Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 39

  • 63 321
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 13 932
Защо не попиташ в НГЛ?

# 631
  • София
  • Мнения: 234
Не че нещо, но в Надежда едва ли не всички бебета са със завишени левкоцити.
Да ви кажа не сте прави - аз родих две бебчета и само едно имаше завишени левкоцити Grinning Но разбира се и двамата приемаха АБ и вместо на 3-тия ден ни изписаха на 5тия. Аз доста се стреснах, но неонатологът ме успокои, че има определени стойности, които ако са завишени, се предприема лечение. Почувствах се зле, че аз съм им предала нещо, а той ме успокои, че "повечето бебчета били така".

# 632
  • Мнения: 13 932
То и моето момиче имаше завишени левкоцити, но вместо да дават АБ, му направиха второ изследване, което беше в норма. Изписаха ни на 5 ден, защото такава им е практиката.

# 633
  • България
  • Мнения: 3 621
Ох и на моите на втория ден ми казаха ,че имат разни бактерии в носа и ушите и са на АБ.Не помня да са ми искали съгласие?
И според мен се презастраховат, ама де да знам....
Много ми беше жал,че ги боцкат толкова мънички Sad((
Веднага след раждането пък ми казаха,че са на системи,заради ниска кръвна захар, а аз съм с ИР и също се чувствах виновна,че предната вечер ядох шоколад и дали заради това Sad((
Когато раждах каката преди почти 11г. в държавна болница Бургас.И трите момичета се качихме 2ч.след раждане с бебчетата в стаята и нито едно от 3-те не е приемало АБ.

# 634
  • Мнения: 3 421
gerda, попитай в Токуда как стоят нещата. Ако не раждаш там може после да  заведеш бебока за изследване. д-р Масларска е началник на Неонатологията, свястна и в час с нещата. Аз от нея съм много доволна. Ние бяхме с високо CRP, повториха изследването и тогава назначиха антибиотик. За 2-3 дена резултатите си влезнаха в норма и ни изписаха с другите бебета.
Единствено Масларска говори с мен и ми обясни нейните предположения,  че детето от стреса се е изпуснал и е глътнало мекониум при раждането. Ние бяхме краково-седалищно разположение и малко се озориха с главата Simple Smile

# 635
  • Мнения: 19 688
Вие за едни левкоцити се главоболите. Мушмул си беше две седмици на троен АБ от раждането. Друго си е с двустранна пневмония Mr. Green

Герда, потърси контакт с Кадъм. Мисля, че ще ти помогне и ще обясни какво трябва да се направи. Една от много малкото, да не кажа и единствена, педиатър клинична генетика.

# 636
  • София
  • Мнения: 23 165
моя си получи антибиотика чак на третия ден след раждането.
първата пкк беше добре, после много спеше и трудно го събуждахме и единия педиатър нещо се усъмнил та пуснал пак пкк и црп, тогава бяха завишени вече.
в 11 вечерта дойдоха да ми искат съгласие дали да включат антибиотик.

сутринта обаче имахме драма с ходенето на градина. тия 3 дни болничен развалиха дисциплината.
събужда се и почва, глава го боли, носа запушен, гърло боли, ухото също, даже и температура имал. трябвало да седим в къщи.
обясних му че който не оздравява от сиропи и капки отива да живее седмица две в болница, да го лекуват повече, с инжекции например.
за секунди отшумяха всички симптоми, та чак се облече скоростно  Mr. Green

# 637
  • Мнения: 39 318
Да не си мерим бебетата при раждане  Mr. Green
Да са живи и здрави, всичко се оправя. Антибиотиците са за това- да лекуват.


В родилна зала в МД има стафилококи. Няма бебе, излязло от там да не е било на АБ. А залата беше ремонтирана две години преди това. Тия бактерии живеят в стените и няма оправия.

# 638
  • Мнения: 987
хахах, Бамба, все по-хитри и по-хитри стават. Скоро и ние минахме даже през преглед специален от мед.сестра в градината: много болен бил! Смигах ѝ на жената зад гърба му, тя веднага се усети: отдаде му нужното внимание, даже каза, че май наистина леееееееко червенее гърлото, но нека остане, пък тя лично ще го провери по-късно дали трябва да ми се обадят да го взема. Така се е отнесъл в игрите, че даже не си спомняше вечерта като го питах за гърлото му. Сега добре, ама хитростта им ще задобрява всяка изминала година. Ще ни правят на маймуни някой ден, усещам аз...
Да допълня за бебетата и болниците. аз раждах в Токуда(Надежда още не беше отворена) и не е бил на АБ. Но мога да се присъединя на драго сърце към добрите думи за д-р Масларска. Много я харесвам и според мен изключително компетентен неонатолог.

# 639
  • София
  • Мнения: 3 050
Да се включа и аз. Ева като се роди беше със завишени левкоцити, на другия ден обаче ЦРП беше в норма, не е била на АБ и ни изписаха на ден 3. Аз имам драма от днес. Първо ѝ биха първата ваксина и ми е много притеснено. Другото е, че за месец е качила само 400гр. Педито иска да дохранвам, ама аз ще се боря да не се случва, като начало мисля да предлагам и двете гърди, а ако се наложи дохранване ще дам първо кърмата от фризера, ама някой да даде идеи някакви какво мога да направя. Искам да си се боря докато мога да бъде на кърма, в същото време ми тежи на съвеста, че може да е гладна. Често повръща след кърмене. Хапва на 3-4 часа.

# 640
  • Мнения: 19 688
Елдо, ако беше гладна, щеше да разбереш, вярвай ми Simple Smile

На мен 400 гр ми се вижда добре. Няма как всички да качват по кило и двеста. Изкарай още един месец на кърма, пък тогава го мисли.

# 641
  • България
  • Мнения: 3 621
Елдорадо,след като си успяла и да складирал,явно не ти липсва кърма.Малката по колко време,суче,после спокойна ли е?
Ако не,давай и другата гърда или по-начесто.
Моите и трите така врещяха,ако не им стигне.....хем давах и от двете гърди и начесто.
С каката така се мъчих доста време,хем беше качила 700г първия месец само на кърма,но не стига и не стига и започнах да дохранвам.

# 642
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Елдо - давай и двете гърди и предлагай по-често, например на 2.5 - 3ч. Точно в началото на 3м има един скок в растежа (лактационна криза) и може да суче много, да не решиш, че не и стига кърмата. Ако и следващия месец е качила малко, тогава мисли за дохранване. Нощем кърмиш ли?

# 643
  • Мнения: 7 488
Антибиотиците са най-малкия проблем при новородените, минава и заминава. Въобще не са ме питали за антибиотиците, съвсем други по-страшни неща ме вълнуваха в този момент.

Ние 2 дена почивка, и после мрънкане за градината. Когато тръгнат в понеделник, вечерта ми заявяват че утре пак искат да ходят. Умрях от студ, егати пролетта. При нас 1 градус и пръска ситен дъжд, отвратително време. В събота играхме с пролетните якета, днес пак извадих ботушите Imp

# 644
  • Мнения: 39 318
Сега върви един виц- в събота сме на море, в неделя на ски.

Общи условия

Активация на акаунт