Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 327
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 731
Както някой беше казал по-горе при настаняване във двойна стая на 12 етаж се плаща 40 или 45 лв на нощ, в единична стая е 70 лева, има и ВИП апартамент за около 180лв, който е с кухня, диван и собствен кът за преобличане и къпане на бебето. Мога да изпратя снимки на лични от апартамента. За ВИП стаите - няма нищо ВИП, просто са самостоятелни и бебето непрекъснато е при вас. На 7 етаж цената на ВИП единична стая е явно по-висока, не съм била там.

# 376
  • Мнения: 2 173
Аз платих 860 лв. за секцио с избор на екип и по 43лв на нощувка на 12 етаж в двойна стая със санитарен възел (викат им вип стаи, но всъщност са най невип, стандартните двойни са). Лежах 7 дни, но едната нощ бях в реанимация, а следващата на 8-мия етаж, защото нямаше места на 12-ти и съм платила само за нощувките на 12-тия. Също така за издаване болничен на таткото искаха такса 25лв. това беше 2016. Август.

# 377
  • София
  • Мнения: 371
Както някой беше казал по-горе при настаняване във двойна стая на 12 етаж се плаща 40 или 45 лв на нощ, в единична стая е 70 лева, има и ВИП апартамент за около 180лв, който е с кухня, диван и собствен кът за преобличане и къпане на бебето. Мога да изпратя снимки на лични от апартамента. За ВИП стаите - няма нищо ВИП, просто са самостоятелни и бебето непрекъснато е при вас. На 7 етаж цената на ВИП единична стая е явно по-висока, не съм била там.

Може ли на мен да пратиш?
Аз живот и здраве, началото на март искам да раждам там и да съм на 12 етаж, мъжа ми иска да бъде с нас през повечето време, така че всякакво инфо за апартамента и за единичната ВИП стая са ми полезни!

# 378
  • Мнения: 147
На 7-ми етаж аз бях във ВИП стая за 120 лв на вечер. Всяка ВИП стая е различна. Имам снимки от моята.
Безплатните стай на 7-ми етаж изглеждаха много добре също - 3 легла в стая, общи бани и тоалетни за етажа.



Изглежда...гадно

# 379
  • София
  • Мнения: 2 569
За единичната стая- няма да ви направят проблем, ако бащата е почти постоянно при Вас. Носят бебчето след първоначалните прегледи и после е 24 часа с Вас, дори тоалетът и прегледът от педиатър са в един бокс, преграден със стъкло, който е до стаята. Вие сама трябва да сменяте памперса и изобщо всички грижи по бебето са Ваши. Може да поискате дрешки за смяна, ако се наложи, сестрите ги сменят  2 пъти на ден, заедно с памперса ( ако не ме лъже паметта). Не позволяват да го обличате с друго, трябва да са болничните дрешки. За бебчо дават легълце на колела, но може и да спи във вашето легло. Чистят пода всеки ден, сменят чаршафа всеки ден. Не знам дали биха направили проблем, ако таткото реши да спи през нощта в стаята, но то всъщност няма и къде - освен леглото, има един фотьойл. Има хладилник и гардероб, телевизор и климатик.

# 380
  • Мнения: 405
Кое му е гадното, това е болница? На мен пък ми изглежда съвсем прилично Simple Smile

# 381
  • Мнения: 202
Изненадвам се да видя снимките от 7 етаж, защото стаята, в която аз бях на 12 етаж изглеждаше по същия начин, а уж 7 е по-луксозен. Мен ме държаха 4 нощувки, защото ако родиш след 12 на обяд, тоя ден не се броял.. А мен ме приеха в 11:30 и родих в 18:00.
Това за кърменето и на мен не ми го побира главата- ако не си бях навила на пръста, че ще кърмя и не бях такъв инат, щяха да ме пречупят да й давам АМ. Голямо бутане на тия шишета през 3 часа и никаква вяра, че мога да си накърмя детето, или че изобщо имам някаква кърма.. Все едно не е най-нормалното нещо. Жената от съседната стая я гледах колко й беше гадно, защото явно имаше нужда от помощ за кърменето, но никой не й обърна внимание и й казваха, че било нормално и да давала АМ... После защо бебетата боледуват и нямат имунитет..

# 382
  • Мнения: X
И двете си деца родих в МД. С каката родих форцепс с епизотомия без избор на екип. Бях на 7 мия етаж. Бях много разочарована от отношението. Стоях общо 10 дни. На 04.02 ме приеха на 5,тия етаж, на 06.02!родих и на 13.02 ни изписаха.
С второто си отлежах в МД. На 14.03 ме приеха. На 29.03 ми направиха секцио по спешност. На 05.04 ме изписаха. Като с второто бяхме на антибиотик. Със второтобях на 12тия етаж, въпреки че бебчо беше 5 дни в интензивно. Платих 900 лв за избор на екип и 258 лв за двоен ВИП. В общи линии съм останала с впечетление, че в тази болница като плащаш и отношението е добро

# 383
  • София
  • Мнения: 371
На 7-ми етаж аз бях във ВИП стая за 120 лв на вечер. Всяка ВИП стая е различна. Имам снимки от моята.
Безплатните стай на 7-ми етаж изглеждаха много добре също - 3 легла в стая, общи бани и тоалетни за етажа.



Изглежда...гадно

И на мен си ми изглежда нормално, за лукс в Надежда за 2 хиляди лева без право на избор на екип, или пък Щерев Simple Smile където незнам колко струва.
Аз избирам болницата не на база на външния вид, а на база идеята, че ако нещо недай си боже се обърка, ще има кой да реагира адекватно.

# 384
  • Мнения: 2
Здравейте!

Прочетох почти всички постове досега в тази тема, така че се извинявам, ако нещо съм изпуснала, но имам няколко въпроса...

- Разбирам, че самата епидурална упойка не е включена в цената на 'Екип' раждането - някой може ли да сподели колко допълнително се заплаща?

- Тъй като ми беше препоръчан доктор Чернев, решихме да го изберем за раждането - някой има ли опит с него и доволни ли бяхте? Simple Smile

- Какво се подписва след раждането, за да не се дават антибиотици или изкуствени храни на бебето?

Благодаря предварително!

# 385
  • Мнения: 1 731
Както някой беше казал по-горе при настаняване във двойна стая на 12 етаж се плаща 40 или 45 лв на нощ, в единична стая е 70 лева, има и ВИП апартамент за около 180лв, който е с кухня, диван и собствен кът за преобличане и къпане на бебето. Мога да изпратя снимки на лични от апартамента. За ВИП стаите - няма нищо ВИП, просто са самостоятелни и бебето непрекъснато е при вас. На 7 етаж цената на ВИП единична стая е явно по-висока, не съм била там.
Може ли на мен да пратиш?
Аз живот и здраве, началото на март искам да раждам там и да съм на 12 етаж, мъжа ми иска да бъде с нас през повечето време, така че всякакво инфо за апартамента и за единичната ВИП стая са ми полезни!



Не съм снимала леглото и банята, но бяха на ниво. Иначе единичната стая на 12 етаж няма нищо общо - банята е като на показаните по-горе снимки, има соц фотьойл и соц гардеробче.

# 386
  • Мнения: 2 173
При избор на екип упойките влизат в цената.

# 387
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Здравейте!

Прочетох почти всички постове досега в тази тема, така че се извинявам, ако нещо съм изпуснала, но имам няколко въпроса...

- Разбирам, че самата епидурална упойка не е включена в цената на 'Екип' раждането - някой може ли да сподели колко допълнително се заплаща?

- Тъй като ми беше препоръчан доктор Чернев, решихме да го изберем за раждането - някой има ли опит с него и доволни ли бяхте? Simple Smile

- Какво се подписва след раждането, за да не се дават антибиотици или изкуствени храни на бебето?

Благодаря предварително!

По № 2 не съм компетентна. За №1 - упойката влиза в цената. За №3 - всичко, което подписвах беше преди раждането, но аз стоях 5 дни на пети етаж, да чакам момата да тръгне да се ражда. Най-добре попитай лекаря си. Не търпят много много ревящи бебета и доста сълзи пролях, че отивам на три часа, ама те, понеже им свършва смяната и ги нахранили половин час по-рано.... Айде кърми де...  #Cussing out А пък и не ми я даваха да е при мен, нищо че съм на 12 ет., че да я били наблюдавали за симптоми на Сърдечна недостатъчност. Ами прояви ги, ама при мен, под моето наблюдение... Няма значение.
Та... Извинете,че се отплеснах...   Embarassed Малко ще трябва да си като Питбул и да ги следиш внимателно какво правят и какво казват.

Успех с раждането!
Скрит текст:
Не исках да те плаша - на мен това ми се случи и просто го споделям  Peace

# 388
  • Мнения: 2


По № 2 не съм компетентна. За №1 - упойката влиза в цената. За №3 - всичко, което подписвах беше преди раждането, но аз стоях 5 дни на пети етаж, да чакам момата да тръгне да се ражда. Най-добре попитай лекаря си. Не търпят много много ревящи бебета и доста сълзи пролях, че отивам на три часа, ама те, понеже им свършва смяната и ги нахранили половин час по-рано.... Айде кърми де...  #Cussing out А пък и не ми я даваха да е при мен, нищо че съм на 12 ет., че да я били наблюдавали за симптоми на Сърдечна недостатъчност. Ами прояви ги, ама при мен, под моето наблюдение... Няма значение.
Та... Извинете,че се отплеснах...   Embarassed Малко ще трябва да си като Питбул и да ги следиш внимателно какво правят и какво казват.

Успех с раждането!
Скрит текст:
Не исках да те плаша - на мен това ми се случи и просто го споделям  Peace

Добре и благодаря! Simple Smile

# 389
  • Мнения: 405
Здравейте, има ли някой наскоро раждал при д-р Гърчев? Да сподели мнение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт