Кога проговориха дечицата ви?

  • 1 140
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 645
Дани не говори още(не прави изречения), но за това пък всяка дума която знае е изговаря много правилно.
Само на "чичо" вика "чочо"

# 16
  • Мнения: 426
Моята е на 1година и 5месеца и само мама, татиии, бабоу и леля знае.Нищо повече.А има кои да се занимава с нея, но не повтаря.

# 17
  • Мнения: 3 461
Ния проговори късно към 2,5 години,хитът й беше на една детска площадка,тъкмо се беше развикала на едно детенце:"кучка","патка"и бабата на детето съответно се  беше разярила,когато аз преведох,че това всъщност е 'Кофичка и лопатка",та успокоих страстите.От тогава  до ден днешен я молим да млъкне понякога,ама не става. Mr. GreenБратята й за   вървят по същия път,само отделни думички за сега,но те горките се побъркаха с това двуезичие.

# 18
  • Мнения: 8 917
Дани не говори още(не прави изречения), но за това пък всяка дума която знае е изговаря много правилно.
Само на "чичо" вика "чочо"
Доколкото знам "ч" е една от най-трудните буквички - Гери на "чичи" казва "тити" Mr. Green

# 19
  • Мнения: 14 654
започна да говори хубаво когато стана на година и 7-8 месеца.думите си ги изговаряше разбираемо,но в началото не можеше да казва "у" и я заменияше с "о".

# 20
  • Мнения: 8 917
започна да говори хубаво когато стана на година и 7-8 месеца.думите си ги изговаряше разбираемо,но в началото не можеше да казва "у" и я заменияше с "о".
Така на въпроса как прави кравичката, Гери отговаря "МО" Mr. Green кратко и ясно Mr. Green - като е на кеф, казва нещо средно между "о" и "у" Wink Но забелязах, че идва един момент в който просто се отпуска и започва да изговаря всичко, което чуе - така, че, момичета, не се притеснявайте - може след минутки или след ден , или когато дойде музата да започнат да бърборят като латерни Mr. Green

# 21
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Синът ми проговори хубаво, когато тръгна на ясла. Беше 2-годишен, а още казваше простички думички. Отначало се притеснявах малко. Но сега да го чуете - надува ни главите, то песни, то стихчета, то въпроси със "Защо?", вече започнах да му казвам "Няма ли да си затвориш устата за малко!". Като се започне с: "Къде е тате?", аз отговарям : "Къпе се", "А къде се къпе?", аз му казвам: "В банята", "А къде е банята?", аз: "Там, където ти е коритото", "А къде ми е коритото?" и разговорът тръгне пак отначало. Понякога се чудя какво да му отговоря.
Вчера говореше по телефона с баба си. Разказваше за дядо си, защото малко преди това си говорихме за него. Обаче забрави как е името му. Стигна до "...дядо, дядо", забрави, обърна се към мен и пита: "Абе, мамо, как му беше името?". Стана ми толкова смешно, че само го карахме да повтаря въпроса...

# 22
  • Мнения: 2 609
На 1,6 г. вече казваше много думи, общо взето повтаряше всичко, което чуе и го запомняше веднага.  BlushЗапочна със звуци на различните животни, както май повечето деца, после взе да ни вика кой, кой е- мама, тати, баба, дядо...След това от мама, станах на мама Кали(Кари Party), тати стана тати Чечи(Стефчо) и така всички ни кръсти. Flutter Сега вече се разбираме перфектно Heart Eyes, всичко си казва, само да няма някой непознат, че тогава "онемева". Embarassed Rolling Eyes
От периода когато започна да навързва 2-3 думички, са ни останали няколко бисера:
пиланя пиле- пералнята пере
ми чиний мама- мама мие чиний
ади бана- ще я къпем демек Laughing
мий зубки- ще мием зъбките 

# 23
  • Мнения: 11 547
Моят син проговори добре сравнително късно-около 1.5г доколкото си спомням.Събирахме ги да играят с едно момиченце на неговата възраст и тя направо ме смайваше-дори изречения правеше.

# 24
  • Мнения: 2 000
Едва преди 2-3 месеца Митко започна да повтаря думите и то така, че нищо не му се разбира  Laughing А за проговаряне не виждам изгледи скоро да започне да говори като хората.

# 25
  • София
  • Мнения: 897
Мнооооого сладко- продължавайте в същия дух, че и на мен ми стана много интересно и смешно! Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт