Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ?

  • 80 622
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 21 275
И на мен ми се струват големи нашите.

# 121
  • Мнения: 4 312
Аз съм чувала мнение на педиатър, че цикъла на момичетата им идва на годините, на които е дошъл и при майката. Има ли някой опит да сподели?
точно това писах и аэ. на последния год. мед.преглед,лекарят каэа точно това. и си е абс.логично

# 122
  • Мнения: 1 221
Просто няма да взимате макси или нормални а с по-малко капки. А и имайте предвид, че малките девойки не са опитни и често поставят неправилно превръзките и се цапат. Така че и да са по-големи има своя плюс. При моята сестра цикълът е много обилен и не може да ползва по-малки от нашите превръзки.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Розовата книжка "Какво става с мен" дъщеря ми я прочете с интерес. По-скоро е информативна за промените в тялото, чувствата, цикъл и т.н. съвсем различна от тази за гримиране, хигиена и прически Simple Smile
Преди време ми попадна "Досиетата секс" - https://www.book.store.bg/p21116/dosietata-seks-iasminka-petrovich.html и я купих като й дойде времето Simple Smile Изглежда и забавна и информативна. Някъде прочетох, че е за 13+ години.
Аз съм чувала мнение на педиатър, че цикъла на момичетата им идва на годините, на които е дошъл и при майката. Има ли някой опит да сподели?
Опит нямам, но интуицията ми подсказва, че при нас ще е много по-различно. Дъщеря ми е със съвсем различна физика от моята, висока е в момента почти колкото мен, на 10 год. е и може би до 1 год. ще има събитие  Laughing

# 124
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756

Аз съм чувала мнение на педиатър, че цикъла на момичетата им идва на годините, на които е дошъл и при майката. Има ли някой опит да сподели?
Опит нямам, но интуицията ми подсказва, че при нас ще е много по-различно. Дъщеря ми е със съвсем различна физика от моята, висока е в момента почти колкото мен, на 10 год. е и може би до 1 год. ще има събитие  Laughing


И моята дъщеря е абсолютно различна физика.Като сметнем акселерация на поколенията и значително по-некачествени храни бих казала,че поне 1година по-рано от майките е реално да се смята...

П.П. Чела съм публикации за хормоните в меса/мляко,както и естрогенови аналози,които се съдържат в пластмасовите бутилки минерална вода.Поради тази причина половото съзряване се ускорява при момичетата,а при момчетата е проблем гинекомастията.

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 10:21 от morgana07

# 125
  • Мнения: 2 991
Мнението за цикъл както когато е започнал на майката плюс минус година се основава на фактора генетика и е бил определящ преди години. Днес в комбинация с другия много важен фактор хранене нещата много се променят особено при злоупотребяване с големи количества промишлено отглеждани животни и тяхни продукти. Различните видове хормони на растежа използвани в хранителните добавки за животните частично попадат и в човека и могат значително да променят генетично заложеното развитие.

# 126
  • София
  • Мнения: 270
Включвам се с две пубертетки на 10 и на почти 14 год.
На мен ми дойде на 12, а на голямата ми дъщеря на 13 и половина. Но тя е миньонче, за разлика от мен. Така, че и да има някакво правило,то си има и изключения Hands V

# 127
  • Мнения: 5 132
Аз съм чувала мнение на педиатър, че цикъла на момичетата им идва на годините, на които е дошъл и при майката. Има ли някой опит да сподели?

При мен и дъщеря ми се случи точно така - на една и съща възраст 11 г. с разлика от 2-3 месеца  Peace

# 128
  • Мнения: 6 563
може генетиката да оказва известно влияние, което го потвърждават и честите съвпадания. но има и много изключения, така че аз не го считам за правило. на мен ми дойде на 10 г., на сестра ми - на 15.5 г., а сме раждани от една майка. при мен първите белези на полово съзряване започнаха да се проявяват в първи клас, при дъщеря ми въобще не се наблюдава такова нещо.

# 129
  • София
  • Мнения: 553
И аз при вас  Simple Smile се включвам тук. Моята дъщеря е на 9г.,но е  около 150см и 40кг.  Crazy

# 130
  • Мнения: 19 303
Цвете, ще споделя, като разуча за стаите за рд.

За цикъла съм чела, че обикновено идва като мине един период от появата на вторичните полови белези, но забравих колко време беше. Аз много се притеснявам, честно казано, да не дойде рано. Моят хич не е лек и не знам толкова малки деца как ще го изживеят. Особено с това стоене по цял ден на училище. Аз хич не помня кога ми е дошло.
Иначе има едни бикини с вградена превръзка, които се перат. Смятам да поръчам такива и да се ползват като бекъп с превръзка.

# 131
  • Мнения: X
Кг за поява на цикъл са 30+. Не 47.
Нашето момиче е 31кг и я подготвям от година за цикъл, защото е висока и при майка й цикълът се появи рано- на 11 и половина и на 9 започнаха промените в тялото. По правило вторичните полови белези се появяват 2 години преди цикъла.

# 132
  • Мнения: 2 991
Нямам точен спомен за килограмите и може да греша, че са били над 40, но си спомням, че имаше наблюдавана такава зависимост.

# 133
  • Мнения: 11 097
Няма връзка с килограмите развитието на пубертета (те са различни за едно дете 1.30 и такова 1.60, а подрастващите, както и възрастните, биват различно едри), а с достигането на определен процент телесни мазнини.
Поради това гимнастичките например често страдаха от аменорея до 18-19 г., защото ги държат гладни и кльощави.

# 134
  • София
  • Мнения: 6 173
Аз съм чувала мнение на педиатър, че цикъла на момичетата им идва на годините, на които е дошъл и при майката. Има ли някой опит да сподели?
За мен това е несериозно и ако наистина е казано от лекар сериозно ще се замисля.
Дъщерята да не е клонинг на майка си, за да и идва по същото време?


За цикъла съм чела, че обикновено идва като мине един период от появата на вторичните полови белези, но забравих колко време беше.
2 - 2,5 год. след появата на окосмяване и развитие на гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт