Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ?

  • 80 629
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 8 894
Щом като търпи обезкосмяване с ленти под мишницата, предполагам, че ще понесе без проблем епилатор за крака и ръце.

# 151
  • Мнения: 1 488
Ноел, на колко год е? Ако искат да са красиви ще трябва и да търпят, като нас Wink епилатор е най доброто решение според мен. Но има и кремове за безболезнено премахване. Но те са химия.  на мен страшни сърбежи са ми се получавали

# 152
  • Мнения: 11 100
Не бих ползвала нито епилатор, нито депилатоар-крем (и докато епилаторът е въпрос на навик и практика, депилатоар върху кожата на дете ми звучи ужасно). Ходя само на професионална кола-маска от над 25 години, а като девойка съм въртяла бръснача Simple Smile И аз умувам по този въпрос, защото на дъщеря ми подмишниците са доста окосмени. Най-накрая сигурно ще иде при козметичката и тя, и без това е била много пъти там с мен като кибик.

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 17:03 от Параход

# 153
  • Мнения: 9 441
Какъв епилатор на 9-10-11 години?

# 154
  • Мнения: 18 486
На мен епилаторът ми се отрази много зле и не бих взела на щерката. И без това къса косъмчетата, по-добре бръснач, поне няма да има врастнали косъмчета и петна.

И аз съм за коло-маска за подрастваща девойка. Въпреки че на долната половина на краката и за подмишниците не е моят начин.

# 155
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
И аз съм в чуденка ... засега на подмишниците ползваме самобръсначка,но има 5-10 косъма...

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Моята няма никакви косми под мишницата. Само краката са й доста окосмени, но тя от бебе си е така. Даже скоро ме пита " какво ще правим с козинката?"  Joy Joy

# 157
  • Мнения: 11 100
Засега ги подстригвам с фина ножичка, сигурно лятото за разголените дрехи ще пробвам със самобръсначка. Като някаква фантастика ми звучи на тая възраст да се епилират, и напълно ненужно.

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Аз си спомням за пръв път си махнах космите на краката след 8-ми клас. Сега е твърде рано според мен.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 397
Аз мисля, че въпросът с окосмяването също е индивидуален ш едни са по - светли и нищо не се вижда, други са си с по - твърди косъмчета. Аз вече казах, че за 5-те косъма при подмишниците действаме с лентички и тя сама ( на 11 г.) си ги маха вече, но за крака не е поискала. Явно не я притесняват.

# 160
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моята дъщеря е руса и почти не личат космите Wink под мишниците има по-скоро мъх, и с малка ножичка ги подрязвам, доколкото мога. Те все й бодат очите, макар че трябва да се навреш под мишницата, че да ги видиш. По краката не си личат и не смятам да се епилира, бръсне или каквото и да било...рано е още, по-нататък ще видим.

# 161
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Аз пък я започнах с епилатора под мишниците! Самобръсначка категорично няма да й позволя да ползва, защото знам аз докъде се докарах с нея!
Епилирам я веднъж месечно, ходи на плуване и не й е удобно. Само мишниците, краката са ок за момента, но когато каже, ще действаме и с епилатора и там.
Лазерна епилация ще направим при първа възможност. В студиото, където правя аз, казаха 2 години от първата менструация. Така че засега няма изгледи да е скоро.

# 162
  • Мнения: 7 112
Хайде да се запиша в темата. Почитател съм на теорията, че генетиката и точна наука (и дъщеря ми е "пластична" като мен), но съм и сериозен реалист.
Към момента - когато има въпроси, отговарям.
За космите. Когато си се родил като маймунче  (и по ушите имаше, абе навсякъде), се възприемаш нормално. Има мъхче и никой не може да я убеди в обратното. Дори влияе благотворно на други дечица, които се притесняват от окосмяването си, че си имат мъхче. Поне няма моят нездрав интерес към самобръсначката.

# 163
  • Мнения: 1 488
Аз като казах епилатор, го казах за ноел, не за другите 9 годишни. Дори попитах на колко е нейната дъщеря. И на мен ми се виждат малки за тази операция. Поне до към 14 год.

# 164
  • Мнения: 18 486
А окосмените момиченца, които се притесняват, до 14 с дълги панталони и ръкави ли трябва да ходят през лятото? Обезкосмяването се започва, когато започне да притеснява притежателя на козинката, какво значение има дали е на 10, 11 или 14? За щастие голямата ми дъщеря е светла, а и има шанс да е наследила дискретното окосмяване като баща си, но малката още от бебе е тъмничка и мъхеста. Вероятно процедурите при нея ще започнат по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт