител, на нормални цени, благодаря ви предварително

# 28
  • Мнения: 3
Здравейте, следя темата от известно време, но реших да се регистрирам, защото напоследък ми изникват много въпроси и се надявам да може да ме успокоите. Накратко историята и причината да се регистрирам:
Диабетичка съм, с инсулинузависим диабет от бебе (била съм на 1,8 г.), бременна съм 34 седмица и бях решила да раждам във Вита. От там, прекрасната д-р Илиева, директно започна разговора с думите :"Няма какво да ти губя времето, не може да родиш тук, трябва да родиш в "Майчин дом""... Това беше шок, защото каза, че така е по-безопасно за бебето...(вмятам, че до момента нямаме никакви проблеми, бебка е в норми и от всички прегледи и изследвания всичко е наред). В същото време, и лекарката, която ме следи по ЗК също каза, че съм за МД, но ако толкова държа да пробвам във Вита, ако ме поеме лекар от там...
Успях да се свържа с майка, раждала скоро в МД, да ми даде контакт на лекар, който  да ни насочи към лекар, който да извърши секциото, вчера се срещнах с него и ни насочи към д-р Дяволов, като каза идваш четвъртък пред 210 кабинет за прием... Тъй като съм с диабет, ми правиха скоро профил, както и дежурните изследвания по ЗК за бременни...тоест имам и резултати на не повече от седмица.
Въпросите ми са следните:
1. Може ли да се водя документално, че лежа там и да ходя само на визитациите или за профил?
2. Ако не може, има ли вариант да си платя и да ме оставят в самостоятелна стая, предвид, че съм само за изследвания, а не за раждане?
Сигурно са малко глупави тези ми питания, но изпитвам ужас от условията там и искам да прекарам максимално кратко време там, а ако не е възможно да е кратко, да не си създавам допълнително притеснения, ако мога да си платя и да ми е по-спокойно.

# 29
  • Мнения: 6 549
Калфова, по твоите въпроси:
1. може, но трябва да се разбереш с лекаря;
2. може, ако има свободни вип стаи.
леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт