Слънцезащита 2018

  • 96 892
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 436
Не е съвсем вярно, че колкото повече се печеш на слънце на младини, толкова повече петна и лунички ще имаш. Не забравяйте, че съществуват т.н. старчески петна, които не са свързани със слънцето, а по-скоро с хормоните... Както и при бременността се петносваш, та даже и да не си излизал навън... Satisfied
Това с петната е много относително, някои хора лесно ги получават, други -не, даже при същите условия на излагане на слънце и защита... Баба ми, лека й пръст, селска жена по цял ден навън на слънце, си отиде на преклонна възраст с много чиста кожа и без петна. А никога не е ползвала слънцезащита, бяла и синеока беше. Аз приличам на нея, но нямам нейния късмет да не страдам от слънцето, даже слънчева алергия имах по едно време преди години... Имам по-мургава братовчедка, която почерняваше на плажа много, сега също има доста малки петънца по цялото лице...

Съгласна съм напълно! Освен ген. предразположеност,хормони има и други здравословни фактори, които докарват петна (проблеми с черния дроб на пример и тн)

Да питам: слънчевата ти алергия сериозна ли беше (с мехури)? След колко години изчезна? През това време излагала ли си се на пряко слънце (с УВ кремове за алерия разбира се)? Обзаведох се с такава миналата година Sad някакъв ужасТ е.... иии имам много питанки и неизвести все още.

# 706
  • Мнения: 18 542
Не е съвсем вярно, че колкото повече се печеш на слънце на младини, толкова повече петна и лунички ще имаш. Не забравяйте, че съществуват т.н. старчески петна, които не са свързани със слънцето, а по-скоро с хормоните... Както и при бременността се петносваш, та даже и да не си излизал навън... Satisfied
Това с петната е много относително, някои хора лесно ги получават, други -не, даже при същите условия на излагане на слънце и защита... Баба ми, лека й пръст, селска жена по цял ден навън на слънце, си отиде на преклонна възраст с много чиста кожа и без петна. А никога не е ползвала слънцезащита, бяла и синеока беше.

UVB лъчението въздейства на ДНК на кожните клетки като го променя и информацията се копира с грешки. Тези грешки копирани многократно и резултатът е петна, бенки, хемагниоми, други кожни образувания, не дай боже меланома.
Освен слънцето има и други фактори, които допринасят за проблема като замърсяване на въздуха,промяна в околната среда, генетична обремененост, хормонални промени, индивидуални особености и т.н. Комплескно е, но неща за които знаем и сравнително лесно можем да променим, защо да не?

Аз също имам слънчева алергия. Деколтето ми се изрива със ситни, червени, сърбящи пъпки всеки път когато се изложа на по-силно слънце. При сестра ми е още по-тежко положението, тя се изрива по цялото тяло.
Единственото решение е сънблок на всички изложени, засегнати части на тялото. Не изчезва, само може да се държи в "ремисия" с не излагане на слънце и сериозна слънцезащита.

# 707
  • София
  • Мнения: 5 884
Само да отбележа, че също мислех, че имам алергия към слънчеви лъчи, но тя изчезна, след като започнах да ползвам кремове без парабени, та явно не е било това...

# 708
  • Мнения: 4 743

Да питам: слънчевата ти алергия сериозна ли беше (с мехури)? След колко години изчезна? През това време излагала ли си се на пряко слънце (с УВ кремове за алерия разбира се)? Обзаведох се с такава миналата година Sad някакъв ужасТ е.... иии имам много питанки и неизвести все още.


Аз никога не съм имала слънчева алергия преди да я "отключа" с няколко солариума в една почивна станция преди няколко години... Появи ми се характерния за това "гердан" от ситни пъпки и сърбежи по цялото тяло... 2-3 лета след случая имах много неприятности с пряко излагане на слънцето, не само на плажа, а и при разходка в града...Сърбежи без видима причина по ръце и крака, които са били открити.. Разбира се и намазани обилно със слънцезащита, която не помагаше в случая особено... Спомням си, че имах и сърбежи по скалпа и не можех да спя от тях... Пих някакви лекарства и после се преместих в Белгия. Тук е хладно през цялата година, рядко има силно слънце, не ходя на плаж и не се показвам за дълго на открито... Пазя се и дано алергията пак не се върне, че е кошмар някакъв... Петната и луничките също са наприятни, но алергията е много по-непоносима... Сега си имам други алергии, като от козметични продукти и храна, но поне тях си ги знам и внимавам какво купувам...  Smile

# 709
  • София
  • Мнения: 4 364
Аз понякога имам такава реакция срещу слънцето, каквато описваш, lunna. Но съм забелязала, че няма връзка със слънцезащитата, защото и обилно намазана ми се е появявала навремето (друг е въпросът колко добра е била слънцезащитата преди 20 години, когато ми се отключи проблема). Това, което минимализира рисковете от слънчев обрив е пиенето на вода - колкото повече, толкова по-добре.

# 710
  • Мнения: 18 542
Ако се проявява и при други обстоятелства освен след излагане на слънце, значи не е слънчева алергия, а нещо друго.

# 711
  • Мнения: 21 332
Здравейте,моля за препоръка за слънцезащита за много светла кожа склонна към акне.
Благодаря  bouquet

# 712
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 207
Аз също имам подобен сърбеж понякога и се проявява само лятото , затова го отдавам на слънчева алергия и кожа свръхчувствителна към слънцето.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 242
Момичета, откъде си купувате кремовете Неострата или ги поръчвате? Търсих в аптеките, но не ги предлагат, пък ми се иска да поразпитам консултант, точно кой от продуктите им е подходящ за мен. Иначе ги видях в Ензо...

# 714
  • Мнения: 2 011
Неострата онлайн купувам.

Относно петната -  като бледолик представител на мутирал MC1R нямам пигментни петна, освен луничките. И те намаляха много с възрастта. Но и се пазя истерично от слънцето, откакто се помня.

Купих си козирка, подобна на онази, която Vici75 показа. Много съм доволна, макар и да не го докарвам откъм естетика.

# 715
  • Мнения: 4 743
Каква е тази козирка? Нещо съм пропуснала... Аз шапки малко трудно нося.. Сега като разхождам кучето слагам от онези гадни шапки с козирката, тя всъщност е на дъщерята, но си я слагам за случая... Иначе на плажа задължително капела. Преди няколко дни купих от Круидват една капела с малка периферия и ако има много слънце слагам нея... Направо ме е срам, тук никой не слага такива неща и в най-голямото слънце...Joy

# 716
  • София
  • Мнения: 4 364
Ако се проявява и при други обстоятелства освен след излагане на слънце, значи не е слънчева алергия, а нещо друго.

Миоки, винаги е била след силно слънце. Дори и намазана с фактор и под чадър. Друго не съм забелязала да я активира. Слава богу, отдавна не се е появявала. Но пък и аз по-истерично се пазя и хидратирам вътрешно Simple Smile

# 717
# 718
  • Мнения: 1 436
Благодаря ви за споделеното по повод слънчевата алергия. При мен за съжаление, няма съмнение, че е точно това. При излагане на слънце (дори в града) участъците, които бяха изгоряли (само те) се покриват с мехури..

# 719
  • Мнения: 10 354

Catalano  Grinning аз даже две купих - едната спортна материя, другата по фенси като плетена на една кукичка  Joy. Да може като се пременя да не изглежда толкова зле  Joy 4,99$ са при нас.

Общи условия

Активация на акаунт