Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 275
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 727
Искам да кажа, че това с изключителното кърмене (на поискване) на три часа и никакво нощно време е погрешно.
Всеки, който иска да кърми, да си взима бебето при него и да му пъха гърдата при всяко мъц.
Условията на 12 етаж са зле, да. Лично гледах как минават поне по два пъти да мият, но всичко е меко казано формално. За баните не ми се говори. Има баня във всяка стая. Храната също е зле, да.
Моето мнение е, че са затегнали режима, но може да е било моментно.

# 766
  • София
  • Мнения: 5 456
_Bianka__ много добре го е казала,заставам зад всяка една запетайка и пак казвам,до 26 седмица си лежах в Надежда.Там условията както знаете са доста добри,но това грам не ме интересуваше в момента ,в който имаше опасност бебето ми да се роди.Когато отидох да лежа на петия Г етаж в МД(патологична бременност) и през ум не ми е минавало да мисля за условията.Бях спокойна,че съм на най-доброто място за бебето ми и каквото и да стане,ще се погрижат за него адекватно.

# 767
  • София
  • Мнения: 81
Искам да ви попитам още нещо скоро раждалите...
Дали в предродилна има от тези пилатес топки,които подпомагат за по-бързо достигане на разкритие ?
И ако няма дали ще ме изгонят ако си нося такава с мен ? Satisfied

# 768
  • Мнения: 252
Искам да ви попитам още нещо скоро раждалите...
Дали в предродилна има от тези пилатес топки,които подпомагат за по-бързо достигане на разкритие ?
И ако няма дали ще ме изгонят ако си нося такава с мен ? Satisfied

Аз не съм от наскоро родилите, а от 2016та. Сега ще раждам юли. Но още от 2016та, когато вече ремонта беше направен, няма предродилна и родилна. Има само родилни зали, които са си самостоятелни и целия процес си протича там. По принцип тогава топки нямаше, не вярвам и сега да има, не виждам и с какво бихте им попречила ако си носите, но знае ли човек.

# 769
  • София
  • Мнения: 2 564
Не мисля, че ще Ви направят проблем, само че ще трябва да си я носите до там, а тя не е ли обемиста? Иначе залата е голяма и няма нищо, освен родилно легло и апаратура, има място за топка.

# 770
  • София
  • Мнения: 81
Днес говорих със следящият ме доктор Чернев и попитах за топката, дали имат в родилното и ако няма дали ще е проблем да донеса, но той каза, че имат! Така, че да знаете Има топки за упражнения в предродилна Blush

# 771
  • Мнения: 252
Днес говорих със следящият ме доктор Чернев и попитах за топката, дали имат в родилното и ако няма дали ще е проблем да донеса, но той каза, че имат! Така, че да знаете Има топки за упражнения в предродилна Blush

Йеее. Много поздрави на Чернев 😋 не знаех, че са толкова модерни вече. Само това с предродилна ме озадачи, тъй като последно там нямаше такова нещо. Имаше си само самостоятелни родилни зали. Всичко се случваше там.

# 772
  • Перник
  • Мнения: 435
Няма предродилна зала, а в родилна, където те настаняват, топка не видях. Не съм се сетила да питам, но до последно се колебаех дали да не повлека моята от вкъщи, ама като тръгнах не се сетих. На отворените врати приятелка ги беше питала дали имат и дали може да си вкараш топка и акушерката й беше отговорила, че нямало проблеми, но нямало и смисъл (с което не съм съгласна, ама има консервативни хора в МД все още)

# 773
  • Мнения: 252
Ми малко са по олд скуул, така да се каже. Това с топката ще бъде хубаво. Отделно ще искам да си гушна за малко бебето веднага след като родя и съм настръхнала още от сега, дали ще ми дадат, дали ще ме овикат. 🤔

# 774
  • Мнения: 13
Април месец 2018 г., когато ме настаниха в родилна зала, казах че искам да ми сложат бебето на гърдите веднага след като се роди. За моя радост изпълниха желанието ми и след като му прерязаха пъпната връв и изплака поставиха бебчето ми на гърдите за малко. 🙂 Не се притеснявай да заявиш желанието си. Момента е неповторим!

# 775
  • София
  • Мнения: 360
В родилното отделение има една топка и може да се ползва, стига да не е заета от някоя друга родилка. Факт, че повечето акушерки в МД те гледат странно като питаш за нея Simple Smile

# 776
  • Мнения: 71
Момичета, а как стои въпросът с клизмата преди нормално раждане в МД? Правят ли, кога, къде се ходи до тоалетна и вземаш душ след това?

# 777
  • София
  • Мнения: 360
Приемат те в спешното, там има отделно помещение със самостоятелна баня/тоалетна. Правят клизмата, оставят те да се оправиш и те качват в Родилна зала. Не знам как се процедира, ако раждането е в напреднал стадий. Аз нямах контракции, нито разкритие - бяха ми изтекли водите само.

# 778
  • Мнения: 252
И аз съм се притеснила с второ раждане, дето всичко става по-бързо, как ще стане с клизмата. Миналия път лежах на 5ти етаж преди да ме свалят долу, та си имах достатъчно време.

# 779
  • Мнения: 71
Grivo, а как е чистотата в това помещение? Представям си някаква гнусна тоалетна. Мен като ме приемаха веднъж през спешния кабинет да лежа на 5 етаж имаше и една българка от ромски произход, така да се каже. Така миришеше, че си представям какви зарази оставят такива като минат през въпросното помещение.

Общи условия

Активация на акаунт