Така наречените пуншове- какво мислите за тях

  • 6 155
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 325
Е стига де, не я съдете толкова строго. Важното е, че се е усетила че нещо не е наред и пита как да се справи. Има хора, които цял живот си живеят с кофти навици и ги налагат на хората около себе си.
Като се сетя аз колко грешки съм правила с голямото си дете  ooooh! Вярно преди 18-19 години нямаше нет и много информация за ограмотяване, но това не е оправдание.

# 31
  • Мнения: 9 196
Е стига де, не я съдете толкова строго. Важното е, че се е усетила че нещо не е наред и пита как да се справи. Има хора, които цял живот си живеят с кофти навици и ги налагат на хората около себе си.
Като се сетя аз колко грешки съм правила с голямото си дете  ooooh! Вярно преди 18-19 години нямаше нет и много информация за ограмотяване, но това не е оправдание.

Съжалявам, но живота на село не е оправдание изобщо, напротив - много хора на село, живеят в пъти по-добре и много са наясно кое и как трябва. Всяка баба ще ти каже - зарежи тия химии. Тук не е до въпрос на достъп до информация, а по-скоро на нещо друго.

# 32
  • Мнения: 7 325
Права си. Селото осигурява хубавите продукти. Аз ходя по селата да търся и купувам истинско мляко, истински домати, ябълки, ... Липсата на магазин пълен с боклуци понякога е предимство.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 992
На тази възраст нито сокове, нито компоти съм давала. И нищо течно, съдържащо захар. Това е съсипия за зъбите, празни калории и захар/аспартам, които освен да превъзбудят детето, друго няма да направят.
За тази възраст подходящото е вода и мляко.
И ако детето плаче, гледаш да му отвлечеш вниманието с някакво занимание/ играчка.

# 34
  • София
  • Мнения: 38 515
3 л за 1.85! Смятай какво има вътре!
Обърни етикета и чети! Е 950, 951, 952 има ли? Още Ета? Към десетина на брой? Това и на прасето не бих го дала!
Ако съвсем си закъсала и даже машина за сок нямаш, стържеш ябълка с ренде, цедиш сока през кърпа и даваш.
Или чай даже. От сушени плодове - т.е. ошав.

# 35
  • Мнения: 7 325
Машина за сок и аз нямам, един пасатор върши перфектна работа.

# 36
  • Мнения: 9 196
То само и една инфузия да направи, пак замества достатъчно. Да нареже малко ябълки, ягоди, праскови, каквото има в каната за вода, една лъжичка мед и готово.

# 37
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А защо не изманипулираш детето, че това е много гадно на вкус. Напримр следващия път като поиска му дай пунш, ама добави малко сок от лук или чесън да речем. Сигурна съм че повече никога няма да поиска такова нещо. Мен по подобен начин ме отказаха да ям захар от захарницата. Майка обърка захарта с люти чушки и аз лато посегнах беше толкова гадно и люто, че повече не припарих. Знам, че е гадно, ама ще пореве и до там. Като поиска друго газирано - по същия начин и така. Нека се научи, че това е гадно на вкус и повече ням да иска.

П.п. баба ме отучи от газираното като го "разгзираше" с лъжичка сол. Няма такава гадост.

# 38
  • Мнения: 12
Кога ще забранят на такива хора да гледат деца...

А какви хора да гледат деца онези в ромските махали, които имат по 10 деца и им позволяват да пият и пушат от 10 годишни ли, не ги къпят, не им мият ръцете и зъбите дори..?? Да не говорим, че не ги пускат на детска градина и училище, от малки работят тежка физическа работа.. Тези хора ли трябва да гледат деца, ок, така да бъде.. Аз смятам, че съм една млада майка, която иска да отгледа детето си по-възможно най-добрия начин.. Правя грешки, но няма безгрешни хора, ако ти си такъв/такава - sorry.. Не знаех.. Simple Smile

# 39
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Пуншовете да са проблема на младите майки! Толкова крайни мнения са чак смешни, все едно че преди 15 години сме гледали децата си само с амброзия, сетете се, че и вие сте били млади и неопитни! Срамота, да нападате така напълно непознат човек...

# 40
# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не, че едно време децата са хранени и поени с "амброзия", но тези пуншове са пълна гадост.
То поне да беше захар, като дахар или дори варен плод, както е в компота, но то е вода с химикали това и вкуса му наистина е ужасен.
Спри да вкарваш подобни боклуци в дома си. Спри изобщо да ги купуваш и обясни на всички, че вашия дом е територия забранена за това. Всички трябва да знаят това и свекърва ти и голямата ти дъщеря.
Напитките, които можеш да предложиш на семейството си без да му вредиш са: вода, айрян, прясно мляко, разбит компот или сок от такъв и цитронада /вода + лимон + мед или захар/. Мисля, че лимони продават и в най-затънтените краища, а и да не продават поне веднъж месечно някой от семейството ви навярно ходи в по-голям град и магазин, а лимоните са много траен плод и ако купи 2 - 3 кг. няма да се развалят много бързо.
Нямате достъп до плодове?
Това значи ли, че във вашето семейство не се ядат пресни плодове?
Това е странно, а и доста неправилно за храненето на децата, а и на възрастните.

# 42
  • Мнения: 19 302
Какво представляват тези пуншове? За пръв път ги чувам. Да не би да степчетата на прах, които едно време бяха много модерни?
Потърсих в гугъл, но ми излизат само рецепти за домашна лимонада.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
http://tuidagroup.com/punshove-i-koncentrati/4803-PUNSH-RADULOV- … H-YAGODA-3L4.html
Такива и подобни, които се виждат отдолу. Предполагам за това говори авторката.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И прясно изцедените сокове не са супер полезни, за измислените пуншове, които се състоят само от аромати и оцветители да не говорим. Плачела и се тръшкала... Ами ще плаче, вместо да и давате вода сте я научили да търси сладкото и оцветеното. Супер...

Най-малкото е фрашкано със захар.
Де да беше захар.

Моят пък на тази възраст не се влияеше от това какво пият и ядат другите. Казвах му "люти" и толкоз, не е посягал. Та на това дете все някой му е бутнал сокчето и му е наливал яко, за да се пристрасти така, не е само каката виновна.

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 09:59 от Месечинка виторога

Общи условия

Активация на акаунт