Любители на кучета - тема 78

  • 38 442
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 433
Аз последните дни я извеждам само колкото да си свърши работата и пак вътре, отокът е спаднал вече, но още ме боли, а и доки каза да почивам.. Сещате се за каква мъка и гледане през прозорците иде реч, а мп хич го няма в разходките, май трябва да се стягам..

# 736
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ох, аз си я извеждам като ми е ред, подута неподута.... Слагам една ортеза за стабилност на коляното и мааме гащи. После си ме боли, ама няма как. Виж, като го оперирам до месец-два, тогава вече не знам как ще се оправят.
Хибискус,
Скрит текст:
в руските магазини Берьозка има едно вълшебно мазило за колене и изобщо стави, препоръчвам ти го. "Защитник" се казва.

# 737
  • Мнения: 2 433
От тези магазини и едни много хубави медени блатове за торта има.. но не съм от София и тук се мъчим само с рекламирани продукти по тв Simple Smile
Проблемът е, че аз съм единствената, която я извежда и след сутрешната разходка, цял ден ме боли и вечерта не мога да се навия пак да изляза, пускам я за половин час на двора, тя души, скомросва се нещо и после пак и се ще навън, ама няма кой да я изведе..

# 738
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Напълно те разбирам. За два пъти абсурд да намеря сили. Добре, че пуберката си я разхожда вечер. И без втора разходка, до вечерта съм куц кон.

Последна редакция: ср, 21 мар 2018, 15:30 от 'Кафе с мед'

# 739
  • Мнения: 2 433
Абе казвам аз, че е време да си направиме едно дете, за колко задължения ми се ще да ме отмени някой  Grin

# 740
  • Мнения: 5 609
Абе казвам аз, че е време да си направиме едно дете, за колко задължения ми се ще да ме отмени някой  Grin
Не се надявай за отмяна от джуджетата  Laughing

При травми,който не обича хомеопатия,да не чете
Скрит текст:
Арника 9 , неколкократно на ден по 5 гранули под езика. Колкото по-скоро,по-бърз ефект има.Чудодейна за всякакви травми,ела па за бутнати от кучета Laughing

# 741
  • София
  • Мнения: 8 348
надай се ти на отмяна от наследници
моя трябваше гадже  кучелюбка да завъди, та дасе ентусиазира да изведе кучето
на котките е чистил тоалетната 4 пъти през живота си, и то след изрична заповед
хич го няма

ама то и животните са си мои, не очаквам нищо от него
той и не живее, от месец вече, вкъщи де

# 742
  • Мнения: 2 433
Аз мъжа не мога да накарам да я изведе, остава някое хлапе да ме гледа жално.. ама мечти, за без пари, толкова!

Трапезица, аз съм на обезболяващи и противовъзпалителни, благодаря все пак!

# 743
  • Мнения: 5 609

Трапезица, аз съм на обезболяващи и противовъзпалителни, благодаря все пак!
Моля! То не пречи,но вече на този стадий не виждам смисъл.Но като първа и моментална помощ може да помогне много  Peace
Оздравявайте бързо всички Simple Smile

# 744
  • Мнения: 156
Здравейте Blush От скоро си имаме кученце - лабрадорче.  Днес й предстои трета ваксина и още сме си вкъщи. Нямаме търпение да излезем вече Relaxed Relaxed Relaxed

# 745
  • Мнения: 22 867

Mish0lin, да ти е жива, здрава и щура, разкошни кучета са! Heart Eyes Напомни ми първата снежна разходка на Рекс след ваксините, ох, толкова бързо минава времето, като че ли вчера беше.



А тая снимка ми е много, много любима, беше едно такова много щуро и много сериозно момченце. Simple Smile Peace


# 746
  • София
  • Мнения: 12 026
Някой знае ли дали има по-специални условия за влизане с куче в Сърбия, Унгария, Хърватска, Босна, Албания и Черна гора?

# 747
  • Мнения: 2 942
Змия аз миналата година пътувах с Макс за Косово през Сърбия. Единствено евро паспорта носих със заверена последна страница от ветеринарите, че кучето е клинично здраво, като печата де поставя не по късно от 48 часа преди пътуването. Питай ветеринари дали не трябва и датите на ваксинация и обезпаразитяване да имат някакъв срок преди пътуването. Иначе по границите никакви проблеми нямахме. Сърбите попитаха има ли паспорт, а косоварите да им го покажа паспорта, но не са го прелиствали.

# 748
  • София
  • Мнения: 12 026
Благодаря, Сиви, ще съгласувам с клиниката. Дано няма някакви специални изисквания като за Турция.

# 749
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 923
Досега дори не са отразявали, че имаме куче в колата. Един-единствен път в хърватска една се заяде. Но си мисля, че беше, защото тя се наведе през прозореца и Макс залая. Тя се стресна, подскочи и поиска паспорта. Рови, гледа, прелиства и накрая каза, че идваме от Сърбия и трябвало да ни върне и да правим изследвания за бяс. Показах ваксината - не, не било това. Пита откъде сме, обяснявам, че сме българи, били сме във ваканция в България и сега се прибираме. Гледа, чуди се и накрая ми каза "Моля ти се, като се приберете, направете тези изследвания от 6 страница". Е, там се вписват резултати от изследванията за бяс. Не разбрах защо точно това да направя.
Обаче нито веднъж, откакто пътуваме, ветеринарят е вписвал, че кучето е здраво. Нямало нужда и това е.

Иначе това е наредбата за движението на домашните любимци:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/?uri=LEGISSUM:300203_2

Общи условия

Активация на акаунт