Отговори
# 315
  • Мнения: 980
Аз последните 2 месеца бях на Инофолик и Пикозитол за подобряване на функцията на яйчниците,защото имах задържан фоликул и отказах да пия противозачатъчти. Правила съм си НОМА индекс за ИР и той показва,че нямам,но доколкото разбирам, обременяването с глюкоза е най-сиг вариант за ИР. Като казах на лекарката, че искам да си направя обременяване,тя ме погледна и леко с насмешка ми каза "Каквато си кльощава,как я мислиш тая ИР", което изобщо не е гаранция. Има много слаби хора с ИР. Но така и не стигнах до това обременяване и силно вярвам,че инофолика и пикозитола много ми помогнаха 🙂
И при мен май започва гаденето,сутринта докато си мих зъбите и ми беше некомфортно. Снощи, както си лежах и ми причерня.

# 316
  • Варна
  • Мнения: 2 277
Аз днес съм на изследвания назначени от ендокринлога.Онзи ден бях на преглед и ми гледа на ехограф щитовидната жлеза, че имам няколко кистички и възелчета.Но ги имам от 2г. и са малки и не са мръднали и затова не ги и пипаме.Но ми е пуснала в изследването TSH, също FT4, хемоглобин, магнезий и КЗП - трикратен без обременяване.Тя знае, че съм бременна и ще се следим и с нея как са хормоналните истории.Вече ме боцнаха сутринта от вената, ама сега нещо ме наболява мястото, явно не я е взела мн. добре лаборантката, но то и не пуснах много кръв сутринта.Добре, че другите две боцкания ще са от пръста.

Деска, най-добре звънни на ендокринолога да му кажеш, че си бременна и да питаш дали да правиш тези или ще ти пуска и/ или други.

За килограмите, аз с предната бременност забременях точно 72кг. след 2 месеца на диетата на Дюкан, с която свалих около 10кг. и я прекъснах, защото забременях/ после стана ясно, че това е една много вредна диета всъщност и натоварва бъбреци и не само/.Тогава вече знаех, че имам СПКЯ и забременях въпреки, че яйчниците ми бяха буквално като лунен пейзаж.С мн. късна овулация  / на 26-ти ден от цикъла/, от десния яйчник, който беше 1 косъм по-добре от ляв.По време на преглед случайно се установи, че все пак имам овулация и ние така се зарадвахме, че изобщо овулирам, защото месеци наред не ми идваше без стимулации.Та от радост бързо успяхме от раз да направим дъщеря ни.И с тая бременност изчистих кистите.Качих точно 12 кг., след секциото бях вече с 6 по-малко.И след няколко месеца почнах много да качвам и много напълнях.И после вече установихме ИР.Оттогава поне няколко пъти съм отслабвала с по 15-20кг. и после като се отпусна и се връщат.Пия само Сиофор / метформин/, т.е. пиех, защото в момента ми е спрян.Не ми се казва от колко стартирам, но като нищо може и да ударя 100кг. до края на бременността.Минавам на режим без захар, минимално плодове, без бяло брашно.Е ако ми се прияде може от време на време, но като цяло ще трябва да пазя режим.И ако всичко е наред и като родя пак трябва да пазя и да не пия Сиофора, защото смятам и това дете да си го кърмя по-дълго.Този път обаче уж съм нахъсана да влизам после във форма, дано не ми мине мерака само Joy

Запазих си час и за гинеколог следващата сряда и се надявам с бебока всичко да е наред.Този път и ММ ще успее да излезе от работа и да ме придружи.

# 317
  • Мнения: 980
И аз мисля да запазя за четвъртък.
Момичета, имам следния въпрос - мъжете ви влизат ли с вас на прегледа,когато трябва да се установи пулса? На предния ми преглед като се видя сакче,му казах да не влиза с мен, но сега искал да влезе.

# 318
  • Варна
  • Мнения: 298
Здравейте:))
Аз от днес съм в болничен и си лежа...
Гледам, че обсъждате кг. и реших да ви споделя и леко да ми “шокирам” ... аз с предната си бременност качих 30кг 🙈🙈 забременях 46кг. и станах почти 80кг. няма да ви казвам каква картинка бях...
Свалих ги за 6м, но този път съм решила да се ограничавам, защото стартирам с 55кг. 🙃

Относно сушито - голям фен съм му! И да ви споделя, че корите Нори са опасни за бременни жени 👌 така, че внимавайте, какво ще е.Simple Smile)
Онзи ден ми се прияде много копривена супа и реших да направя.... сега прочетох, че коприва също не се препоръчва и започнах да си въобразявам, че донякъде се дължи и на състоянието ми сега... 😕

Моя мъж доста често е извън града и не винаги успяваше да идва с мен на прегледи, но когато е тук идваше винаги.
Сега много се е зарибил да ходим при др.Стойлов. Чували ли сте го? Много е известен с апаратурата си:)) Моя позната ходи при него скоро в 9г.с. и на снимките се виждаше телцето му, главичка, ръчички... мн реални!😊❤
Като стана на въпрос за доктори...
От кой градове сте?

# 319
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
ММ винаги влиза с мен, мълчи и слуша, пък какво разбира е друг въпрос. Аз съм от Стара Загора.

# 320
  • Варна
  • Мнения: 2 277
Копива пък защо?Аз съм хапвала мисля и предния път.Страшен любител съм на копривената чорбичка и обожавам пролетта да си набера горска коприва, млада.И с моя хемогобин все ми мрънкат да хапвам повече коприва, спанак, елда, месо.Обаче аз много не съм по месото.Не, че не ям, но като цяло повечето видове не ги консумирам.И съответно хемогобина ми последно беше май към 111, днес ще видя колко ще излезе.

ММ точно следващия път като видим дали има пулс ще влезе с мен.И с предната доста пъти е влизал на прегледи, даже и на първите, които са с вагинален ехограф.Аз нямам проблем да идва с мен, даже ми е приятно.Единствено не ще да идва с мен като ми вземат кръв, той мрази игли и въпреки, че е мъж го е страх Grinning

Аз съм от Варна.

# 321
  • Мнения: 980
Не съм го чувала този доктор. На мен майка преди няколко дни ми каза " Сега да не се отпуснеш да ядеш нон стоп, това че сега си слаба, не означава,че не може да се удвоиш" Grinning
Аз съм от Бургас 🙂
За копривата съм чела, че може да предизвика контракции. Аз я обожавам на чай, но го спрях 😏

# 322
  • Варна
  • Мнения: 2 277
Фроузен, Стоилов от Добрич ли имаш предвид?Защото за него съм чувала много добри отзиви.Даже има майчета от Варна ходят при него, въпреки че тук си имаме Давидков, Балев, Темелков и моя лекар Яков, които са специалисти по фетална морфология.

Убедена съм, че съм яла предния път коприва, не съм имала контракции.Имах към 8ми месец подготвителни, но то вече беше лятото и нямаше коприва.Т.е. имаше, ама не ставаше вече за супичка.

# 323
  • Мнения: 980
Може ако се прекалява с нея, тогава да има такова действие. Аз спрях чая, защото пия по 2 чаши всеки ден. Иначе четох, че и магданоза и чесъна също имали подобен ефект Confused но сега почнаха да продават зелен чесън,а аз го обичам и си вземам от време на време Blush нали все пак трябва и хубав имунитет да имаме Grinning

# 324
  • Мнения: 772
От Пловдив съм!

# 325
  • Варна
  • Мнения: 298
И аз съм от Варна:)))
Море къде мислиш да се следиш и да раждаш? При кой доктор?
С предната си бременност ходих няколко пъти при доц.Балев и при Давидков, малко съм със смесени чувства за тях. Затова този път живот и здраве мисля да заложа на др.Стойлов!

# 326
  • София
  • Мнения: 3 725
Здравейте,
И аз четох за копривата и за контракциите, но според мен става въпрос за чай от коприва. Точно вчера ядох супа от коприва, защото много обичам и освен киселините дето ги имам всяка вечер, нямам други проблеми с нея.
Относно листата нори, бях чела и аз че не са полезни и за това възнамерявам да не ям никакво суши до края, въпреки че и аз обожавам.
Аз съм от София, ММ влиза на всички прегледи, но не влиза до сега в стаичката с УЗ. Последния път обаче като се чу пулса и док каза викай мъжа си и той миличкия умря от кеф. Аз лично нямам притеснения да присъства на всички прегледи, защото е много по-добре информиран от мен за абсолютно всичко. Много искаше дете и е изчел всичко, което е намерил. Даже иска да присъства на раждането Laughing

Относно килограмите, аз от 7 години съм 54кг, ръст 174 см, и не съм мърдала повече от 500 гр. сега обаче в 7 седмица се мерих и бях 55,5 кг. явно съм качила, но не съм усетила. Аз няма да се ограничавам от нищо, даже имам притеснения, че понеже ям чето и по много малко няма да стигне храната за бебето и се насилвам да ям повече. И все се чудя какво още да хапна, че да има и за него.
И последно нещо много странно, лягам си вечер и имам коремче и то доста, а на сутринта като стана корема ми е прав. Къде отива нямам идея, ММ се шегува, че гладника/цата изяжда всичко през нощта Laughing

# 327
  • Мнения: 980
И аз нямам проблем да влезе с мен,не ме е срам от вагиналния ехограф, а и мисля че и той ще се вълнува до чуе пулса Blush
Аз пък през последната седмица 2 пъти го карам да ходим да ядем свински ушички на едно заведение. И преди ги обичах, но сега като си поръчам и сама си изяждам порцията 😁

# 328
  • Варна
  • Мнения: 2 277
И аз съм от Варна:)))
Море къде мислиш да се следиш и да раждаш? При кой доктор?
С предната си бременност ходих няколко пъти при доц.Балев и при Давидков, малко съм със смесени чувства за тях. Затова този път живот и здраве мисля да заложа на др.Стойлов!

Аз ще се запиша в Майчин Дом при Яков.И предния път там се следих и раждах секцио при Яков и сега пак смятам да е така.Предния път ме следи доц.Маркова в Майчин дом, но тя вече няма там кабинет.А в последните 3 месеца ме следи и Яков, защото си го бях избрала за секциото.И сега направо при него мисля да се запиша.Той ми прави и феталната морфология предния път.Не е много разговорлив, но като го питам всичко обяснява.Много обстойно ме преглеждаше предния път, назначи ми накрая всеки ден даже тонове, че моята щерка много не я усещах, а и много спеше в корема ми.Та съм ходила там на тонове и всякакви извънредни прегледи и като цяло почти няма лекар дето не ме е преглеждал в тази клиника.
Единствено имам една забележка към педиатърката, която следеше бебетата след раждане.И подадох жалба срещу нея и в МД и в Здравна Каса.Но не се притеснявам, тъй като този път знам за какво точно да следя и знам, че може да има проблем и ще ми го запишат в картона.Яков знае за случая и имам уверението му, че ще следи лично нещата.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 298
Друго си е веднъж, като си минала и знаеш, кое, как и кога следва....Simple Smile)
Аз този път отново ще се доверя на др. Георгиев от АГ-то. Доволна съм от следенето му предния път, раждането и вниманието в болницата. Аз бях и рискова бременност.
На колко е твоето детенце?
Аз пак имам въпрос..😌😆
Тези от вас, които имат едно детенце кога мислите да им кажете?
Моето дете от много време си чака бебето вкъщи и по тази причина се въздържаме още, защото разбере ли - цял свят след нея ще разбере:)))

Общи условия

Активация на акаунт