Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 107 677
  • 695
  •   1
Отговори
# 45
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Д-р Ненов в авис медика.
Опитва ни всички мерки за лечение првди да потвърди необходимост от премахване. До колкото знам, е потомствен УНГ.
Държа се добре с детето и го предразположи за прегледа, а след това сравнително подробно ни обясни теоритичната част.

# 46
  • Мнения: 58
Вчера го заведох при д-р Ненов баща, в Болницата, той естествено ми препоръча сина си в Авис.
А къде е д-р Георгиев?

И колко се плаща за операцията? Ако я направят в Авис Медика, или във 2-ра база(Вълков май е там)? Имам направление за хоспитализация.

# 47
  • Мнения: 20
Дъщеря ми беше оперирана преди два месеца при доктор Ненов в "Авис медика". За операцията платихме 200 лв,.ние също бяхме с направление.Операцията преминава леко,детето се възстанови бързо,престана да хърка през нощта.

# 48
  • Мнения: 111
Здравейте, ЛЛ има съмнения, че синът ми е с уголемена трета сливица и иска да ходим на УНГ. Може ли някой да сподели как се установява дали е уголемена - с някаква специална апаратура ли и къде е най-добре да отидем? Извинете ме за въпросите,  но нямам време да прочета всички предни теми.
Детето е на 3 години.

# 49
  • NE
  • Мнения: 10 999
На моя син се видя от едно отваряне на устата. Според един доктор във Варна само с напиване се усещала.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 493
Ще водим най-сетне малката на второ мнение, че вече не знам. Тая задна хрема....
Кюлев е за операция, все още,

Чудим се при кой:
д-р Ненов, д-р Щерева, д-р Френгов, д-р Ранагчев, д-р Кънчева?

# 51
  • Мнения: 111
Ще водим най-сетне малката на второ мнение, че вече не знам. Тая задна хрема....
Кюлев е за операция, все още,

Чудим се при кой:
д-р Ненов, д-р Щерева, д-р Френгов, д-р Ранагчев, д-р Кънчева?

Аз водих малкия миналата седмица при Кънчева в ИСУЛ, направи ми добро впечатление. Но нямам и голяма база за сравнение. След лечението ще мога да кажа дали има резултат.
Ако решите да ходите при нея отидете по-рано - към 8, защото се случи така, че чакахме няколко часа, а имаше само 2-3 човека преди нас. И също така тя каза, че до края на месец май ще е само сутрин.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 493
Тя какво лечение ви предложи?
Може би ще отидем при Рангачев, чакам за час.
А при Кънчева не се запазва, така ли?

# 53
  • Мнения: 111
Предписа капки и противоалергичен сироп. Останах с впечатление, че не избързва да изписва антибиотици.
Не, не се запазва - отиваш и си изчакваш реда.

# 54
  • Мнения: 3 635
Искам да попитам, дали някой има опит с проблеми с трета сливица и уши, но детето е ходило на плуване. Може ли да се предпази с тапи и с какви?

# 55
  • Мнения: 89
    След операция на трета сливица и поставяне на вентилационни макарички мия косата на дъщеря ми с тампони от памук и вазелин в ушите. Питахме доктора за морето и той каза непременно тапи за уши като трябва да знаем коя тапа е за дясното и коя за лявото ухо, не спонена вид и марка. /list]

# 56
  • Мнения: 1 380
Докато не тръгна на детска градина,  дъщеря ми не е боледувала.
Само похъркваше от време на време през нощта.
Посещава ДГ 2 седмици септември миналата година и се разболя - бактериална ангина + загуба на слуха.
Оттогава посещаваме и д-р Райнов в ИСУЛ. С капки възвърна слуха си. Спрях я от ДГ по препоръка на д-ра. Не е боледувала през времето, в което не ходи на ДГ.
Пуснах я за 1 ден в края на април и историята се повтори - вирус "градински сопол", огромна трета сливица, ангина, запушени евстахиеви тръби и липса на слух!
Детето е самотно и нещастно,  че всичките му другарчета посещават ДГ, само тя по цял ден е с мама! Аз пък се питам "докога ще е така"? Всеки път ли, когато я пусна в ДГ, ще лепва вирус и ще прави усложнения? Аз някога трябва и работа да започна, тя училище...
Замислям се за операция на 3-тата сливица, колкото и да бях против.
МОЛЯ, споделете мнение как да постъпя - да чакам да израсте проблема или да оперират детето?
Майки на оперирани деца, моля споделете - спряха ли да боледуват/правят усложнения децата ви след премахването на 3-тата сливица?
Майки на дечица, имали търпението да изчакат детето да надрасне проблема, кога забелязахте подобрение в състоянието им? Кога спряха вечните боледувания и усложнения? Как се справяхте през това време /детето не е ходило на ДГ; процедури; имуностимуланти.../?

# 57
  • Мнения: 423
И аз се боря с това. Но започнах коластра, омега3 и имунотрофина. Днес УНГ, каза че сме на прав път

# 58
  • Мнения: 1 380
Елена, на колко години е детенцето Ви? Ходи ли на ДГ? Боледува ли и от какво? Колко често? Откога давате "Имунотрофина" и забелязвате ли ефект? Наскоро научих за този сироп и мисля да го пробваме.
Моето дете, ако не посещава ДГ, не боледува и така сливицата е "свита", но от едно посещение и загубва слух! И ако сега мога да я държа вкъщи, то в 1-ви клас това няма как да се случи Sad

# 59
  • Мнения: 423
Елена, на колко години е детенцето Ви? Ходи ли на ДГ? Боледува ли и от какво? Колко често? Откога давате "Имунотрофина" и забелязвате ли ефект? Наскоро научих за този сироп и мисля да го пробваме.
Моето дете, ако не посещава ДГ, не боледува и така сливицата е "свита", но от едно посещение и загубва слух! И ако сега мога да я държа вкъщи, то в 1-ви клас това няма как да се случи Sad


Детето е на 4 почти. Освен сливицата има и тежък сърдечен порок, който се лекува оперативно. Тръгнахме на градина сега в края на април. При нас основни проблеми са задната секреция и високо црп. Сливицата ни е втора степен. Нямам големи проблеми от градината за сега, но там са само 24 деца.
При нас проблема беше да се диагностицира. Имунотрофината ни се отразява добре. Давах също и лимфомиозот и тонзилотрен 3*1 таблетка, пак беше доста добре. Истината е, че трябва да се работи върху повишаване на имунитета. Много хора комбинират коладтра на аквасорс със есенциални мастни киселини. На мен ми идват скъпи и поръчах омега3 течна формула и суперколастра на нау фудс от ай хърб. Омегата я давам от няколко дни. Може също да си намерите и добър хомеопат. Но истината е, че теябва да се намери подходящата имуностимулация за вашето дете. За имунотрофината съм с две ръце, защото тя съдържа витамини от група Б, а те са много полезни за детския организъм. Може да ви звучи смешно, но замисляли ли сте се, че нещата могат да се дължат и на емоционална гледна точка? Аз работя и в тази насока с детето.

Общи условия

Активация на акаунт