Раждане в Майчин Дом - София (4 тема)

  • 117 048
  • 1 071
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 8 890
За родилна зала ти трябва само нощница, джапанки и телефон. След като те приемат си обличаш нощницата и обуваш джапанките. В стаята, където ми правиха клизмата в приемно, имаше тоалетна и баня, в която имаше много лигнин, с който акушерката ми каза да се забърша след като се измия, та не ползвах хавлия. В родилна зала нищо не ми е трябвало, освен телефона за да гледам колко е часа.
Въпреки това имах багаж в куфар на колелца за ръчен багаж, най-най-необходимото, който стоеше зад родилния стол. Беше добре, че беше с мен, защото след като родих и ме преместиха на 7мия етаж, исках да се изкъпя и преоблека и ми трябваше всичко. Местят те с количка, така че си го носиш с теб или акушерката го тегли.

# 796
  • Мнения: 440
Миналата седмица на отворените врати ни казаха, че връщали куфарчетата по някой придружител и оставяли само най-необходимото за раждането. Дори и при секциото било така, нищо че те приемат ден  по-рано.
Сложи си термометър в багажа.

# 797
  • Перник
  • Мнения: 435
Моята дамска чанта е раничка, с нея влязох след като се преоблякох само с нощница и джапанки. Ластик за коса, мокри и сухи кърпи, балсам за устни, телефон, зарядно, слушалки може да влязат в употреба.

# 798
  • София
  • Мнения: 2 515
Вода не позволяват да пиеш, докато родиш. В самата родилна съм ползвала само телефона си, джапанки и ластик за коса, както и нощницата. Това е. Да добавя за къпането, че също не ми позволиха да е веднага след раждането, а на другия ден, защото от топлата вода може да ти падне кръвното ( така ми обясниха санитарките, които бутаха стола). Но да се измиеш няма проблем и то след всяко посещение на тоалетната. Лигнин дават още в родилна зала, после можеш да го смениш с превръзка в стаята. Леко раждане!

# 799
  • Мнения: 252
И аз да се включа с предишния опит от преди 3 години. Аз обаче лежах и няколко дни на 5ет,та малкия багаж ми остана там в стаята. В родилна зала само с джапанки, ношница и телефон. Вода и храна не дават, само мокрят устните от време на време. При едно от ходенията до мивката за освежаване, пийнах 1 глътка и после щях да повърна 😁 По-големия багаж с превръзки, бельо, тоалетни принадлежности, зарядно, вода задължително, може и някакви бисквити, че ако ви качат в стаята по-късно вечерта, вечерята ще е минала и т. Н. ще ви ги донесе мъжа ви след раждането. За къпането, мисля че ще го пропуснете първия ден. След секцио със сигурност, а след нормално няма да ви е до къпане. Може на някое ходене до тоалетната да се изплакнете отдолу, да сложите превръзка и някакво бельо, но чак къпане не мисля. Лежане и почивка според мен поне първата вечер (ден)

# 800
  • Мнения: 405
Аз родих нормално и изрично питах лекарят ми кога мога да се изкъпя и той ми каза, че може веднага след като ме качат горе. Така и направих, в багажа за родилна зала имах и всичко необходимо за един душ и не съжалявам Simple Smile В суматохата таткото дойде да види бебето и забрави да ми остави големия багаж Grinning Иначе багажът ми за родилна зала беше в найлонова торба, тъй като и при нас на отворени врати казаха, че куфари не се позволяват и не исках да рискувам. Simple Smile 

# 801
  • София
  • Мнения: 2 515
Чудесно е, че лекарят Ви е позволил. Затова аз казах, че санитарите ме предупредиха, че лекарите не давали, щели да се карат, ами ако взема да припадна в банята и т.н. Но понеже нямах избор на екип, нямах и конкретен лекар, който да питам, иначе се чувствах добре. От адреналин, от що ли, няколко часа след раждането ( естествено раждане) разправях на мъжа ми, че нищо ми няма. Между другото, бях на 12 етаж самостоятелна стая и мъжът ми идваше по всяко време и оставаше, колкото иска, не са ни правили никакъв проблем.

# 802
  • Мнения: 252
Би ли споделила кога си раждала, тъй като търся информация в темата и питам вече няколко пъти, точно по този въпрос с посещенията? 🤔
Чудесно е, че лекарят Ви е позволил. Затова аз казах, че санитарите ме предупредиха, че лекарите не давали, щели да се карат, ами ако взема да припадна в банята и т.н. Но понеже нямах избор на екип, нямах и конкретен лекар, който да питам, иначе се чувствах добре. От адреналин, от що ли, няколко часа след раждането ( естествено раждане) разправях на мъжа ми, че нищо ми няма. Между другото, бях на 12 етаж самостоятелна стая и мъжът ми идваше по всяко време и оставаше, колкото иска, не са ни правили никакъв проблем.

# 803
  • Мнения: 116
Да кажа за водата-много бях жадна и се изхитрих да пийна малко.
После по време на контракция повръщах вода.

# 804
  • Мнения: 71
И аз не знам как ще издържа без вода, ако е естествево раждане.

# 805
  • София
  • Мнения: 2 515
Родих май месец 2018. Издържа се, не е нищо страшно... е, ожадняваш, ама по това време има други усещания, които те притесняват повече Wink Аз знам, че не се пие вода, ако евентуално се наложи спешно секцио. А и от споделеното тук явно излиза, че при напъните е добре да си с празен стомах, защото всичко излиза.

# 806
  • Мнения: 845
Не съм раждала в МД, но съвет за водата: Позволиха ми да я жабуря и плюя, за да не ми пресъхва устата. Имаше ефект 😊

# 807
  • Мнения: 36
А събота и неделя изписват ли?

Мен ме изписаха в неделя

# 808
  • Мнения: 18 522
А това с изписването също може да е кошмар, имайте си го предвид. Размотават те с документи, плащания, още не помня какво. Само знам, че целия ден на изписването го изкарах в рев и сълзи. Мъжът ми реши, че съм се повредила от тежкото раждане Simple Smile Ами не, нищо ми нямаше, ама наистина бях физически много зле, а ме разкараха до не помня колко кабинета,. замотаха ме, че някакъв лекар не дал разрешение да бъда изписана (това след официално изискване от предния ден на другия да си тръгвам). А съм и от друг град, затова беше всичко уговорено. Стават големи обърквации. Накрая към 17 часа след цял ден рев подписах, че напускам по своя воля и против предписанията на лекарите и си тръгнахме.

Пиша го да сте по-спокойни от мен, ако ви се случи нещо подобно.

# 809
  • София
  • Мнения: 2 515
Мен ме изписаха в неделя, след сутрешната визитация и разрешение на педиатъра. Отне ми около час всичко, но аз не бях подала документи за акта за раждане на детето в уречения ден ( май беше четвъртък), та там малко се забавих, защото ги оправих преди изписването. Всъщност е само една служителка да го запише във формуляр, санитарката даже помогна с попълването. Понеже бебо беше изцяло на кърма, даже не чакахме дажбата за АМ в 13:00 часа и си тръгнахме към 12.

Общи условия

Активация на акаунт