Любители на кучета - тема 78

  • 38 473
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 067
Еми преди около 2 месеца прескочи селския ерген (който в последствие си направи глутница и вече са 5-6 кучета, които движат заедно на горната улица).
Явно ще ражда тези дни.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За кастрирането. До сега съм имала три кучета - две женски и едно мъжко и всички са били кастрирани. Женските се възстановиха за около 12-24 часа. После само трябваше да ги вардя да не си измъкнат конците. Едната си ги измъкна почти веднага след като излезе от упойката, та я шиха втори път.  ooooh! Носиха яки няколко дни. Но иначе нищо друго им нямаше. Мъжкият даже още по-бързо се възстанови и яка не е носил.
И моето джудженце ще го кастрираме някъде преди Великден, че тогава съм отпуска и ще мога да я наблюдавам няколко дни. От сега се притеснявам, но дано всичко мине добре. В нашата клиника не ги дават веднага. Държат ги там 4 часа след операцията да ги наблюдават и чак тогава си го вземаш. Само трябва да си намеря много малко бебешко боди. Казаха да я обличаме първите дни, за да не изяде конците, че толкова малка яка нямало.
За нежелана бременност правят някакви инжекции, но трябва веднага след "белята". Вече е късно явно. Моята едно време при първото разгонване не знаех и мислех, че като спре да кърви значи е свършило. И я пуснах без каишка. За секунди се завъртя един уличен левент около нея и докато кажа "не" се бяха заклещили. Та тогава я водих да й сложат инжекция и не забременя.

# 722
  • Мнения: 3 067
Аз изобщо не съм знаела, че кифлата е разгонена. На Джина й ги знам разгонванията, не е била от есента на миналата година.
Водя си дневник с ваксини, обезпаразитявания, лекарства и тн. Трябва и разгонванията да впиша. Но за онази девойка - има си собственик, предполагах, че ще си следи той нещата.
Както и да е, станалото станало, ще се борим със ситуацията, ще ви държа в течение.

# 723
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Здравейте, хора.
Не съм писала мноооого отдавна, но сега искам съвет и се надявам за някакви насоки.
Кучката напоследък започна да иска да излиза нощем. Поне 2-3 пъти седмично ме буди между 1 и 3 сутринта, за да я изведа! Имаме късмета, че с отварянето на вратата се озоваваме на двора на кооперацията, но така ми разбутва съня, че вече съм разбита!
По принцип спи при децата. Оставих 2 вечери вратата на детската притворена, нашата излиза и... върши работа в хола! Това също не ме устройва Sad
Физиологичен проблем ли е, какво е? Вечер задължително се извежда преди лягане, към 22-23 часа. Нерядко вечер прекарва по 2 часа навън с децата в бягане и игри. На около 4 години е( осиновена е от приют, нямаме точни данни за възрастта, но според лекари е там някъде).

# 724
  • Мнения: 5 615
Смяна на количеството или вида на храната да имате напоследък ? Нещо по-мазно да е яло животното? По голяма или малка нужда  ? Да пие повече вода от обичайното ? През деня как е положението

# 725
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Не сме сменяли храната, редуваме 2-3 вида гранули, откакто имаме кучето. През деня няма проблеми- извежда се сутрин и вечер, ако има някой през деня вкъщи, също я извеждаме по обяд, но това е рядко. Вода пие нормално, не съм забелязала повишаване на количеството. Нощем като излиза понякога пишка, понякога ака, понякога и двете неща Sad

# 726
  • Мнения: 2 947
Да не е настигнало кучето сега през по студените дни и за това да ви буди нощем?
Духче много неприятна ситуация с комшийската кифла. Дано наистина са съвсем малко кученцата, защото домове все по трудно се намират. Онези последните две, които спасих от полето още са при мен и за сега желаещи няма. Утре ще ги заведа за втора ваксина и мисля да ги пусна на работното ми място (те без това са там в една кола затворени), че да свикват с пространството и да си живеят там - поне ще имат вода и храна.
Тарталета сега виждам че си писала преди да публикувам.. да не би храната която в момента даваш да не влияе добре на кучето. Макс когато не усвоява добре храната започва да ака по много и по често, а когато усвояемостта е добра, количеството е малко и деа пъти на ден.

# 727
  • София
  • Мнения: 12 058
За кастрирането. До сега съм имала три кучета - две женски и едно мъжко и всички са били кастрирани. Женските се възстановиха за около 12-24 часа. После само трябваше да ги вардя да не си измъкнат конците. Едната си ги измъкна почти веднага след като излезе от упойката, та я шиха втори път.  ooooh! Носиха яки няколко дни. Но иначе нищо друго им нямаше. Мъжкият даже още по-бързо се възстанови и яка не е носил.
И моето джудженце ще го кастрираме някъде преди Великден, че тогава съм отпуска и ще мога да я наблюдавам няколко дни. От сега се притеснявам, но дано всичко мине добре. В нашата клиника не ги дават веднага. Държат ги там 4 часа след операцията да ги наблюдават и чак тогава си го вземаш. Само трябва да си намеря много малко бебешко боди. Казаха да я обличаме първите дни, за да не изяде конците, че толкова малка яка нямало.
За нежелана бременност правят някакви инжекции, но трябва веднага след "белята". Вече е късно явно. Моята едно време при първото разгонване не знаех и мислех, че като спре да кърви значи е свършило. И я пуснах без каишка. За секунди се завъртя един уличен левент около нея и докато кажа "не" се бяха заклещили. Та тогава я водих да й сложат инжекция и не забременя.

Аз имам малка яка вкъщи, пазя си я за когато има нужда.

# 728
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Макс също започна да ака посред нощ в банята. Поне не ни буди да го изкарваме но и от къде изкара тая мода, не казва. Нищо не сме му сменяли, няма промяна в навиците му обаче.... Thinking

# 729
  • София
  • Мнения: 11 152
Макс също започна да ака посред нощ в банята. Поне не ни буди да го изкарваме но и от къде изкара тая мода, не казва. Нищо не сме му сменяли, няма промяна в навиците му обаче.... Thinking

Хм, два поредни дни и Бианка ака посред нощ, но преди го правеше в банята сега не иска и ме буди да я свалям пред блока... Да няма дрислив кучешки вирус ? Днес я сложих на ориз, щото ми писна ...  Crossing Arms

# 730
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Мода  Mr. Green Както при човешките болести. Преди време всичко беше на алергична основа, сега вече е от стрес  Joy

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Тарталета, ако не премине за седмица-две това състояние, пуснете една кръвна захар за всеки случай.

# 732
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 929
Още като го взехме Макс, го приучихме да ходи в банята. Сега, когато не можем да излизаме, поне няма проблем. И ако се наложи през нощта, търчи в банята и си върши работата. От три дни не сме излизали. Студа - как да е, ама тия неспирни валежи... И той се изучи и не ще да мърда.
Продължаваме с капките в очите, дано има ефект. Ще разберем на контролния преглед. Ветеринарят каза, че петната в очите му нямало да изчезнат. Само не разбрахме дали това ще даде отражение на зрението му. Поне седи послушно, много е сладък. Като му кажа "Хайде да слагаме капки", тича и ляга в леглото си. Наглася се и чака. Е, после тича или до хладилника за саламче, или до масата - за бисквитка. Така де, то иначе за какво да е толкова старателен пациент Wink.

# 733
  • София
  • Мнения: 3 833
Е трябват си награди след тези процедури. И аз да бях, и аз щях да чакам някоя благинка Laughing Laughing Важното е, че послушно търпи Laughing Laughing Laughing

# 734
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 510
Чувала съм, че махат бебетата и едновременно кастрират, но не знам до какъв момент може да стане.

При нас се получи точно така. Взехме Алис на 13-ти март, на 31-ви я заведохме да я кастрират. Когато докторката ми се обади след операцията, за да ми даде информация,  каза, че е била бременна с 10 плода на малко повече от 2 седмици. Така сме си я взели, забременена. Изобщо не подозирахме и ако не бяхме избързала с кастрацията, щеше да ни изненада...10 пъти.
Иначе носи яка една седмица след кастрацията.

Общи условия

Активация на акаунт