Как да се промени мисленето на хората?

  • 36 240
  • 518
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
  Не мога да разбера с какво Англия и Испания привличат българите да ходят именно там.

Аз пък не разбирам как сложи Англия и Испания в едно изречение, но вероятно се дължи на чутото.

 Това са двете държави, в които масово работят българи като сезонни работници или гастарбайтери. За това са в едно изречение.

# 481
  • Мнения: X
  Не мога да разбера с какво Англия и Испания привличат българите да ходят именно там.

Аз пък не разбирам как сложи Англия и Испания в едно изречение, но вероятно се дължи на чутото.

 Това са двете държави, в които масово работят българи като сезонни работници или гастарбайтери. За това са в едно изречение.

Бих добавила, че и в двете растат ягоди.

# 482
  • Мнения: 14 815
Аз пък никога не съм била в Англия и нямам желание да ходя там. Чувала съм от близки, че освен че е скъпотия е пълно с негри, араби и съмнителни типове. Не мога да разбера с какво Англия и Испания привличат българите да ходят именно там.
Звучи като Лопе де Вега. PeaceЗа Англия предполагам,че са мазохисти.По 10-12 човека набутани в мизерен апартамент живеят като скотове.Децата им били в ''добри''училища,всичко су-пер.А,да и не падат дървета по улиците.

# 483
  • Мнения: 9 196
Аз пък никога не съм била в Англия и нямам желание да ходя там. Чувала съм от близки, че освен че е скъпотия е пълно с негри, араби и съмнителни типове. Не мога да разбера с какво Англия и Испания привличат българите да ходят именно там.
Звучи като Лопе де Вега. PeaceЗа Англия предполагам,че са мазохисти.По 10-12 човека набутани в мизерен апартамент живеят като скотове.Децата им били в ''добри''училища,всичко су-пер.А,да и не падат дървета по улиците.

Е така, със сигурност няма да се промени мисленето - с грозни лъжи Simple Smile

# 484
  • Мнения: 30 802
Между другото, подобно поведение не е присъщо само за БГ, чувала съм, че и в Естония е същото - да си в Лондон на всяка цена, ако ще да сте по осем в квартира.

# 485
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Абе вие вярвате ли си верно като ги пишете тия неща? 8 човека в квартира...
И да има такива, защо взимате това за средно ниво? Ясно е за всички, че Лондон е скъп град, но ако във вашето обкръжение са по 8 жилище, в моето не са. Нито в Лондон, нито в Амстердам, нито в Берлин и т.н.

Ако отиде човек, който в Бг е бил на минимална заплата и отива да бере ягоди, вероятно целта му ще е да направи макс пари за времето, което е там. Но нали не слагате "берачите на ягоди" като събирателно понятие на нивото на нормален работещ? Щото иначе трябва още тук да приключи дискусията.

# 486
  • Мнения: 22 036
Споко, слагат ги. Не е от сега. Даже и трета зона се спряга, а всъщност, много хора предпочитат да живеят в предградията, защото има къщи, спокойствие и удобен транспорт.

# 487
  • Мнения: 14 815
За Англия по-горе се повдигна въпроса за масовото преселение на сънародници.Това масово преселение изглежда не включва ''нормално работещи''.Разните му бачкатори сигурно са НЕнормално работещи.Ако те лъжат грозно,аз не отговарям за промяната в мисленето им.Споделяли са работници,които се трудят като транжори на месо,риба.Работели в студени цехове,тежко и т.н.И в медиите са го казвали заставайки с лицата си.При това не са сезонни работници,а от години работят и живеят там.Сигурно пък не е истина,че наемат къща и се набутват по 2-3 в стая,също като студентите.И висшистки заемали добри длъжности тук,а камериерки там сме гледали във филм на Миролюба Бенатова.По изборите чакащите с часове да гласуват казаха,че искат да се промени ситуацията към по-добро тук,защото и там не са добре.Иначе вече масово народа споделя,че конкретно Лондон отдавна е станал кочина и са разочаровани от многото мулти и малко култи. Mr. GreenДори Кремена Халваджан по тв изрази разочарованието си от любимият и преди град.

# 488
  • Мнения: 1 959
Каквито са били в България, такива са и тука.
Висшистки и в България работят като касиерки.

# 489
  • Мнения: X
Факт е, че кадърният навсякъде ще успее да се реализира. Наличието на тапия за вишУ пък отдавна нищо не значи, уви.

Достатъчно е по летищата да се види контингентът по съответните гейтове какъв е, за да му стане ясно на човек колко отиват в ЮК, Испания, Германия и т.н. от хубав живот дОма. И това са "гъзарите". За онези, които предпочитат да пътуват с рейсове и бусчета дума не отварям.

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 01:28 от Анонимен

# 490
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Факт е, че кадърният навсякъде ще успее да се реализира.
Донякъде съм съгласна с теб. Но само донякъде. Защото в някои области няма да достигне същите висоти като в държави, в които тези видове бизнес дейност са на световно ниво, а в България изобщо не съществуват.

Иначе ще се издигне на фона на обкръжението си, да. Но дали това е максимумът на възможностите му (в случай, че иска да го достигне или има по-високи изисквания към себе си, отколкото България му предлага)?

# 491
  • Мнения: 22 036
Съгласна съм. Геолог в България, рядко може да се развие, защото е ограничено търсенето,  тук беше златна мина, а и все още има доста възможности.
Изключително тенденциозно се вадят примери от гастърбайтерските съдби, ама като им харесва да си представят живота на другите само в такива краски, нека. Дано се чувстват по-добре.

# 492
  • София
  • Мнения: 181
Знаете ли защо бизнеса реве,че няма достатъчно работна ръка а който си търси работа заплатата му е все малка.....защото всеки мисли само за себе се , липсва ни общественото мислене и с какво всеки допринася за него. Като се изнесоха всички работни по чужбина настана търсене на кадри, тези които си търсят работа вече имат много избор, обяви за работа всякакви и по много. В същото време този човек вече не се конкурира с още 10 за това място и не му пука, ходи ден да мине друг да дойде, съответно производителноста му на труд е ниска. Съответно никой няма да го търпи на работа, ама и той си тръгва спокойно, щото е видял още 20 пододбни свобони места за работа и ходи да се пробва в друга фирма........и така , за съжаление колкото и да си говорим кой крив кой прав , накрая сме на едно хоро нали ? Интересно ми е обаче това което чета " бълагрите в чужбина пращали все повече пари, така се стимулирало потреблението и се намалявала миграцията"..........на кого ? на този дето не му се работи и чака някой роднина да му прати някой лев ?

# 493
  • Мнения: 30 802
Мога много да говоря за хора, които са отишли с ясна цел и дори точно при определени компании и институти, но те са една шепа. Повечето са на случаен принцип.

# 494
  • София
  • Мнения: 181
Мога много да говоря за хора, които са отишли с ясна цел и дори точно при определени компании и институти, но те са една шепа. Повечето са на случаен принцип.

Точно, дано доживея шепата да стане масата от хора.

Общи условия

Активация на акаунт