Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-24

  • 72 265
  • 753
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 285
Страшни проблеми с това НС. Направо да ги забраняват и всички да заживеем в перфектните и безпроблемни панелчета.

# 436
  • Мнения: 25 761
Днес на тоя строеж където бях...
Скрит текст:
с малкото влага на няколко места, навсякъде дограмата беше отворена да става течение, би трябвало да върши работа. За това пък от 2 дни почти не спира да вали и самия въздух също е влажен, та не знам колко им е от полза това, предполагам никак. Grinning
Чакам да кажеш за тези над Лидъл, какво инфо намери.

# 437
  • Мнения: 1 416
Сега се сетих, че преди време се продаваше един парцел точно над Лидл, явно са го купили. Обявата беше в имот.бг.

# 438
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Днес на тоя строеж където бях...с малкото влага на няколко места, навсякъде дограмата беше отворена да става течение, би трябвало да върши работа. За това пък от 2 дни почти не спира да вали и самия въздух също е влажен, та не знам колко им е от поли за това, предполагам никак. Grinning
Коя е фирмата строител?

# 439
  • Мнения: 9 886
Тук коридорът явно се рои за втората стая
И това ще да е всекидневната

Поради нестандартното разпределение са писали че е студио

Хихи за 40 няма да го дадат, ама попитай, може да са отчаяни, хората са на всякакъв хал, щом продават имот

# 440
  • Мнения: X
И аз съм чувала за махнати комини в СС. В НС обаче няма какво да махне съседа, защото има само един общ комин - не съм сигурна, защото не съм специалист, но ето защо мисля така: аз съм на 7 ет., а на 3-я ет. точно под нас си имат абсолютно на същото място комина, както е у нас. Ако всеки си имаше индивидуален комин, то с всеки етаж нагоре би трябвало да се разширява чупката с комините, а тя си е една и съща и на 3-я и на 7-я етаж. Ама и да имаше индивидуални комини,  те пак отиват накрая в един общ, не е ли така?

# 441
  • Мнения: X
Тук коридорът явно се рои за втората стая
И това ще да е всекидневната
Поради нестандартното разпределение са писали че е студио

Писали са, че е студио, защото най-вероятно не е със статут на жилище, а на ателие или студио.

# 442
  • Мнения: X
Повдигане на въпроса на общо събрание, избиране на комисия от трима човека и минаване през всички апартаменти от този комин

Това е комина, всеки абсорбатор/печка трябва да е вързан в малкия. В началото на всеки етаж малкото тяло влиза в голямото за да е непрекъснато голямото и да може да тегли. Ако някой се върже в голямото става завихряне и връщане навсякъде.
Друг вариант е продават се клапи за абсорбатор, но трябва да се качествени и да уплътняват хубаво. И тръбата на абсорбатора пак да е уплътнена отвсякъде да не ви връща  Wink

Много полезно 😀, мерси
В нашия блок всички се оплакват от аспираторите. Това ме кара да си мисля, проблемът не е в конкретен нарушител. Значи така си е построен тъпия и скъп блок НС.

С миризмите се примирих (дори с клапан си мирише). Бученето ме побърква обаче, понякога.

# 443
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Поради липса на отдушнци в баните в предходното ни жилище, умниците бяха избили в асансьорната шахта. Аз го вързах към този в тоалетната, но народът е по-предприемчив. В сегашното жилище, което СС от 1967, масово са избити комините, над нас, 2 ет под нас. Когато правихме ремонт, отворихме капака на комина, затлачено със сажди нагоре и надолу, ама плътно, а сме 4 ет. Аз ако реша да махам, щот наистина има във всяка стая и ме дразни, то ние няма да можем да изчистим чернилката с години

# 444
  • Мнения: 19 501
Ужасен апартамент! И какъв е този дълъг, тесен коридор с по една врата във всеки край? Първо помислих, че е от общите части, но после забелязах желязната врата - май все пак е вътре?? Нито една от стаите не е използваема - от снимките ми се струва, че се състои от нестандартния коридор, две дълги и тесни стаи с тераса (?) и един килер със скосен таван....Всъщност, това е таванско помещение - не вярвам въобще да е проектирано да бъде жилище...Терасите едва ли могат да се усвоят, дори човекът да има желание, защото не са просто някакви тераси, а са част от фасадата на сградата...
С тези "модерни" скосявания в подпокривното пространство се прекалява отвсякъде. Така гледах един не лош иначе апартамент, на приемлива за мен цена с добро изложение, четиристаен, в хубав квартал, обаче - няма стая без скосявания! Отказах се, още повече че беше опасан от огромна открита тераса, която явно вече беше наводнявала помещението през дограмата - явно от събрани и неизчистени листа в сифона. Няма начин това нещо да се покрие дори с козирка, защото отгоре пък има един друг цял етаж и на практика който прави такова нещо, трябва да захване козирката за покрива и съответна да му наруши целостта....аз без да съм специалист виждам, че е невъзможно, а вероятно и незаконно. Та така с новите апартаменти и скосяванията.

# 445
  • София
  • Мнения: 4 192
Поради липса на отдушнци в баните в предходното ни жилище, умниците бяха избили в асансьорната шахта. Аз го вързах към този в тоалетната, но народът е по-предприемчив. В сегашното жилище, което СС от 1967, масово са избити комините, над нас, 2 ет под нас. Когато правихме ремонт, отворихме капака на комина, затлачено със сажди нагоре и надолу, ама плътно, а сме 4 ет. Аз ако реша да махам, щот наистина има във всяка стая и ме дразни, то ние няма да можем да изчистим чернилката с години
Аааа, с баните цял ферман мога да напиша. Семейство платило над 150к евро за апартамент в съседния вход реши да си мести в едната спалня и да си направи отделна кухня. Разбира се решението беше абсорбатор вързан за вентилацията на банята. Настана опустошение навсякъде от пържене всяка вечер. Е, след една година ходене по мъката и разправии с институции го преместиха към балкона.  Mr. Green


С тези "модерни" скосявания в подпокривното пространство се прекалява отвсякъде. Така гледах един не лош иначе апартамент, на приемлива за мен цена с добро изложение, четиристаен, в хубав квартал, обаче - няма стая без скосявания! Отказах се, още повече че беше опасан от огромна открита тераса, която явно вече беше наводнявала помещението през дограмата - явно от събрани и неизчистени листа в сифона. Няма начин това нещо да се покрие дори с козирка, защото отгоре пък има един друг цял етаж и на практика който прави такова нещо, трябва да захване козирката за покрива и съответна да му наруши целостта....аз без да съм специалист виждам, че е невъзможно, а вероятно и незаконно. Та така с новите апартаменти и скосяванията.
Това със законността е много интересно положение. По принцип всички балкони, козирки, изолации и дори сложени климатици са незаконни. Към остъкляването казаха, че има търпимост, но за навесите си е доста сложно положението, защото при всяка буря в София падат доста често. И не вярвам да има бюрократ, който при оплакване да го остави в режим търпимост   Wink

# 446
  • Мнения: 3 025
Има скосявания и скосявания. Нашият апартамент е такъв, последен етаж, но покрива на сградата е разчупен. При нас скосяванията ни дават ниши, с размерите на които сме се съобразили и оползотворили. Ето сега пиша точно от една такава ниша - има място за малко бюро, стол, шкафче, където е принтера, малка ниска етажерка. Така съм  в кухньо-хола-трапезарията винаги и ми е много удобно. Същевременно тази част е леко скрита, вижда се само от кухненския бокс. Една друга ниша направихме на библиотека - с по-ниски етажерки, стойка за дискове, и разни други подобни неща. Всъщност големи скосявания имаме само над единия прозорец /в трапезарната част/ и в спалнята, но там пък сложихме шкаф за спално бельо и хавлии, а върху него - телевизор. Е, малко губим от това, че нямаме много цели стени за картините ни, но се стремим да оползотворим всяко възможно място.

Нашата тераса също е голяма - 12 кв.м., но балконът е издаден, и на много голяма височина има трапецовидна козирка, всъщност е част на самия покрив - мокри се около 1/3 от балкона, когато вали.

При съседите под нас има скосявания само на спалните им, но там са разположени прозорците, тип капандури, много ми харесват, някак си ми е много романтично. Не са се оплаквали от наводнявания от тях. Така че, за екстериора на сградата, както и интериора на подпокривните апартаменти всичко зависи от архитекта.

# 447
  • Мнения: 10 633
Днес случайно се загледах в обяви за къщи във вилна зона Беловодски път и Киноцентъра. Къща до 100-200 кв.с двор от поне 300 кв. може да се купи на цена до 150 хил. евро. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j14948382378337 … k=3imbdw&f1=1
Та въпросът ми е защо са толкова ниски цените?

# 448
  • Мнения: 721
Ха, това сме го гледали, дори беше със 7К евро по-малко. Вярно, близо е до околовръстния път, а не е шумно, обаче: Два пъти ударихме дъното на колата докато стигнем по стръмното неасфалтирано пътче, което е безкрайно съмнително дали през зимата се чисти; градският транспорт е пълна трагедия от това място, трябва винаги и непременно кола. А гаражът е за една кола, вярно че като че ли със зор може би можеше да се натъпче и втора пред него, не помня вече. Аз лично бих се бояла от битова престъпност, трябва да се орешетиш до не знам къде. В непосредствена близост има парцел, на който е почти сигурно, че ще цъфне нещо, което да скрие кръгозора. Дворчето е стръмно и хомеопатично - имаше равно петънце колкото да сложиш маса (неголяма) и 2-3 стола.
За вътре - изглежда добре и здраво построена, но на мен ми беше потискащо и тясно, снимките лъжат Simple Smile. Почти всички стаи са с неправилна форма, не можах да си представя мебели и легла вътре. Разпределението е: партер - гараж за една кола и т.нар. лятна кухня - помещение с единствен отвор, закрит с ролетна врата или както и да се казва това. На първи етаж - две стаи, едната става за кухня, но решително не за кухня и хол - трябва да използваш и другата стая за общо помещение. На втория етаж (подпокривен) - две стаи със здрави скосявания. Балконите са със странна и неудобна форма и трябва да им се прави парапет. Трябва да се направи и свястна ограда на всичко.
Канализация - май не особено законна (не разбрах добре), а и разрешение за ползване имаше ли, нямаше ли? Някаква неуредица помня покрай това.
А, и къщата е с калкан - ако не купите и съседния парцел, който също не е без пари, задължително ще се сдобиете с близки съседи.
Нещо не се навихме Simple Smile.

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 16:39 от Grizantema

# 449
  • Мнения: 3 071
Днес случайно се загледах в обяви за къщи във вилна зона Беловодски път и Киноцентъра. Къща до 100-200 кв.с двор от поне 300 кв. може да се купи на цена до 150 хил. евро. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j14948382378337 … k=3imbdw&f1=1
Та въпросът ми е защо са толкова ниски цените?
Защото са леко в нищото, спокойно може да са над гробищата. Не прочетох подробно, но може да има и проблем там с вода, канализация..

Общи условия

Активация на акаунт