Ходите ли на санаториум???

  • 7 249
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 743
В сайта на нои в профилактика и рехабилитация има необходимата информация.заболяването трябва да е в списъка на нои,сам си резервираш места пак от списък на нои и следва горната процедура.
Това май не се отнася за децата Thinking

# 16
И за децата с увреждания се отнася.Някъде из горепосочените документи го има.

# 17
  • Мнения: 3 743
И за децата с увреждания се отнася.Някъде из горепосочените документи го има.
Преди малко бях в Социални грижи и изобщо не ми споменаха за ходене до НОИ и резервиране на места, а само за тези документи.

# 18
Така били казали на съпруга ми,но сигурно аз трябва да проверя.Дано да си права ,защото нашето заболяване го няма във въпросния списък.

# 19
  • Мнения: 3 743
Така били казали на съпруга ми,но сигурно аз трябва да проверя.Дано да си права ,защото нашето заболяване го няма във въпросния списък.
Ние заминаваме за Велинград на 26 и се връщаме на 30.05, после веднага (на 31 или 1.06) ще отида до Социалните и ще дам инфо Peace

# 20
  • Мнения: 1 710
Супер Силве, че покрай всички други разходи - за това все не остават пари. Дано да има дупчица и за нас, че с тая алергия просто не знам. А как му подейства на Гого морето - страхотно беше за прохождането му.

# 21
Списаците на санаториумите ги  има в Саниториумно курортно управление което се намира на бул. В. Левски 54    тел.9873176 и 9874611. За  Велинград има 2 санаториума-санатор.на военните а другия не го знам.Днес си взехме карти за Сандански. Момичета това са различни от почивките на НОИ   в социалната ви  оценка на разрешените точки  трябва да има и  БАЛНОЛЕЧЕНИЕ за децата това винаги го дават независимо от диагнозата и тогава вие се ползвате от тези санаториуми без бележки от личен лекар а само с главоболия от социални.

# 22
  • Мнения: 2 531
Такааа изглежда и ние сме подходящи за Сандански, в сайта на НОИ видах че лекуват синузит, именно това и ние лекуваме. Звънях във санаториума- казаха че няма свободни места. А на посочените от lusi-l   координати пък ми казаха че има, като цената е 19 лв. възрастен, 12 лв. за дете , т.е. към 30 лв. ТА КОЛКО санаториума има там някой да знае, че вече съвсем се обърках newsm78

# 23
  • Мнения: 816
Един е санаториума в Сандански, но мисля, че беше с 3(три) сгради.

# 24
  • Враца
  • Мнения: 871
И аз се интересувах за тези процедури.Значи в социалната оценка трябва да пише ,че се отпуска един път годишно ,водях го рехабилитация.Трябва да е с чужда помощ, няма значение от диагнозата на ТЕЛК.Ние сме с глухота и са ни разрешили.83% с Ч.П. .Трябвало направление от личния лекар и да вземем фактура на която да пише , че са извършвани процедура.Това ми казаха , че трябва непременно да го пише.След това се носи в социалните и връщат по 165 лв за детето и  165 за придружителя.Ако някой има инфо за други санаториуми.Нужни са ми телефони за връзка.Било Велинград,Сандански,Банкя и или другаде.На Вършец не ми се ходи.Много е близо до Враца и често ходим там,иска ми се на ново място.А така ми се почива.... newsm17

# 25
  • Мнения: 3 743
И аз се интересувах за тези процедури.Значи в социалната оценка трябва да пише ,че се отпуска един път годишно ,водях го рехабилитация.Трябва да е с чужда помощ, няма значение от диагнозата на ТЕЛК.Ние сме с глухота и са ни разрешили.83% с Ч.П. .Трябвало направление от личния лекар и да вземем фактура на която да пише , че са извършвани процедура.Това ми казаха , че трябва непременно да го пише.След това се носи в социалните и връщат по 165 лв за детето и  165 за придружителя.Ако някой има инфо за други санаториуми.Нужни са ми телефони за връзка.Било Велинград,Сандански,Банкя и или другаде.На Вършец не ми се ходи.Много е близо до Враца и често ходим там,иска ми се на ново място.А така ми се почива.... newsm17

Точно така ми казаха и на мен от Социалните Peace и най-вече наблегнаха на това, че на фактурата трябва да пише "комплексно лечение".

# 26
  • Мнения: 37
Привет на всички! Не се колебайте и ако имате и най-малката възможност заминавайте на санаториум, имайте на предвид, че ако отивате по линия на НОИ плащате само храната си/ около 5 лв на ден /, а ако детето ви е с ТЕЛК му се изплащат след почивката 160 лв от социалните. Ние бяхме с детенце месец Май в Сандански в база 1-това е санаториума за възрастни/ в детския казаха, че е било ужасно-никаква подръжа или ремонт, общи бани и тоалетни и т. н. / и сме много доволни. И така направихме на бул. В. Левски резервации за апартамент / плащат се по 55.00 лв на човек, като 5.00 лв е за резервацията, а другите ти ги приспадат от сметката / , защото има хладилник и телевизор и разликата в цената е много малка, така че ако има свободен не се колебайте . Ние бяхме за 10 дни и платих някакви смешни суми, защото аз отидох по линия на НОИ / моята сметка беше 3 лв и нещо. Grinning../ за детенце платих цялата сума-някъде около 165 лв и сега социалните ще ми възвърнат 160 лв, защото детенце ми е с ТЕЛК 50% заради бронхиална астма и има право 1 път в годината на санаториално лечение. За да се отиде по линия на НОИ- се взима от личния лекар зелена бележка в 2 екземпляра, в която се описват заболяванията които имаш и ако прилагаш снимки или документи и сл. бележка за 6 м. назад/ в НОИ пред стая 110 има табло, на което пише всичко / чака се поне 1 час докато ти приемат документите, но пък си заслужава /. Не забравяйте-за да ви въстановят разходите за детето трябва да имате фактури за всичко: още от В. Левски си поискайте фактура за резервацията, а в Сандански още като се регистрирате ще ви дадат фактурата-още 1 ден ви изчисляват колко дължите и така си правите сметка какви разходи да правите. Какво да ви кажа за санаториума: Всеки ден камериерката ти почиства стаята; Организират се екскурзии, дори и до Гърция/ 20 лв и до Солун за 1 ден/; За процедурите е голяма лудница, но само 1 ден ти е трудно докато разбереш кое къде е и после е лесно; Детските порции са много мизерни/ яденето на тези които са към НОИ е по-различно и в по-хубаво, но долу има кафе и има винаги прясна и вкусна скара. Има и много хубав ресторант с/у пощата долу точно на завоя преди санаториума, супичките са по левче и са вкусни, а и яденето е добро. Иначе градчето е много чисто и приятно, парка е чист и поддържан, ако сте с кола ходете задължително до резиденцията/ ние ходехме там на плаж, обаче е малко скъпичко: 10 лв за възрастен, 5 лв за дете, но пък има малко хора и басейна и закрит и чист, заслужава си разходите /. Хубав басейн също е и Русалка, но ние сме ходили там. Ами това е, другата година пак ще ходиме задължително отново и детенце ми се чувства добре и това е най-важното !
P.S.:Ето ви сайт за инфо относно санаториумите: www.rehabilitatzia-bg.com/bg/

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 11:31 от danniibg

# 27
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравей danniibg !Благодаря много за информацията ....точно това търсех.Навсякъде е хубаво.Но нека обменим още малко информация.Тъй като съм от провинцията и нямам възможност да проверя лично ,дали знае някой къде има свободни места за м.август и как да си ангажирам места.Ако някой е проверил ..нека каже.Нека да отдъхнем малко и ние...,че с тези проблеми около децата ,за нас никога не остава време за почивка.А щом ни отпускат социалните нека го използваме,те и без това се стискат като...  People No Good

Общи условия

Активация на акаунт