" Дървото на живота" - повторение по Нова телевизия - тема 2

  • 38 672
  • 472
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 27 225
Един унгарски циганин, който потъна с Титаник.
Причината Бела да няма дете е била у Тодор, но по онова време жените са били винаги виновни ако не могат да заченат. Той я обвиняваше за това, на нея и беше два пъти по-тежко, че не може да го дари с наследник и се реши да му ''изневери'' за да зачене.

# 46
  • София
  • Мнения: 27 225
Много силна серия. Най-добрата от сезон 2 до тук.
Много натоварващ е този сериал, но и много добър. Просто е с класа на всичко останало родно.

Колкото до спора около Яна. Аз и преди го казах, не само относно действията на Яна, но и като цяло на много герои във филма. Историята е много важно нещо. Без минало, няма бъдеще. Хубаво е този филм да се гледа отколкото се може повече хора. И книги е хубаво да се четат, защото това е била горчивата истина. Нямаме право да осъждаме този или онзи през сегашната призма на живота който водим.
Аз лично го казах, не харесвам Яна, но я разбирам или поне се опитвам. В никакъв случай обаче не я осъждам. Но както и да е, май повече няма да я виждаме. Поне аз останах с такова впечатление. Йордан нарочно само рани франсето, но и двамата разбраха, че следващия път прошка няма да има, примириха се и си тръгнаха завинаги. Яна е млада, ще си роди друго дете, а и ще бъде истински обичана. За Йордан пък остана детето му.
Цветана ми е много противна между другото. Не случайно я събраха с Личката. Помиярите как само се надушват, пфф.  Confused
Жалко за Бела. Голяма бе нейната лична трагедия, не можа да избяга от фаталния край. Много ми хареса как се изредиха братята при нея, много истински неща си казаха.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 934
И на мен ми харесва най-много от родните.
Още колко епизода има?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Снощи е бил краят на оригинална 6 серия, ако е свършила със смъртта на Бела и разговорът на братята с детето вкъщи. Сезонът е от 12 серии по над час - между 70 и 75 минути. Не знам обаче как точно са рязани сега, защото не го гледам по ТВ

# 49
  • Мнения: 1 653
Значи ,сме някъде по средата на 6 епизод. Последната седмица нещо не го гледам съсредоточено сериала.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Свършил е 6 оригинален епизод вчера - според написаното от Дяволо. Въпросът е дали краят на снощната серия е съвпаднал с края на оригиналната, или са хванали и началото на 7 оригинален епизод. Вероятно има още толкова, колкото са излъчили досега от сезона.

# 51
  • Мнения: 7
Аз се надявах Бела да оцелее. Само така би имало реално някаква поука. Играта на Койна Русева е уникално добра и, според мен, тя е изключително полезна за сериала.  
Образът на Яна е изцяло негативен и до голяма степен - лишен от логика. В трудните времена на войната, при условие, че тя уверяваше Йордан, че го е обичала винаги, при условие, че я измъкна от мизерия и я направи своя жена, тя не просто му се подигра, ами и показа, че егоизмът й няма връзка с рационалното мислене. В допълнение са недостойните постъпки на французина. Изключително елементарни хора, подвластни на първични емоции.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Бела просто нямаше причина и вероятно желание да живее.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Бела просто нямаше причина и вероятно желание да живее.
А детето?На кой ще го остави... Thinking

# 54
  • Мнения: 7
Бела просто нямаше причина и вероятно желание да живее.
Или сценаристът е попрекалил с драмата.

# 55
  • Мнения: 2 653
Много тежка серия. Жал ми е за Бела, явно няма да оцелее. А сцената с линча на Яна беше копирана от линча на Моника Белучи в "Малена" (впрочем, препоръчвам ви го, ако не сте го гледали).

Личката, Илия и Цветана - отвратителни.

Ох, много ми стана смешно на една сцена с Личката и Цветана, където той я опъваше и ѝ говореше нещо, а тя му вика : Давай, давай, приказките после !

# 56
  • София
  • Мнения: 22 984
Бела просто нямаше причина и вероятно желание да живее.
А детето?На кой ще го остави... Thinking

Скрит текст:
Детето ще си остане в къщата и ще го гледат останалите.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
А защо да е прекалил сценаристът с драмата, Елеонора? Бела още в първи сезон я видяхме много влюбена в Тодор. Че и забременя от друг само и само да го задържи и да не я изостави. Споменаха преди мен, че по онова време всички са прехвърляли вината върху жената, ако няма деца. След смъртта на Тодор, убит от свои - тя и това разбра снощи, за нея животът беше труден. Аз заради това смятам, че тя още в първата серия на втория сезон си биеше морфин (май).

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Все пак "детето е на Вълчеви", независимо дали става въпрос за Асен или Тодор.
Силна серия, да. Бела отдавна се дрогира, нееднократно са показвали как си бие, вероятно, морфин. Жалко, че си замина обаче, беше някакъв сплотяващ образ. Както каза Илия- Не срещу тебе, мамо, а заради Бела.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 888
Цитат

Ох, много ми стана смешно на една сцена с Личката и Цветана, където той я опъваше и ѝ говореше нещо, а тя му вика : Давай, давай, приказките после !
Има доста комични елементи, които са пресъздадени чудесно.
Играта на Койна Русева в снощния епизод си беше на ниво, разревах се.

Общи условия

Активация на акаунт