Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 8-ма тема

  • 107 699
  • 695
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 166
Здравейте, мами.
Прочетох голяма част от темите ви, но ми се иска да споделя и нашата история и да поискам съвет от вас.
Имам дъщеря на 4години, която преди около 4 месеца записах на детска градина. Преди това не е ходила и съответно беше боледувала общо 3 пъти. Важно за случая е да спомена, че има и проблем с проговарянето.
Така, след като тръгна на градина започна веднага да боледува и то с един сопол, който си влачеше около месец, че и повече. Според педиатъра й - всичко е точно. Реших на своя глава да я заведа на УНГ, защото постоянно говореше на нос. Отидохме при Тодоров в Лозенец, които каза, че е алергична хрема и че детето има серозен отит. Думите му бяха "Ако въобще чува - не знам точно колко".  Изписа капки, чудеса и каза да отидем пак след месец. Не видях никакво подобрение и отидохме при Петров в МВР болница, които каза, че е зле положението и ни изпрати на нагревки в Токуда. Трябваше доста време да почакаме за час там също. Междувременно малката сладурка започна и да хърка и да стои с отворена уста. Започна да се вижда подобрение от нагревките, но се разболя и се върнахме на начално положение. Педиатъра настояваше да я види нейна позната УНГ, която й откри трета сливица, но не може да помогне за изследване на слуха.
След цялото това нещо не знам какво да правя, честно казано.
До тук разбрах, че операция е задължителна и че на 99% ще е за премахване на сливицата + слагане на макарички в ушите. Притеснявам се за слуха на детето, не знам и към кой лекар да се ориентирам за операция. Препоръчаха ми Златанов от ВМА, но и за него чета противоречиви мнения.
Съжалявам, че се получи малко дълго, но ще се радвам на обратна връзка от майки, минали през това.
Също се надявам да препочъчате и лекар от София, от който сте доволни.
Благодаря за вниманието и лека вечер. Simple Smile

# 241
  • Мнения: 2 988
Jujetka, след като се премахне причината за отитите и детето не прави повече такива няма да има проблем със слуха. Моето дете изкара 5 отита за 2 години и сега няма проблеми със слуха, но все пак потърси при кого да направите иследване след операцията. Преди нея ще е безсмислено.

Моето дете проговори след махане на третата сливица и можеш да очакваш напредък.

# 242
  • Мнения: 35 891
моята дъщеря беше започнала да губи слух доста сериозно - за това се реших на операция
изследването правихме в исул, след това и ваденето на сливицата
препоръката на лекаря беше година по-късно ново изследване - послушах го и не съм бързала да го правя по-рано, заведох я отново година по-късно /за мен вече беше видимо, че слухът й е подобрен/, изследванието показа пълно възстановяване
макарички не сме слагали - и аз, и лекаря бяхме против
лекар не мога да препоръчам, човекът беше доста възрастен и предполагам, че вече е пенсиониран

# 243
  • Мнения: 2 272
А как се изледва слуха? Ще имаме ли време и възможност непосредствено преди операцията да го проверим , та ако се наложи някаква интервенция да използваме упойката.
Отити не е правила, но леко се опасявам, че може да има проблем със слуха.

# 244
  • Мнения: 35 891
не трябва упойка
слагат се слушалки на детето и посредством различни звуци се проверяват реакциите му - най-елементарно казано
ако е малко, дори седи в скута ти

# 245
  • Мнения: 445
Здравейте, мами.
Прочетох голяма част от темите ви, но ми се иска да споделя и нашата история и да поискам съвет от вас.
Имам дъщеря на 4години, която преди около 4 месеца записах на детска градина. Преди това не е ходила и съответно беше боледувала общо 3 пъти. Важно за случая е да спомена, че има и проблем с проговарянето.
Така, след като тръгна на градина започна веднага да боледува и то с един сопол, който си влачеше около месец, че и повече. Според педиатъра й - всичко е точно. Реших на своя глава да я заведа на УНГ, защото постоянно говореше на нос. Отидохме при Тодоров в Лозенец, които каза, че е алергична хрема и че детето има серозен отит. Думите му бяха "Ако въобще чува - не знам точно колко".  Изписа капки, чудеса и каза да отидем пак след месец. Не видях никакво подобрение и отидохме при Петров в МВР болница, които каза, че е зле положението и ни изпрати на нагревки в Токуда. Трябваше доста време да почакаме за час там също. Междувременно малката сладурка започна и да хърка и да стои с отворена уста. Започна да се вижда подобрение от нагревките, но се разболя и се върнахме на начално положение. Педиатъра настояваше да я види нейна позната УНГ, която й откри трета сливица, но не може да помогне за изследване на слуха.
След цялото това нещо не знам какво да правя, честно казано.
До тук разбрах, че операция е задължителна и че на 99% ще е за премахване на сливицата + слагане на макарички в ушите. Притеснявам се за слуха на детето, не знам и към кой лекар да се ориентирам за операция. Препоръчаха ми Златанов от ВМА, но и за него чета противоречиви мнения.
Съжалявам, че се получи малко дълго, но ще се радвам на обратна връзка от майки, минали през това.
Също се надявам да препочъчате и лекар от София, от който сте доволни.
Благодаря за вниманието и лека вечер. Simple Smile
Препоръчвам горещо Професор Румен Бенчев. Има си сайт, на който можете да видите къде е кабинета му и да си запазите час.
Има апаратура в кабинета му за изследване на слуха.

# 246
  • Мнения: 166
Пратиха ме към фирма Фонио, за изследване на слуха. Уж са с по-модерна апаратура. Ако не стане там - ИСУЛ. Но и на двете места може да се наложи използването на упойка, което не ми харесва особено.

# 247
  • Мнения: 35 891
за какво слагат упойка при изследването на слуха?!? Rolling Eyes

# 248
  • Мнения: 445
Странно. До сега (3 пъти) са изследвали слуха на детето и не са слагали никакви упойки. Отнема 1 минута процедурата и не ми е ясно, за какво ще слагат упойка

# 249
  • Мнения: 2 272
не трябва упойка
слагат се слушалки на детето и посредством различни звуци се проверяват реакциите му - най-елементарно казано
ако е малко, дори седи в скута ти
Имах предвид, ако се наложи някаква манипулация (макарички или др.).

# 250
  • Мнения: 35 891
при дъщеря ми не се наложи и не знам
аз не съм убедена, че щях да дам да й сложат макарички

# 251
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 043
Дами, днес оперираха и дъщеря ми. в Каспела при др. Крема. Премахнаха 3тата сливица и намалиха другите две. Тя е на 5 години. До сега ангини и отити не е правила. Но имаше постоянно секрети, хъркане и затруднено дишане. При 2 унг сме били  и двамата бяха категорични, че  3тата трябва са се премахне, но никой нищо не е споменавал за изследване на слуха... Аз ли трябва да напомня/попитам за това изследване?? Или ако нещо ме притеснява и забележа загуба на слух, каквато до сега не съм??

# 252
  • Мнения: 35 891
нямаш причина да се притесняваш, моята дъщеря видимо беше загубила - говорех до нея и не ме чуваше - не се разсейваше, а просто не чуваше вкл. и телевизора

# 253
  • Мнения: 166
Bubanka, и на мен не ми се иска никак слагане на макарички, но много сериозно ме наплашиха с постоянна загуба на слуха. При вас какво е било положението?

# 254
  • Мнения: 35 891
джулиетка, поискай и второ мнение преди и след операцията
на мен също казаха, че ако не се извади течността, ще се втвърди и загубата ще бъде постоянна
но лекарят каза, че от самото махане тя може да се източи, не настоя за макарички, аз също не ги исках и не ги сложихме - признавам, че стресът за детето ми се стори прекалено голям
ако ме бяха "натиснали", сигурно щях да се съглася за нейно добро

Общи условия

Активация на акаунт