Електронни четци - тема 21

  • 79 646
  • 851
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 466
Есен, конвертирането на файловете го прави програма и реално не те ангажира по никакъв начин, нито е трудно, нито изисква обучение и свикване. Когато избирах аз, също ми звучеше като голяма разправия, но не е. Просто свързваш четеца с компютъра и казваш на Калибър кои книги да ти качи. Това е. (Говоря за киндъл пейпъруайт)
Наясно съм, аз за себе си бих си взела Киндъл, но това е нейното желание. Аргументът ѝ е, че пътува всеки ден и не винаги има достъп до компютър, а и след като ще е подарък, ще се съобразя с желанията ѝ. Затова и се спрях на тези двата модела. Не знам обаче реално дали си заслужава по-скъпият

# 61
  • София
  • Мнения: 44 115
Ако ще слуша аудио книги - по-скъпия. Ако ли не, май другата основна разлика е във вида подсветка, което надали заслужава стотина лв отгоре и е с малко по-добра резолюция по-скъпия, но май и двата се водят НD, най-добре да ги видиш на живо и да си решиш.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 296
Мерси, Angel! Едвам го открих! Случайно надали щях да го видя....

Още един въпрос от серия тъпи - калъфът ми е с магнит, но когато го отворя, не се включва екранът направо на книгата, а се отваря на скрийнсейвър (разбирай реклами) и трябва да плъзна, за да стигна до книгата. Мислех, че директно ще отваря книгата. Така ли трябва да бъде или има някаква функция, която отново не мога да намеря?

# 63
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами то по принцип си го пише още в описанието на ъпдейта в сайта им. Grinning
За другото не знам. Оейзисът и вояджът се стартират и изключват с калъфката, 4ката обаче - не, но пейпър нямаме вкъщи. Настройки не съм пипала, мислех, че при стария е така защото не е тъч...

Всъщност би трябвало при теб да се събужда, след като с оригиналната е така
Auto-Wake and Sleep Feature
The Kindle Paperwhite Leather Cover automatically wakes your Kindle Paperwhite upon opening and puts it to sleep when it is closed. The integrated magnetic clasp will ensure your case stays shut while in a backpack, purse, or briefcase.

Може и наистина да е по настройки нещо, ще потърся като им остане време ако никой не отговори.
П.С. това което намерих, казва, че тази функция се управлява от магнита в  калъфчето, т.е. не би следвало да е до настройки, освен не знам нещо по калъфа да има. Може ли да пратиш линк какъв е?

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 12:25 от Angel_Dust

# 64
  • София
  • Мнения: 2 296
Не обясних добре - като затворя калъфа, киндълът заспива (екранът угасва), но като го отворя, не стартира директно екранът с текста на книгата, а скрийнсейвърът, и трябва да плъзна с пръст по екрана, за да се отвори екранът с текста.

Мислех, че с отварянето на калъфа ще отивам направо на екран с текста на книгата, която чета в момента.

Иначе калъфът ми е китайски, някаква реплика на оригиналния 
www.amazon.de/gp/product/B075Z1QXH7/ref=oh_aui_detailpage_o05_s00

# 65
  • Мнения: 2 299
И при мен е така с калъфа.
Святка екрана с рекламата и като плъзна пръст се откл.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 296
 bouquet явно така трябва да бъде, но си го представях другояче  Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 44 115
Може би това е събуждането на четците с реклами, нашите и двата са без, така че отваря, както си го затворил. Книга, меню, библиотека...

# 68
  • София
  • Мнения: 6 173
Може би това е събуждането на четците с реклами, нашите и двата са без, така че отваря, както си го затворил. Книга, меню, библиотека...
Имам Kindle Paperwhite с реклами, купуван от немския Амазон + калъф пак от там, подходящ за модела, но с друга марка. И двата са на около 2 год. Съответно от постоянното носене в чантата ми калъфа вече не изглежда съвсем добре. Обикновено отваря директно на текста на книгата, но напоследък се случва и да си остане на скрийнсейвъра. Моето обяснение, за това че не отваря директно текста е в износването на калъфа и вероятно изместване на магнита.

# 69
  • Мнения: 45
Може би това е събуждането на четците с реклами, нашите и двата са без, така че отваря, както си го затворил. Книга, меню, библиотека...

Моят също е без реклами и си ми отваря директно на книгата,която чета в момента.

# 70
  • Мнения: 351
Моите наблюдения са, че при четец с реклами, при отварявне на калъфа първо се показват те и е необходимо още едно движение за достигане до четената книга. Съответно при четци без реклами при отваряне на калъфа се отива директно до четената към момента книга. Става въпрос за три "поколения" Paperwhite.
Момичета от форума споделят, че ако четецът е постоянно на режим Airplane, след време рекламите спират да се показват.

# 71
  • София
  • Мнения: 20 082
Моят киндъл /Пейпъруайт с реклами, калъф с магнит/ отваря директно текста, когато след четене съм го изключила. Когато съм го оставила да "заспи", се отваря на скрийнсейвъра.  

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 15:37 от Reinа

# 72
  • Мнения: 910
    Зависи от калъфа. И двата ми калъфа са с магнит,но единия отваря на страницата, а другия-на скрийсейвър. Нямам реклами.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 296
Моят киндъл /Пейпъруайт с реклами, калъф с магнит/ отваря директно текста, когато след четене съм го изключила. Когато съм го оставила да "заспи", се отваря на скрийнсейвъра.  
Ха! Наистина - изключвам екрана от копчето, затварям калъфа, отварям го - отива на книгата.
Затварям калъфа (сиреч го приспивам), отварям - скрийнсейвър и плъзгане, за да отиде на книгата.
Много е странно и за мен неразбираемо това поведение. Всички такива калъфи на таблети и телефони дир3ктно отварят съответното без скрийнсейвър.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Айде на киндълите Simple Smile
https://www.amazon.de/Amazon-Kindle-Paperwhite-6-Zoll-4GB-eReade … p;keywords=kindle

Може ли малко обяснения, какви са тези регистрации, които коментирахте по-напред, че трябвало при поръчката да се отбележи или да не се отбележи, че книгата е за подарък...

Последна редакция: пн, 19 мар 2018, 09:51 от Месечинка виторога

Общи условия

Активация на акаунт