(Био) зеленчукова градина - нашето райско кътче (тема 36)

  • 86 358
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
намерих ти го http://www.semenarna.si/podrobnosti-artikla-plodovke/category/pa … icon-lycopersicum

сгодан сорт Simple Smile Simple Smile
детерминантен парадизник - гледа се без опора Simple Smile = безколов
кълни за 8-10 дена, нисък и мощен Simple Smile едри сочни плодове.
аз бих опитала Simple Smile

# 61
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429

Вече има насети. Поникнаха за 3-4 дни,което силно ме впечатли. Само едни едри розови,събирано семе от мен, ги изпревариха.Вярно,че с няколко часа бяха по-бързи,но розовите са номер 1.

# 62
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Пристигам и аз в новата тема. Чакам с нетърпение да се затопли, да поизпръхне почвата, за да я обърнем и фрезоване още веднъж. Наумила съм си да се храним само с лични зеленчуци, големият мерак на начинаещия - пък да видим.

# 63
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212


Gerundiq,
Този домат ми прилича на консервен .
Прилича на нашите безколови , кръгли.
Аз обикновено ги сея по късно.И в Златията си ги качвам на по ниски колове иначе ми гният.
Тъкмо стават когато се правят лютениците.
От нашите можеш да си събереш семена , а тези имат нчкакъв номер. . 
Преди няколко години нещо не ми станаха доматите, все бяха розови и не ставаха за консерви та си докупвах 5 кг едни продълговати заоблени големи , из тях имаше и чушкодомат   и си събрах семена.
Миналата година засях и  се заринаха с плод.
Котките ми обаче ми разхвърлчха семената , та останаха май само тия неопределени, дано ги улуча пак.


Закъснявам с розовите домати. Друг път на 1-ви март  са по 5 см и ги изнасях в остъклението , сега не съм ги сяла. Кокошките ми разровиха тора и ще трябва да просъхне малко. Едва вчера се показа слънцето. Снега още не се е стопил.

 
 

# 64
  • София
  • Мнения: 5 190
Рорик, да не би да пишеш детски книжки? Понякога ми напомняш български автори, а днес един скандинавски любим автор.

Защо разсадът домати леко увяхва след слънчеви дни? Тази сутрин е свеж. Спешно да го пикирам ли? 8 см е и започва кръстосване същински лист.

Как правилно се полива разсад?

Вчера доста време загубих да търся клипове, но много дълги, рекламни и нищо не научих.

# 65
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Разсада ми за доматките е на първи лист, бързичко става и най вероятно ще ми трябва тунелче , за да го сложа навън. Тук ми излезе една реклама на парници.бг, където има такива от нетъкан текстил..идея си нямам какво е това , цената е 40лв за 4метра тунелче, много му се чудя, но не знам какво е дори. Някой има ли опит с такова нещо. Иначе аз обръчи си имам, но са малки, около 40см височина, ползвах ги за салатки преди години. Идеи?

# 66
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Разсада ми за доматките е на първи лист, бързичко става и най вероятно ще ми трябва тунелче , за да го сложа навън. Тук ми излезе една реклама на парници.бг, където има такива от нетъкан текстил..идея си нямам какво е това , цената е 40лв за 4метра тунелче, много му се чудя, но не знам какво е дори. Някой има ли опит с такова нещо. Иначе аз обръчи си имам, но са малки, около 40см височина, ползвах ги за салатки преди години. Идеи?

навремето правеха покривки от нетъкан текстил Simple Smile

в олх го има по-евтин.
не съм ползвала, то е непрозрачно и не съм сигурна, че е подходящо, освен като защита от слани.
но от слана ще защити всеки материал - стъкло, найлон...

# 67
  • Мнения: 11 345
Направих разсад днес на домати. Завих го добре с прозрачно домакински фолио. Трябва ли да го продупча? Фолиото трябва да го махна когато започне да излиза разсада, нали? За първи път си правя разсад. На топло и слънчево място е. Като поникне ще го сложа някъде където температурата е 15-16 градуса. Така прочетох в нета Simple Smile

# 68
  • Мнения: 6 720
Реа, аз не дупча фолиото, целта е да е топло на семената, за поникнат. След като поникнат, то вече не е нужно и се маха.

ЗаСлон, не знам как е правилно да се полива разсад, но аз съм видяла от свеки, а и наскоро в едно клипче, че докато поникнат семената се поливат с пулверизатор. Аз дори ги поливам с филтрирана вода (от кана Брита), със стайна температура. Като поотраснат, ще започна да ги поливам както цветята. Peace

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Разсада ми за доматките е на първи лист, бързичко става и най вероятно ще ми трябва тунелче , за да го сложа навън. Тук ми излезе една реклама на парници.бг, където има такива от нетъкан текстил..идея си нямам какво е това , цената е 40лв за 4метра тунелче, много му се чудя, но не знам какво е дори. Някой има ли опит с такова нещо. Иначе аз обръчи си имам, но са малки, около 40см височина, ползвах ги за салатки преди години. Идеи?
Ние си купихме такъв. Интересно е, че при снега парника /тунелчето/ беше смакчано и изравнено със земята. След като се стопи снега си зае почти същата форма. Бяхме приятно изненадани.

# 70
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Хаха, затопли се времето, започнахме да работим в градините и темата живва Simple Smile

Аз съм с мускулна треска от вчерашния "почивен" ден - прекопах си почти цялото място, където садя зеленчуци, къпините също, засях 3 вида салати и магданоз

# 71
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
снимки от вчера Simple Smile Simple Smile градинката ни е чакала цяла зима Simple Smile Simple SmileSimple Smile

четири зелки, два от трите вида кейл, има и няколко оцелели манголда Simple Smile






салатката най-горе е единствената оцеляла от охлювите и котките есента. под нея са разсадите за салата Simple Smile



има едно много интересно нещо. в градинката са оцелели основно зелените салатки - джентилина, а в кофата на балкона само червените - лоло росо.
ще трябва да го запомня.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 190
Вчера долетя щъркел!  Кацна някъде далече и ни поздрави трака-трака-трака-трак...  Детето преброило цели 4 щъркела в неделя Simple Smile

Репичките за седмица в оранжерия пораснали с листенца 3-4 мм., много бяхме щастливи Simple Smile

Намерих си записките от миналата година, бях се засилила да отгледам много грах и да замразявам. Но повечето лехи останаха празни, само семената на сорт Динга се представиха добре. Смяха ни се, че половината бяха в оранжерия... Но там беше по-сочно и вкусно всичко. Отвън грахчетата бяха дребни и нямаха "отворен " период за бране за сурова консумация. Или са още дребни, или вече са тръгнали да узряват.
Всички семена бяха на един производител - Сортови семена.

# 73
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
а нашият предзимен грах е измръзнал. Sad
по-високо сме сега и зимата е по-тежка. или просто не съм уцелила сорта.
Sad

# 74
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Аз пък 2 дена се правих на йога и плевих по 7ч. Освен яка мускулна треска, лицето ми е здраво изгоряло 😣

Общи условия

Активация на акаунт