Раждане и майчинство в Англия

  • 50 671
  • 226
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 923
Сега май всичко е обединено под юнивърсъл кредит, т.е вече няма Такс кредити и двойката ходи на интервю за да им се отпусне. Аз ползвах еднократната помощ от £500, бях селф и общо доходите ни бяха под £16000 за година, това преди 4.5г сега не знам как е. Повече бих се притеснявала да не ме накарат да плащам раждането, цифрата е сериозна. Защо първо не поработите, и после да мислите за деца. Ако работите 6 месеца някъде, ще се класирате за майчинство. Иначе няма много варианти, с една заплата ще сте и детски £82 на месец и евентуално юнивърсъл кредит, но я отпуснат, я не. Първите три месеца нямате право на помощи.

# 151
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Веджи аз както разбирам момичето вече е бременно, и ако е така според мен е по-добре ако работи в БГ да си роди там и да си вземе майчинството от там, а после да се мести, тъкмо половинката и ще има време да се устрои и да намери къде да живеят и т.н.

# 152
  • Мнения: 371
Да, правилно сте ме разбрала.
Благодаря.
Не мисля, че раждането ще бъде платено, все пак имам иншурънс, работила съм за съвсем кратък период, а и все ще поработя по време на бременността ( надявам се)
Единственият вариант остава Universal credit ( ако не успея да поработя 26 седмици).
Според вас изтаботените преди 2 години седмици броят ли се или трябва да са последователни?

Веджи аз както разбирам момичето вече е бременно, и ако е така според мен е по-добре ако работи в БГ да си роди там и да си вземе майчинството от там, а после да се мести, тъкмо половинката и ще има време да се устрои и да намери къде да живеят и т.н.

# 153
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Не не се броят, броят се 26 преди термина https://www.gov.uk/maternity-pay-leave

Eligibility

Statutory Maternity Leave
You qualify for Statutory Maternity Leave if:

you’re an employee not a ‘worker’
you give your employer the correct notice
It does not matter how long you’ve been with your employer, how many hours you work or how much you get paid.

You cannot get Statutory Maternity Leave if you have a child through surrogacy - you could get Statutory Adoption Leave and Pay instead.
Statutory Maternity Pay (SMP)
To qualify for SMP you must:

earn on average at least £118 a week
give the correct notice
give proof you’re pregnant
have worked for your employer continuously for at least 26 weeks continuing into the ‘qualifying week’ - the 15th week before the expected week of childbirth
You cannot get SMP if you go into police custody during your maternity pay period. It will not restart when you’re discharged.

Другият вариант, но пак трябва да са 26 седмици https://www.gov.uk/maternity-allowance

Eligibility

You can use the maternity entitlement calculator to check your eligibility.

Maternity Allowance for 39 weeks
You might get Maternity Allowance for 39 weeks if one of the following applies:

you’re employed, but you cannot get Statutory Maternity Pay
you’re self-employed and pay Class 2 National Insurance (including voluntary National Insurance)
you’ve recently stopped working
In the 66 weeks before your baby’s due, you must also have been:

employed or self-employed for at least 26 weeks
earning (or classed as earning) £30 a week or more in at least 13 weeks - the weeks do not have to be together
You may still qualify if you’ve recently stopped working. It does not matter if you had different jobs or periods of unemployment.

If you’re self-employed
To get the full amount of Maternity Allowance, you must have paid Class 2 National Insurance for at least 13 of the 66 weeks before your baby’s due.

The Department for Work and Pensions (DWP) will check if you’ve paid enough when you make your claim. They’ll write to you if you have not.

If you have not paid enough Class 2 National Insurance to get the full rate (£148.68 a week), you’ll get £27 a week for 39 weeks. You still need to meet all the other eligibility criteria to get this amount.

You may be able to get the full rate by making early National Insurance payments. HM Revenue and Customs (HMRC) will send you a letter to tell you how.

You’ll need to pay using the reference number in the letter to get the full rate, even if you’ve recently made a payment through Self Assessment.
Maternity Allowance for 14 weeks
You might get Maternity Allowance for 14 weeks if for at least 26 weeks in the 66 weeks before your baby is due:

you’re married or in a civil partnership
you’re not employed or self-employed
you take part in the business of your self-employed spouse or civil partner
the work you do is for the business and unpaid
your spouse or civil partner is registered as self-employed with HMRC and should pay Class 2 National Insurance
your spouse or civil partner is working as self-employed person
you’re not eligible for Statutory Maternity Pay or the higher amount of Maternity Allowance (for the same pregnancy)
If you lose the baby
You may still qualify if the baby is either:

stillborn from the start of the 24th week of pregnancy
born alive at any point during the pregnancy
Change of circumstances
Report any changes to your circumstances to your local Jobcentre Plus as they can affect how much you get. For example, if you go back to work.

По подробно е в линковете. Помислете обаче, колко работодатели биха ви наели бременна, не знам в кой месец сте, но опциите няма да са много или ще са почти никакви според мен.

# 154
  • Мнения: 1 923
Пропуснала съм този момент, аз също бих родила в Бг и ще взема майчинство там. Бременна никой няма да ви вземе на работа тук, дори и да скриете, ще сте първоначало на изпитателен срок и може да ви освободят. Изобщо, сложни врътки с доста неизвестни.
Нека мъжът ви дойде първи, после вие с детето, много по-лесно ще е.
Наличието на Нин само по себе си не значи нищо, ако няма внасяни осигуровки по него. Може да дойдете тук за малко и да изкарате при-сетъл статус, поне ще имате право да идвате без проблем когато пожелаете и след 2020.

# 155
  • Мнения: 166
Мога да говоря от личен опит. Тук съм година и половина и съм работила през това време ,но само към агенции . Последната агенция като разбраха ,че съм бременна бях 4 месец и ме спряха от работа уж ще ми намерят по лека и вече два месеца почти никой не ме потърси . Аз в началото им звънях ,но няма смисъл ,та мисълта ми е не си мислете ,че ще дойдете тук и ще почнете работа бременна и ще взимате майчинство. Аз дори не съм 100%сигурна ,че ще се класирам. Плюс това масово тук работата е по фабрики за една бременна е много рисковано и трудно като цяло.

# 156
  • Мнения: 17
Здравейте, първо искам да се обърна към дамите, които са имали подобен проблем на този, но първо да дам малко обяснение за моето положение. В момента съм в 30 г.с. и аз също съм с ниска плацента, което установиха в  20 г.с. Лекарката, която проведе прегледа ми, каза че няма какво да се направи и ми назначи още един преглед, който ми предстои след две седмици. Общо взето не получих никакви обяснения до какво може да доведе това състояние и за това реших да проверя в интернет какво трябва правя и избягвам. Съответно прочетох, че не трябва да се натоварваш физически, като носиш тежко и преуморяваш, също така правенето на се*с може да доведе до кръвоизливи и горе изброените, а ако кръвоизливите не могат да се овладеят може да се стигне и до принудително секцио и съответно бебето да се роди недоносено. Тази мисъл се е набила в главата ми и ме преследва откакто прочетох за това. В 24 г.с. си бяхме в България и аз вече бях прочела, че е хубаво да се приема Магнезий и но-шпа при такива ситуации. Записах се и отидох на 5д, като АГ ми, каза че имам и контракции та от тогава пия магнерот и но-шпа 2×3. До сега не съм имала някакви усложнения, освен че се притеснявам и за най-малкото нещо и все си, мисля че ще родя преди 37 г.с. От няколко дни имам болки подобни на менструални ниско долу в корема. Доста четох за контракциите и бих, казала че отговарят на това описание, но болката е постоянна а не през определено време. Също така чувствам корема си доста стегнат на моменти. Днес имах час при акушерката да обсъдим резултатите на кръвните проби, които не бяха готови миналата седмица, а на прегледа тогава слушаха тоновете на бебето (до колкото знам по тях може да се разбере дали имаш контракции). Споделих и за тези болки и тя ми, каза че това са мускулни болки от тежестта на бебето. Та да стигнем до въпроса, ако някой е бил с подобни проблеми дали знае, ако отида в болницата и все пак се укажат контракции, как процедират акушерките? В България, знам че вливат системи за задържане или лежиш в болницата за известно време, тук има ли такава практика или ще ме нагласят за раждане? И при теб, когато получи кръвоизлив какво направиха в болницата? А и вече веднъж бях с подобни оплаквания там и ми, казаха че всичко е наред и  е нормално да имаш болки щом си бременна. Просто искам да съм сигурна на 100 про, че всичко е наред, а иначе усещам бебето и нямам други оплаквания. Благодаря предварително!

Здравейте, момичета. Бременна съм в 24г.с и имам ниска плацента с едно прокървяване вече и постоянни болки, отпадналост и т.н. Работя като мениджър в бутик за обувки и 90% от времето съм права с много навеждания,наистина ми е доста трудно да се справям защото при повечко движение почва много да ме боли ниско долу и да ми се вие свят. Получих оплакване на работа че не съм била достатъчно активна и съм седяла повече време на стола в офиса а лекарката ми изрично ми каза да лежа (имам също възпаление на бъбреците и пикучните пътища.. Абе направо съм се подредила яко). Възможно ли е да ме уволнят заради това оплакване от служителите (на тази позиция съм от година и половина) и ако да, ще остана ли без никакви майчински? Наистина се държат много не хуманно, имам 4 седмици отпуск все още да вземам което точно ще се нареди до времето в което по закон мога да изляза в майчинство (11 седмици преди термин) а те се правят на луди.. Ако успея да си пусна майчинството и се върна в Бг да родя сред семейството ми това няма да ми попречи да си взема помощите, нали? Защото дефакто още ще се водя работеща за компанията и те ще ме очакват да си дойда след 39 седмици? Извинявам се предварително за дългия и объркан роман, и благодаря предварително за всякакъв отговор.

# 157
  • Мнения: 143
За ниска плацента нищо не мога да ти кажа. Но аз също имах болки и стягане и пиех магнезий с но шпа по препоръка на бг доктор. Тук ми казаха, че е нормално и не им казах, че ги пия. Облекчаваше ме, но пак ме болеше малко и ми се стягаше корема. Повече си лежах въпреки, че леки разходки ми се отразяваха добре. Родих в 40 + 1. В България доктора на прегледа ми каза това са контракции а аз дори не разбрах, че ги имам и се почна едно паниране, че истинските няма да ги усетя. Но усетих ги. Даже ги имах без разкритие два дни 😁 щом не се притеснява акушерката и нямаш кървене опитай се да си по-спокойна и не прави нищо. Почивай си и се разхождай бавно.

# 158
  • Мнения: 17
Благодаря ти за съветите. Моите притеснения са същите, че няма да разбера кога започва раждането и няма да разгранича истинските контракции от тази болка в момента, но все пак предполагам, че едва ли раждам от петък. Не ме притеснява толкова болката, колкото това дали бебето е добре. За разходките, когато вървя малко по продължително време започва да ме боли, но болката е друга, това също ми, казаха че било нормално. В последните дни гледам да си почивам повече, като в последните 2 месеца вече не работя.

# 159
  • Мнения: 1 923
Ох, ще разбереш кога са истинските контракции, повярвай ми:)) Спри да четеш из нета и да си вкарваш сценарии, наслаждавай се на последните седмици, партито започва после. Всичко ще е наред. Бтв, ако не се вдигне плацентата ще ти насрочат секцио.

# 160
  • Мнения: 17
Да, за съжаление. Общо взето от мнения на мои познати, знам че не са много доволни от раждането със секцио, но ако нямам избор няма какво да направя. Също така избора на болница е важен, най-добрите естествено са в западен Лондон - Челси и уестминстър, Сейнт Томас и Сейнт Мери. Подадох си документите за Челси, но никакъв отговор още.

# 161
  • Мнения: 74
Аз също по едно време имах такива болки и се бях притеснила. Акушерката каза, че няма как да са контракции(дори Бракстън Х - те почвали по-късно) и това било напълно нормално. Целия девети месец имах много силни болки като менструални и постоянно, но повярвай истинските контракции няма как да сбъркаш!
Не се притеснявай, не чети, с се отдай на почивка, разходки и приготовления за бебчето, че после идва купона😂

# 162
  • Мнения: 166
Здравейте, първо искам да се обърна към дамите, които са имали подобен проблем на този, но първо да дам малко обяснение за моето положение. В момента съм в 30 г.с. и аз също съм с ниска плацента, което установиха в  20 г.с. Лекарката, която проведе прегледа ми, каза че няма какво да се направи и ми назначи още един преглед, който ми предстои след две седмици. Общо взето не получих никакви обяснения до какво може да доведе това състояние и за това реших да проверя в интернет какво трябва правя и избягвам. Съответно прочетох, че не трябва да се натоварваш физически, като носиш тежко и преуморяваш, също така правенето на се*с може да доведе до кръвоизливи и горе изброените, а ако кръвоизливите не могат да се овладеят може да се стигне и до принудително секцио и съответно бебето да се роди недоносено. Тази мисъл се е набила в главата ми и ме преследва откакто прочетох за това. В 24 г.с. си бяхме в България и аз вече бях прочела, че е хубаво да се приема Магнезий и но-шпа при такива ситуации. Записах се и отидох на 5д, като АГ ми, каза че имам и контракции та от тогава пия магнерот и но-шпа 2×3. До сега не съм имала някакви усложнения, освен че се притеснявам и за най-малкото нещо и все си, мисля че ще родя преди 37 г.с. От няколко дни имам болки подобни на менструални ниско долу в корема. Доста четох за контракциите и бих, казала че отговарят на това описание, но болката е постоянна а не през определено време. Също така чувствам корема си доста стегнат на моменти. Днес имах час при акушерката да обсъдим резултатите на кръвните проби, които не бяха готови миналата седмица, а на прегледа тогава слушаха тоновете на бебето (до колкото знам по тях може да се разбере дали имаш контракции). Споделих и за тези болки и тя ми, каза че това са мускулни болки от тежестта на бебето. Та да стигнем до въпроса, ако някой е бил с подобни проблеми дали знае, ако отида в болницата и все пак се укажат контракции, как процедират акушерките? В България, знам че вливат системи за задържане или лежиш в болницата за известно време, тук има ли такава практика или ще ме нагласят за раждане? И при теб, когато получи кръвоизлив какво направиха в болницата? А и вече веднъж бях с подобни оплаквания там и ми, казаха че всичко е наред и  е нормално да имаш болки щом си бременна. Просто искам да съм сигурна на 100 про, че всичко е наред, а иначе усещам бебето и нямам други оплаквания. Благодаря предварително!

Здравейте, момичета. Бременна съм в 24г.с и имам ниска плацента с едно прокървяване вече и постоянни болки, отпадналост и т.н. Работя като мениджър в бутик за обувки и 90% от времето съм права с много навеждания,наистина ми е доста трудно да се справям защото при повечко движение почва много да ме боли ниско долу и да ми се вие свят. Получих оплакване на работа че не съм била достатъчно активна и съм седяла повече време на стола в офиса а лекарката ми изрично ми каза да лежа (имам също възпаление на бъбреците и пикучните пътища.. Абе направо съм се подредила яко). Възможно ли е да ме уволнят заради това оплакване от служителите (на тази позиция съм от година и половина) и ако да, ще остана ли без никакви майчински? Наистина се държат много не хуманно, имам 4 седмици отпуск все още да вземам което точно ще се нареди до времето в което по закон мога да изляза в майчинство (11 седмици преди термин) а те се правят на луди.. Ако успея да си пусна майчинството и се върна в Бг да родя сред семейството ми това няма да ми попречи да си взема помощите, нали? Защото дефакто още ще се водя работеща за компанията и те ще ме очакват да си дойда след 39 седмици? Извинявам се предварително за дългия и объркан роман, и благодаря предварително за всякакъв отговор.
И при мен в 20 г.с откриха ниска плацента , сега съм 24г.с . Чак на 22.04 имам скан за да видим плацентата. Защо не е ок тука секцио може ли да споделите?

# 163
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Мен с първото дете в България ме бяха диагностицирали с плацента превия (ниска плацента). С нарастването на плода обаче закрепването на плацентата се променяло и в много случаи нямало проблеми. Така ми обясниха тогава и наистина, аз нямах проблем. Преносих два дни и си родих по нормален път 4 кг бебе.

Veselina, няма проблем с цезаровото, ако е необходимо по медицински причини. Но ако е личен избор, гледат да не го правят. Мисля, че основната причина е цената и персонала, който е необходим за операцията и после за възстановяване на родилката, натоварват бюджета на болниците. Ако си го платиш в частна болница, няма да ти откажат, предполагам.

# 164
  • London
  • Мнения: 6 732
Имам малко тъп въпрос, но как мога да се отпиша от темата? Смисъл да престане да ми излиза в известия когато е писано? Не ми е вече актуална на мен и не знам как да спре да ми се показва. Мерси предварително.

Общи условия

Активация на акаунт