На 33 сама ...

  • 88 324
  • 1 314
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 522
Аз съм красива и поддържана жена, с образование и престижна професия, осигурила съм си някакъв приличен стандарт на живот. Щом аз съм инвестирала в себе си, то искам това и отсреща.
Виждал съм такива коментари по сто пъти. Винаги ми интересно какво значи "красива и поддържана", каква професия е престижна за нея? Лесно да се хвалите, ама отстрани изглежда тъпо

И търсите си принц на бял кон от приказки.

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 13:57 от horseride

# 46
  • Мнения: 30 802
Превеждам: Красива- изглежда интересно при селфи от определен ъгъл;
Поддържана: има късмет да не е дебела, прави си някакви абсурдни процедури в салона и си мисли, че прическата й говори нещо на човека.
Престижна професия: работи в офис.

Сега, съгласна съм, че като минимум жената следва да иска нещо повече от анцуг, тъпанар, чукундур, Еврофутбол-маниак и други неприятни типажи.

Но с горните характеристики няма да хвае перверзен милиардер. А на готините мъже не им пука какви контакти имаш в LinkedIn и за коя глобална компания бачкаш.

Проблемът е, че при жените има една година, не се знае кога, в която за нула време дори феноменално красивите се скапват. Не знам нещо от хормоните ли, от мозъчните функции ли, ама от сирени стават обикновени жени, а обикновените стават лелки.

# 47
  • Мнения: 522
Превеждам: Красива- изглежда интересно при селфи от определен ъгъл;
Поддържана: има късмет да не е дебела, прави си някакви абсурдни процедури в салона и си мисли, че прическата й говори нещо на човека.
Престижна професия: работи в офис.
Е точно така Simple Smile Обаче това даже не е минимум за жена на 33, а малко под долната граница за да хване "нещо повече от анцуг, тъпанар, чукундур, Еврофутбол-маниак и други неприятни типаж"

# 48
  • Мнения: 18 530
Което пак не им пречи да си хванат мъж. Simple Smile Simple Smile

# 49
  • Мнения: 30 802
Да де, но общо взето жената не е хубаво да показва, че се мисли за еднорог, ако всъщност е обикновена зебра.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 990
Тя и еднорог да е, като предлагането е предимно от мъжки зебри, хубаво е да преразгледа концепцията за търсенето на най-личния сред еднорозите.

# 51
  • Мнения: 30 802
Въпросът е какво искаш от живота. Защото реално и принцовете стават досадни. Не знам, аз по принцип си живея с идеята, че възможности има, при това доста. В смисъл на мъже, които могат да си изпълнят тяхната част от сделката, наречена брак, и да са ти приятни. Вече ако търсиш сродна душа, поет и не знам какво, но достатъчно прагматичен, че да живеете и охолно - не знам къде се намират такива. Хората са хора, всички сме гадове.

# 52
  • Мнения: 2 111
Тя дори реално на този етап няма нужда да прави компромис с кариерата си, нито с обучението, освен ако наистина не е заета с тях 24/7. Компромиси правят най-вече хората, които имат деца - трябва да взимат болнични и т.н. Аз като бях сама имах предостатъчно време за кариерата, хем работата ми беше натоварваща и включваше чести командировки в чужбина. Междувременно се обучавах в какво ли не, главно чужди езици. И това по никакъв начин не ме възпираше да се виждам с хора и да се срещам с мъже. Чак като се роди детето нещата се промениха.
Ако трябва да бъда напълно честна, знам, че политически коректното нещо е да я успокоим, че и за нейният влак ще се намери пътник, но аз все пак съм умерен оптимист що касае времето, с което разполага предвид възрастта си. Казвам го най-добронамерено, от личния опит на родила и в момента бременееща повторно на сравнително по-късна възраст. И не само от здравословен и репродуктивен аспект.

# 53
  • Мнения: X
Да де, но общо взето жената не е хубаво да показва, че се мисли за еднорог, ако всъщност е обикновена зебра.
Всеки за себе си е еднорог.
Дори и чукундурът в анцунг да питаш е хайде, не еднорог, щото може да не знае, че има таквоз животно, но поне бял кон ( със шкембе за престиж). Навремето като зарязах един нехранимайко, точно такава картина за сбогом ми беше нарисувал (на гърба на картон от кашонче Пещерска мускатова) - с еднорог, застрелян от човек обяздил обикновен конь. Подразбираше се, че той е еднорогът, а аз искам да го превърна в кранта. Smiling Imp

Отделно ако човек себе си не мисли за нещо специално, трудно ще накара някой друг да го види такъв. Все едно да повтаряш: "Аз съм най-обикновена патка.", а мъжете около теб да виждат красив и горд лебед.

# 54
  • Мнения: X
Превеждам: Красива- изглежда интересно при селфи от определен ъгъл;
Поддържана: има късмет да не е дебела, прави си някакви абсурдни процедури в салона и си мисли, че прическата й говори нещо на човека.
Престижна професия: работи в офис.

Знаех си, че ще се хванете за това, неизбежно беше. Представете си, тогава следното:

Красива: над средното общоприето ниво – висока, стройна, атлетична, с красиво лице и коса.
Поддържан външен вид: козметика, грим, прическа, маникюр, елегантни дрехи. Спортува умерено.
Образование: 5-годишна магистърска степен от български университет (онази, за която вече няма да има задочна форма на обучение). Владее 2 чужди езика.
Престижна работа: по специалността. В офис, но собствен.

И ако все пак допуснете, че горното е вярно и оставим настрана личностните качества, то какъв мъж би бил подходящ партньор за тази жена? Какъв е минимумът от гледна точка на социален статус и положение?

# 55
  • Мнения: 30 802
Офф, бе кажете, че за правистка става въпрос, там е около 20 пъти по-трудно, ако не е прихванала колега още от следването...

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ох бе, Хър, спука ме от смях с еднорога и кашончето от Пещерска, не мога, с глас се хиля Simple Smile

# 57
  • Мнения: X
Няма как да знаем. Понякога има нещо в излъчването, което се явява пречка. Много зависи тя самата какви точно очаквания към мъжа има.
Ето, пишеш, че си висока. Най-вероятно автоматично си отписала всички мъже под 1,90 м.
Това, че владееш чужди езици не знам дали би вълнувало особено бъдещия ти партньор, освен ако не е чужденец. Това също е алтернатива за доста жени.

# 58
  • Мнения: 522
И ако все пак допуснете, че горното е вярно и оставим настрана личностните качества, то какъв мъж би бил подходящ партньор за тази жена? Какъв е минимумът от гледна точка на социален статус и положение?
Мъж на 35, на низка управляваща позиция или един среден програмист, който се обръсва веднъж на няколко деня, пия бира с приятелите в петък и готов да ходи да пазарува в неделя. Владее английски, малко немски. Ще плаща ипотека още 20 години за 2-стаен апартамент във Младост

Не танцува, не кара кола за 150 хиляди, няма плочки и не може да тича повече от 5 км. Няма големи амбиции. Кара ски веднъж на година, но предпочита да се търкаля на плажа във all-inclusive хотел.

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 15:12 от horseride

# 59
  • Мнения: 2 111
И ако все пак допуснете, че горното е вярно и оставим настрана личностните качества, то какъв мъж би бил подходящ партньор за тази жена? Какъв е минимумът от гледна точка на социален статус и положение?
Мъж на низка управляваща позиция или един среден програмист, който се обръсва веднъж на няколко деня, пия бира с приятелите в петък и готов да ходи да пазарува в неделя. Владее английски, малко немски.

Не танцува, не кара кола за 150 хиляди, няма плочки и не може да тича повече от 5 км. Няма големи амбиции. Кара ски веднъж на година, но предпочита да се търкаля на плажа във all-inclusive хотел.

Това заприличва на уебинар на Кобилкина. Имаше едно такова видео нейде, където разни дами ѝ се описват в чат какво представляват, а тя определя какъв партньор би им вързал.

Общи условия

Активация на акаунт