Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ?

  • 80 631
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 770
Е не! Аз я карам да прави неща, които не прави всеки ден, за да й купя желаното нещо или да я закарам някъде. Чиниите, леглото, стаята й и котката са й ежедневните задължения!
Моята дъщеря ходи с униформи от кръста нагоре и това ме спасява от купуване на излишни парцали всеки месец. 😌 Лошото е обаче, че клиновете са забранени. Може дънки, панталони, поли, дори и анцузи, стига да не са разпрани( много малко дрехи има в днешно вземе обаче да не са разкъсани! 🙈)
Браво на хората въвели униформите! Само ако знаят колко родители са направили щастливи! 🌞

# 226
  • Мнения: 11 103
Подкрепям, униформите са благина голяма Simple Smile Иначе всеки неучебен ден е тръшкане "какво да облека, нямам дрехи, защо е този сезон, аз искам да се облека като за другия"!
Още в детската градина като беше, се мотаеше половин час да избира дрехи, макар да не беше формулирано точно с тези думи, с униформите направо се родих в последните 4 г. Simple Smile

# 227
  • Мнения: 19 307
Аз съм на обратното мнение за униформите и се радвам, че не ни се налага да ползваме такава. Моята не се е тръшкала за дрехи досега. Сигурно защото сутрин зверски й се спи и облича за 5 мин. каквото й дам.
Иначе как точно разбират, че това например е клин, а не дънки: http://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0558981015.html
Или това, че е клин, а не джинси: https://bg.benetton.com/skinny-stretch-pants-fuchsia-4DZB576L0_14Y.html

# 228
  • Мнения: 11 103
Дъждец,
когато детето започне да се оформя като девойка и ги обуе, много ясно си личи кое е клин и кое - тесен панталон от плътна материя с кройка и шевове Simple Smile
Преди това като са малки, няма особено значение. При по-кльощавите по-късно проличава.

# 229
  • Мнения: 19 307
И двете имат кройка Simple Smile
Разликата е  в материята и закопчаването. Едната е мека, трико, другата е груба и със закопчаване и цип горе.
Както и да е. Просто ми стана интересно, че анцузите са позволени, а горните не.
Добре че нямаме униформи.

# 230
  • Мнения: 1 770
Аз съм на обратното мнение за униформите и се радвам, че не ни се налага да ползваме такава. Моята не се е тръшкала за дрехи досега. Сигурно защото сутрин зверски й се спи и облича за 5 мин. каквото й дам.
Иначе как точно разбират, че това например е клин, а не дънки: http://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0558981015.html
Или това, че е клин, а не джинси: https://bg.benetton.com/skinny-stretch-pants-fuchsia-4DZB576L0_14Y.html

И аз нямам представа, но идеята да няма клинове, е че са от по-тънка материя и описват формите на момичетата...Аз съм окей с това!
Да обясня, че нагоре имат различни видове ризки, блузки с къс и дълъг ръкав, жилетки и суичъри с логото на училището, а надолу може да са с лични дрехи без клинове.

Радвай се, че не се тръшка, защото няма да е за дълго! 😊

# 231
  • Мнения: 5 132
Като заговорихте за домакински задължения - досега щадях дъщеря ми и не я карах да прави нищо домакинско. /отчитам го като грешка/. Само леглото да си оправя и толкова. Като я накарах да си премести чинията и да почисти трохите, които е направила и ... настана един дъъълъг разговор и спор, че това не е нейна работа, че трохите били мои, че това да караш детето да върши нещо домакинско е експлоатация на детето  Shocked. Опитах да й обясня, че единствено искам от нея да помага като премести чинията/ите от масата на мивката, да си оправя стаята и да почиства с прахосмукачка веднъж в месеца. Вие какви домакински задължения сте "дали" на дъщерите си? Не мисля, че прекалявам, но да си сверя мислите ...

# 232
  • Мнения: 4 749
Поддръжка на стаята, прахосмукачка не само в нейната стая, миене на чинии, простиране и изобщо каквото ми е нужно в момента

# 233
  • Мнения: 3 653
Домакинските задължения са и за двете ми деца - момче и момиче. Сервиране, отсервиране на масата, избърсване на масата след хранене, от време на време правят салата или айрян или нещо друго лесно за изпълнение. Прибирането на стаите си е тяхно задължение също така смяната на чаршафи и подреждане на гардероба. Също пускат прахосмукачка и изхвърлят боклука. Като слезем на двора и трябва да се изчисти те се включват докъдето им стигат силите.
За тази работа пари не давам, обяснила съм че ние сме семейство затова всеки си има задължения които трябва да изпълнява и не получава заплащане за това. То ако трябва да искам пари за моята работа дали ще могат да си ме позволят. Laughing

# 234
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
Моята е много скарана с подреждане. В смисъл не е от съвестните деца,които си изпипват нещата по конец.Като не и харесва нещо,така го претупва през пръсти,че 100 пъти съжалявам,че не съм го свършила аз .Но стискам зъби и всеки уикенд се обясняваме защо трябва да си чисти и подрежда стаята.Аз през седмицата допълнително минавам с прахосмукачка.Да си отсервира от масата,да помага за подреждането и слагането на масата.Иначе и е интересно да мие чинии и понякога се хваща сама. Харесва и да готви и редовно помага,сама си прави бъркани яйца,веднъж даже питки пече . Давам да реже домати/краставици,варени картофи за салата.Понякога и с миксер да бърка,когато съм до нея.

# 235
  • Мнения: 1 770
И аз далеч не правя всичко както трябва и повечето пъти предпочитам аз да го свърша, за да е по-бързо и по-качествено, но знам, че греша..
Децата трябва да знаят стойността на парите и да се трудят за всяко нещо, което искат, а не да чакат наготово. Това е за тяхно добро в бъдеще! 👍

# 236
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
В момента съм двумесечна ваканция преди да ми започне активният сезон и да се прибирам, убита като куче. Сега съм ги оставила да почиват, че по цял ден съм си вкъщи и си върша, каквото е необходимо.
Иначе чистят с прахосмукачка, простират, вадят съдовете от миялната, оправят си стаята и правят някакви заготовки за вечеря( да белят картофи, например). Говоря в множествено число, ама голямата си ги върши нещата, малката скатава!

И да ви кажа, бели кахъри са домакинските задължения, обличането, грима и епилацията... В момента моя приятелка такъв ад изживява с 15-годишната си дъщеря, че да пази Господ! Детето е с 2 опита за самоубийство, постоянно се самонаранява и тези дни стигнаха до психиатрията след цяла година работа с психолози! Така че, дано имаме късмета да преживеем тези години без особени сътресения! Пък нека ми тръшкат вратите, това да им е кусурът!

# 237
  • Мнения: 2 992
И аз съм чувал страхотии от познати и приятели за възрастта 15+. Мнението е, че мозъка им сякаш се изпарявал и оставали изцяло под въздействието на бушуващите хормони. Рецептата в повечето случаи била здравословно хранене (за да не се добавят неконтролируемо и хормони от храни с животински произход) и възможно най-много спорт (за да нямат никакво време и сили да правят глупости). Това всъщност важи и е добро и за по-малките.

# 238
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Дъщеря ми ходи 4 пъти седмично на тренировки, дано й се запази интересът и занапред...ако ще я пере така хормона към 15, ако трябва и 7 пъти седмично ще тренира Confused

# 239
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Мдам Confused, досега само четох темата, но наистина всичко посочено са бели кахъри. Щерката ще навърши скоро 14 и  от половин година не я познавам направо ooooh!. Лъже, изпада в депресии, пише самоубийствени стихове /прочетох ги тайно/, не се храни на периоди...Засега я следя и изслушвам, когато иска да говори, спрях да я натискам за изпитите за кандидатстване и има лек напредък - поне яде  вече.
Старая се да не викам, но не винаги ми се получава. Лошото е, че баща и който е невероятно търпелив, започна да избухва от нейните изпълнения. Косите ми се изправят, като знам, че това е само началото на пубертета ooooh!.

Общи условия

Активация на акаунт