Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-24

  • 72 214
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 414
Бих си определила размера на вноската, която ще мога да плащам при някои сътресения. И според вноската и годините. Не бих разсрочили на макс срок за да получа незначителна вноска. Но не бих и съкратила срока и да съм на ръба. В моя случай срока е 25г но не можех да си позволя по кратък , защото нямахме самоучастие, аз нямах избор.

# 31
  • Мнения: 3 014
Благодарности за темата!

Аз лично бих взела кредит само за закупуването на основно жилище, ако нямам такова, но никога за закупуване с инвестиционна цел. Много е относителна рентабилността на такова начинание и не бих искала цял живот да изплащам. Ако имам готови парите е по-различно, ако трябва малък потребителски кредит за ремонт, довършване, ок, но другото е риск /за мен/. Не би било риск, ако имам собствен, утвърден бизнес /т.е. по-сигурни приходи/, или съм високо квалифициран специалист, работещ в утвърдена фирма. В противен случай, само мисълта, че трябва 25 или 30 г. да мисля дали ще мога да покривам вноските би ме депресирало. А и спестяването на средства за по-бързото му изплащане също е малко обременяващо. Не казвам, че всичко, което се изкара /т.е. получени приходи/ трябва да се харчи ей-така, но, разнообразието държи една връзка по-жива, добре е децата да имат също интересно прекарано време /с родителите си, с посещение на различни места, дори и за малък период, но по-често, не само с таблети или телефони/...

# 32
  • Мнения: 338
Ами видях имота - прилично апартаментче като размери и разпределение, но за ремонт. Освен дограма на северната тераса и изолация там и на другите външни стени, друго не видях. Панелче от като преди 30 години, имам чувството, че така е издаден, с дървена ламперия по стените в коридора, поне имаше терекот и гранитогрес в баня и тоалетна, но стари. Беше топличко, имаше ТЕЦ.

Малко неловка ситуация, жената, която живее там изобщо нямаше хабер, че апартамента е пуснат за продажба от съдия изпълнител, но все пак ни допусна за оглед, а можеше и това да не направи. Но аз носих обявлението от ЧСИ и ѝ го дадох да го прочете. Имам позната, която живее през 2 входа и тя ми даде малко инфо - тоя апартамент е бил на бившия кмет на Девня. Уж били правили ремонти преди няколко години, може тогава да са слагали дограмата, че друго не видях. А приятелчето, което беше с мен ми припомни, че сега тоя бившия кмет /Атанас Кузев/ го съдят за злоупотреби...кой знае колко и какво са откраднали. Точно те мисля, че не са за жалене.

# 33
  • Мнения: 1 414
Е поне няма да имаш угризения каквото и да решиш. Тази жена наемател ли е?
Надникнах в сайта на ЧСИ , има апартаменти в Чайка за по 14 000лв, защо са толкова подценени.

# 34
  • Мнения: 338
Тая жена не знам, може да е и майка на г-н бившия кмет. Ще помисля  за това жилище, има малко време.
Чайка е, но не кв. Чайка, а к.к. Чайка, някакъв курорт явно има, за който и аз не съм чувал. Grinning

# 35
  • Мнения: 18 476
Това е районът около ВСУ - сп. Писател, сп. Журналист и отгоре.
Преди години имаше свлачище.

# 36
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Колко бързо ги изписвате тези теми, нямам думи. bouquet
Нали? Не успях да си купя апартамент даже... Grinning

# 37
  • Мнения: 1 206
може да ме изтриете ако е спам, но какво ви е мнението за това:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b151135210403314

# 38
  • Мнения: 2 313
Аплодисменти за човекът написал описанието.

# 39
  • Мнения: 979
В сутрешният блок по Нова, а сега и в новините, информираха, че до година и половина ще бъде изготвена сеизмична карта на България, риска за сградите, и уязвимостта им спрямо начина на строеж. Техническата паспортизация е удължена до 2022.
   Казаха ясно и точно, панелките са строени за срок на експлоатация 50 години. Най- устойчиви ЕПК-тата.
  
Между другото попадна ми обява от частно лице, до 73-то немско, 76 кв., за 86000 евро, 1 етаж, краен,тотал щета, от 1967 година. Да се смея ли, да плача ли. Записала съм телефона, ако има интерес, пращам.

# 40
  • Мнения: 18 476
Описанието е дело на поет Simple Smile

Гледам, гледам, това трябва да е Каса вива. Ако е тя, то по-близката метростанция е Г.М. Димитров.
Иначе входът и изходът към сградата е в пресечката веднага след бившият автосервиз Изток - между него и колелото на Четвърти километър.
Апартаментчето сигурно е моминско Simple Smile с колкова орхидеи и пеперуди Simple Smile

Харесва ми, компактно е, а момичето е усвоило всичко максимално добре.

# 41
  • София
  • Мнения: 753
може да ме изтриете ако е спам, но какво ви е мнението за това:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b151135210403314

Ох, не знам - близо 1800 евро на квадрат за обзавеждане и декорация в стил "цар Киро цъка и завижда". Макар че доста неща може просто да се махнат. Обаче тези огледала в кухнята, цветята в банята, тапетите в аристократичната спалня... Изложението ми се вижда по-скоро източно. И над басейна през лятото надали е уединено, спокойно и балансирано.  Laughing

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 5 979
Спалнята е скосена при това.
Аз купих, продадох, пак купих...Ама ще си седя в темата:)

# 43
  • Мнения: 2 313
В сутрешният блок по Нова, а сега и в новините, информираха, че до година и половина ще бъде изготвена сеизмична карта на България, риска за сградите, и уязвимостта им спрямо начина на строеж. Техническата паспортизация е удължена до 2022.
   Казаха ясно и точно, панелките са строени за срок на експлоатация 50 години. Най- устойчиви ЕПК-тата.
  
Между другото попадна ми обява от частно лице, до 73-то немско, 76 кв., за 86000 евро, 1 етаж, краен,тотал щета, от 1967 година. Да се смея ли, да плача ли. Записала съм телефона, ако има интерес, пращам.

По вашите сметки този блок трябва да е паднал миналата година.

# 44
  • Мнения: 36 422
Определено са прекалили с декорацията, но по-дребните неща едва ли вървят с обзавеждането. Искам такава витрина с минерали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт