Добър зъболекар в Бургас

  • 426 672
  • 846
  •   1
Отговори
# 435
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Много скъпо ми се струва 250-300лв за един плупит  Whistling
Преди година правих зъб с плупит и то с усложнения ми излезе 150лв, а преди това без усложнения 90лв.
За мост ми казаха по 100- 120лв на зъб за металокерамика, а коронка 120лв ( пак казвам това преди година).

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много скъпо ми се струва 250-300лв за един плупит  Whistling


Никой не твърди, че е евтино и нормално ...
Има лекари, при които винаги толкова излиза процедурата.
На мен ми излезе толкова, защото зъбът създаде доста проблеми и се наложи каналите да бъдат разширявани, почиствани и т.н. няколко пъти, няколко седмици бях с две различни лекарства преди да се запълнят и да се затвори зъба.

# 437
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
оф , аз останах без зъб , падна онзи ден и то 4-ти ,всяко дете ми коства по един зъб , а госпожицата два ....не знам каква е процедурата и да си призная ме е страх да отида  Sick

# 438
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И при мен се получи нещо такова и аз се мъкнах много време  ooooh! дано никога не се повтаря, че като си спомня и тръпки ме побиват.

# 439
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
оф , аз останах без зъб , падна онзи ден и то 4-ти ,всяко дете ми коства по един зъб , а госпожицата два ....не знам каква е процедурата и да си призная ме е страх да отида  Sick

Не съм сигурна, че те разбирам правилно, паднал ти е развален и разрушен до известна степен зъб ли?
Ако е така - процедурата е една: на хирург, има шанс да извадят корена и по стандартния начин /при мен така се случи с един зъб/ , ако ли не, мисля, че се сцепва леко венеца и тогава. Но не е толкова страшно колкото звучи  Simple Smile Hug

# 440
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
ясно , а не може ли да си останат тези корени  Crazy

# 441
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ясно , а не може ли да си останат тези корени  Crazy

за можене, сигурно може Simple Smile, но не е желателно, за да не ти направят проблем в бъдеще Hug

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
Керамичните коронки са от 140 до към 200,220лв.
това цената общо за зъботехник и зъболекар ли е или само за зъботехника

# 443
  • Мнения: 2 472
оф , аз останах без зъб , падна онзи ден и то 4-ти ,всяко дете ми коства по един зъб , а госпожицата два ....не знам каква е процедурата и да си призная ме е страх да отида  Sick
И при мен така,след първото раждане загубих зъб,сега пак.
Керамичните коронки са от 140 до към 200,220лв.
това цената общо за зъботехник и зъболекар ли е или само за зъботехника
На мен ми дадоха цена 110лв за метало-керамика,крайна цена,т.е за мост който в моя случай обхваща 4 зъба-440лв.За керамика мисля,че цената беше 140лв пак с труда на зъболекаря.

# 444
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
много ме учудват тези ниски цени, че то една хубава пломба струва 80 лева, как може коронка да е 110, честно казано аз бягам далече от по-евтини неща, после ми излиза скъпо да ги правя втори път, понеже ми стана интересно, се разрових в нета и открих няколко сайта с цени на зъболекари и в тях за изцяло керамични корони също пише цена 450 лева, а за друг вид - металокерамични, изцяло покрити с керамика- 200 лева, така че това което съм платила, явно е реалната цена, по -ниските суми, цитирани по-горе, вероятно са за корони, които вътре имат някакъв процент метал, който се интересува - ето един сайт с цени за всичко- www.stomatologica.net/ceni.html

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 09:45 от asya02

# 445
  • Мнения: 2 472
Да,на мен ми обясниха,че коронката от 110 е от метал обвит с керамика. Rolling EyesПри мен точно така се получи евтиното излезе скъпо.Но според мен причината беше в зъболекаря. WhistlingНаправих снимка,уж се проведе лечение,пили ми се зъба преди да се постави коронката и докато се изработи последната останалата стена на зъба падна но коронката ми беше поставена и в последствие падна.Вината не била нито моя,нито на зъболекарката и ми се предложи вариант като правя мост да ми се вземе по-ниска цена за този зъб с падналата коронка.Като коронката ми беше залепена и ми се изписа антибиотик,нищо че кърмя. Rolling Eyes

# 446
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
На мен са ми вадили корен, първо направих снимка, зъболекаря беше хирург и много лесно извади корена с първото дръпване, изобщо не ме заболя  Peace

# 447
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
усещам как си стягам задните части докато ви чета ,все едно ми вадят нерв,тогава се набирам на стола , та и сега така  Mr. Green

# 448
  • Мнения: 1 082
Охх и аз имам един отчупил се мъдрец и все се каня да отида да ми го извадят..ама пусти страх..Аз миналата година си правех мост 140 лв на зъб- керамика ,..Съжалявам ,че не се усетих по рано,само зъболекаря да ми вземе мярка и аз да си направя мостът при мой зъботехник ,не  при този, с който той работи и си делят там 50% от стойността му .излиза много по -изгодно така ..но...1-во плащам само на зъботехника,без процента който взима и зъболекаря от това..и после 20 лв ли колко беше да ми го постави самия зъболекар Wink) И нямаше да ми  излезе 500лв Sad ама здраве да е Wink   Интересува ме някой има ли мнение за Милена Стоянова в гр ,Бургас?

# 449
  • Мнения: 2 472
Охх и аз имам един отчупил се мъдрец и все се каня да отида да ми го извадят..ама пусти страх..Аз миналата година си правех мост 140 лв на зъб- керамика ,..Съжалявам ,че не се усетих по рано,само зъболекаря да ми вземе мярка и аз да си направя мостът при мой зъботехник ,не  при този, с който той работи и си делят там 50% от стойността му .излиза много по -изгодно така ..но...1-во плащам само на зъботехника,без процента който взима и зъболекаря от това..и после 20 лв ли колко беше да ми го постави самия зъболекар Wink) И нямаше да ми  излезе 500лв Sad ама здраве да е Wink   Интересува ме някой има ли мнение за Милена Стоянова в гр ,Бургас?
А при тази схема кой ти взема мерките за моста?
п.п Сестрата на мъжа ми е зъботехник ама е в чужбина. Confused

Общи условия

Активация на акаунт