Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 109 479
  • 718
  •   2
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз също се колебая дали да правим операция, не защото ме е страх да го оперират, а защото не знам дали реално ще има подобрени от това. При нас проблемът на сина ми е почти постоянно сополи, предни и задни и съответно кашлица, заради която два пъти сме лежали в Токуда със спастичен бронхит.. Не хърка нощем, няма проблеми с ушите, но сутрин, дори да е "здрав", т.е. да не е с много сополи, вади храчки като на дърт пушач. Според др Манев от Токуда, ако махнем третата сливица няма да се задържа този секрет и да се развиват бактерии и дори да прави пак сополи, ще минават по-бързо и лесно, без да се стига до усложнения. И най-важното, ще има периоди, в които е наистина здрав в истинския смисъл на думата. Всичко това ми звучи чудесно, но не знам дали наистина ще има този ефект, ч еда си заслужава да го подложа на операция. Всички роднини постоянно ми обясняват как ще го израсте и ми дават примери със себс си или други хора, той е сега на 5г и половина.

# 211
  • Мнения: 988
Много се радвам!
И при сина ми намаляват секретите, нощем диша,спря да хърка. Забелязвам промяна и в поведението му, доста по-спокоен е, усмихнат, не се изнервя,  а преди беше доста раздразнителен. Сутрин не кашля вече. Единствено има все още болки във вратлето,  но доки каза, че до седмица ще отшуми и това.
Вчера на контролния преглед лекаря каза, че всичко се развива перфектно. След 3 месеца ще ходим на тест за ушите.

[/b]
Попи, благодаря, добре е!
Вече няма секрети, върна си гласа, диша през нощта, но все още похърква, докато спи!
Вчера бяхме на контролен преглед. Всичко е наред. Докторът каза, че сливицата е била огромна и оттокът след операцията също, та било нормално да похърква още 10-тина дена,  дано е така и скоро и това да спре!
Аз най-много се надявам вече да не боледува често или поне да е без усложнения, ама ще я пробвам с ДГ през декември, та още не знам как ще е!

# 212
  • Мнения: 1 380
Чудесни новини!
При нас най-голямата промяна е дишането и липсата на секрети, което не е малко!
Пак казвам - важно ми е да не прави усложнения при боледуване,  ама ще мога да докладвам по-късно Simple Smile

# 213
  • Мнения: 988
Ще обменяме информация как вървят нещата. И сина ми ще ходи на градина от началото на декември, надявам се да няма пробреми.
Хубава вечер и доскоро!
Цитат на: КаИна li2nk=topic=1018632.msg37710624#msg37710624 date=1542384076
Чудесни новини!
При нас най-голямата промяна е дишането и липсата на секрети, което не е малко!
Пак казвам - важно ми е да не прави усложнения при боледуване,  ама ще мога да докладвам по-късно Simple Smile

# 214
  • Мнения: 1 380
Дано да са ни добре вече дечицата!
Всички! И ще споделяме, надявам се добра информация Simple Smile

# 215
  • Мнения: 2 277
Аз също се колебая дали да правим операция, не защото ме е страх да го оперират, а защото не знам дали реално ще има подобрени от това. При нас проблемът на сина ми е почти постоянно сополи, предни и задни и съответно кашлица, заради която два пъти сме лежали в Токуда със спастичен бронхит.. Не хърка нощем, няма проблеми с ушите, но сутрин, дори да е "здрав", т.е. да не е с много сополи, вади храчки като на дърт пушач. Според др Манев от Токуда, ако махнем третата сливица няма да се задържа този секрет и да се развиват бактерии и дори да прави пак сополи, ще минават по-бързо и лесно, без да се стига до усложнения. И най-важното, ще има периоди, в които е наистина здрав в истинския смисъл на думата. Всичко това ми звучи чудесно, но не знам дали наистина ще има този ефект, ч еда си заслужава да го подложа на операция. Всички роднини постоянно ми обясняват как ще го израсте и ми дават примери със себс си или други хора, той е сега на 5г и половина.
Горе долу като при нас , само че в нашия случай не стигаме до усложнения. Въпреки това се реших и на 03.12 живи и здрави сме на операция при д-е Петров в Тримонциум (Пловдив).

# 216
  • Мнения: 1 380
Успех с операцията!

# 217
  • Мнения: 2 277
Благодаря! Ще пиша и тук как протичат нещата.
Не ми станаха ясни няколко неща, обаче.
- каква е упойката (там, където ние ще я правим е с райски газ, но някъде чета, че децата имат абокат?)
- изписват ли АБ постоперативно? Петров не , но тук в темата някои пишат, че са им изписани?
- колко време преди и след операцията детето трябва да се пази?

Сигурно ще ми изскочат още въпроси , но засега това се сещам.

# 218
  • Мнения: 988
При нас беше с райски газ,  веднага след операцията са сложили абокат на сина ми, ако евентуално се наложи нещо да му вливат да не го бодат тепърва.
Антибиотик не му изписаха,  макар че сливицата е била дооста голяма и ушите оперираха,  но лекаря каза, че щом не вдига температура няма да изписва нищо.
2 седмици преди операцията и 2 седмици след ни каза на нас лекаря да си стои вкъщи сина ми без да се събира с много хора.
Във всяка болница е различно,  а и всеки лекар си има своя практика, това беше при нас, надявам се да съм била полезна.
Успех.


[/b]
Благодаря! Ще пиша и тук как протичат нещата.
Не ми станаха ясни няколко неща, обаче.
- каква е упойката (там, където ние ще я правим е с райски газ, но някъде чета, че децата имат абокат?)
- изписват ли АБ постоперативно? Петров не , но тук в темата някои пишат, че са им изписани?
- колко време преди и след операцията детето трябва да се пази?

Сигурно ще ми изскочат още въпроси , но засега това се сещам.

# 219
  • Мнения: 2 277
Благодаря!
Друго си мислех сега,че не съм правила тестове за алергия. Да не се окаже в крайна сметка алергичен проблема и от там да се възпалява сливицата...

# 220
  • Мнения: 1 380
Може да има и алергичен компонент, но по-скоро детето лепва обикновен риновирус, но вместо да го изкара за няколко дни със сополи, сливицата набъбва, секретите се задържат и оттам стават усложнения!
И при моето дете упойката е била с газ, но поставят абокат, ако се наложи да се влива нещо по-късно.
Ние я пазехме уж от болни, ама я бяхме оставили да ходи на тренировки и хремяса 4 дни преди операцията. Отложихме я и 3 седмици преди новата дата я спряхме от тренировки, гостувания, сбирки с деца и ходене до магазина!
Мина седмица от операцията и вчера за първи път я водихме до Декатлон и навън  с хора.
Живи и здрави, от декември започва тренировки и с голяма уплаха ще я пробвам на ДГ!
Д-р Рангачев изписва АБ с превантивна цел, за да не се развие бактериална инфекция.

# 221
  • NE
  • Мнения: 10 999
-True Blue- тъй като имам едно февруарче от 2014 г. без сливица споделям, че това е най-доброто решение, което взех. При моят син боледуването беше нон стоп и главно ангини, но след един упорит зелен сопол, стигна се до възпаление на ушите и сливицата започна да секретира постоянно. В един момент просто не се търпеше и покрай запушените уши, взехме решение да махаме сливицата. Обаче избрахме с лазер във Варна, но знам от близки, че и в Пловдив правят такава операция. При нас упойката беше пълна, но само за ден беше линив и спеше повече. Възстанови се скоростно.

# 222
  • Мнения: 5 084
Здравейте момичета. Моята девойка говори носово. Имаше като по-малка заден ринит,но сякаш го израстна.  Детето не боледува. Е, хрема се случва,но рядко. Но, говори носово. И не знам, дали е възможно да е от трета сливица. Малко ме е страх и не съм я водила при специалист. Безотговорно ли е?  Да се засилвам ли?

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 10:26 от mrav4ica

# 223
  • Мнения: 1 380
Заведете я просто на УНГ.

# 224
  • Мнения: 5 084
Препоръчайте специалист,моля

Общи условия

Активация на акаунт