Банята - 31-ва тема

  • 107 507
  • 837
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 6 292
Не ми се е качила снимката в предния пост. Ей тези лайсни имам предвид. Облите за индустриален стил и въобще не са ми от най-любимите. Широка е 1 см, а челно се вижда само1 мм.
Ето на пода

Ето и на стената как стоят около вратата


От моноблока Tria дето обсъждахме са супер доволни

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 08:26 от drago_2008

# 796
  • Бургас
  • Мнения: 6 012
sofiq_borisova

Скрит текст:
Момичета, знаете ли къде има избор на плотове за мивка от различни материали и на нормални цени?

Виж в "Баня стил". Имат от тези на Fat и дървени. Лично аз не успях никъде да намеря нещо, което да ми харесва и отива на дизайна, затова слагам плот за кухня.

А как ще пребориш влагата и пръските от вода ?

Пръски вода има и в кухнята, плотът е устойчив, стига да не го обливаш директно.
Имам много мощен вентилатор и не се задържа влага.
Ще докладвам как е след година. Засега се държи добре, но са минали едва 2 месеца.

А нещо под плота сложи ли....например шкафче, как скри планките , дето ти държат плота и сифона на мивката, много се дразня, като се виждат ?

Шкаф не искам. Сложих декоративни конзоли от този тип, които да държат плота:
https://www.masterhaus.bg/bg/product/182965-statichna-konzola-150-h-125mm-cherna

И декоративен сифон на мивката, но може и обикновен - не се вижда много.

# 797
  • In transit
  • Мнения: 11 809
Драго, виждам, че всичките бани ги правите с гранитогрес с дървесна шарка. Казаха ми, че там където е душ пространството побелявал гранитогреса. Не знам дали от водата ако е по-варовита като варненската или от нещо друго. Може ли да е вярно това, имаш ли наблюдения?

# 798
  • Мнения: 6 292
При нас грам не побеляват. Последните две (баня и тоалетна) ги правих по мой проект на приятелско семейство, които нищо не разбират от ремонт на бани. Сега са супер доволни. Искаха подове, на които не личи абсолютно всичко, че ѝ беше втръснало да бърше всяка капка.
Ако толкова личат капките или след душ обирайте с Керхер или със стъклочистачка. Отнема 2—3 минути.
Свеки е от Добрич и там водата също е варовита. Плочките не са дървесни и пак е ужас. Ама като си личи поне няма да се наслоява ако е добра домакинята...

# 799
  • Русе
  • Мнения: 5 347
И мен ме засилиха с тоя варовик и плочките. Ние избрахме Серията Реалити Куеро на Керос за банята - под и декор в кафяво, а за основна стенна плочка Реалити Грис.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 13:46 от Devil_Rose

# 800
  • Мнения: 8 522
При варовита вода какви стъкла ми препоръчвате за  душ-кабината прозрачни или матирани ? Кои се почистват по-лесно ?

# 801
  • Мнения: 6 292
На мен от К.Нейко ми бяха казали, че мата им става прозрачен при намокряне. Аз съм за прозрачни стъкла.

# 802
  • София
  • Мнения: 1 390
drago_2008, може ли линк към тези лайсни?

# 803
  • Мнения: 6 292
drago_2008, може ли линк към тези лайсни?
Не ми излиза нито на Дженезис нито на сайта на Уницем.
Но гледам в бележката от Уницем е описан като Ъгъл външен прав полир хром 10 мм арт.номер 306539.
Ето една подобна, но челно е 3 мм, а не 1 мм като нашите
https://www.google.bg/amp/s/www.tashev-galving.com/032%2520URK%2 … 3D1?source=images

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 13:51 от drago_2008

# 804
  • София
  • Мнения: 1 390
Много ти благодаря!

# 805
# 806
  • Мнения: 470


Баня с пвц ламперия...извинете за двата поста но не супях да кача две снимки в един пост.

# 807
  • Мнения: 463
Не знам, дали нашите лайсни са  същите като тези, които дискутирате, но ние нашите  много  си ги харесваме  Simple Smile

# 808
  • Мнения: 656
Благодаря за споделянията.
Взехме такива за вграждане, доколкото разбрах видимото е 8 мм, по-ръбести, харесаха ми. Може би и по-тънките стоят добре.

# 809
  • Мнения: 6 292
Аничка, на същите ми приличат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт