ЮЛИ месец е далече, ти не бързай мъничко човече!

  • 13 402
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 440
Да се поправя: горена преди забременяването

# 286
  • София
  • Мнения: 1 230
RAVIA  не мога да повярвам на написаното от теб!!!!!   #Cussing out #2gunfire newsm78 #Crazy Направо не е за вярване колко различна може да бъде България, що за разбирания и остарели сващания имат тези хора??? Хасково не е чак толкова далеч от София, но явно е далеч по друга линия. Мила, сигурна съм, че ще устискате и двамата, не се притеснявай допълнително, ела си в София колкото се може по-рано.  Hug Hug Hug Ще се радвам да се видим, мисля, че не само аз съм кандидат за срещичка. Целувам те много.

Пуснах втория списък, вижте го и се надявам да не съм забравила някого  Embarassed

# 287
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте тумбаланки  girluu
Ренито Добре дошла отново сред нас  bouquet
Ravia,големи емоции си имала,но всичко ще е наред не се тревожи.кураж Peace
luba rizova не се тревожи не си единствена.аз също нищо още не съм купила за бебешора,но днес пообикалях харесах си кошара и количка и другия панеделник ще ходим с татито да ги купим а по малките неща ще си купя в следващите дни че нямам търпение вече newsm44
нашия бебо само ми се дупи. Joyмного е приятно пастоянно ми се издува само дясната част на корема а лявата хлътва newsm62и хълцаме ама много  Stuck Out Tongue Winking Eye
май пак много се разприказвах.за темичката аз съм за "м"или "з"
Лека вечер на всички  remybussi

# 288
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Здравейте,мами!!!Сега се връщам от доктор и бебо тежи 2,900 и е 49см.По думите на доки било доносено и макар и да ми остават 2 седмици докато влезна в 9 месец можело да се ражда.Вече слизало надолу.Все пак ме утеши ,че няма да е в близките 10 дни.А ако дочака термина щяло да е над 4 кг.Поне да изчака до края на юни.Колкото повече са в нас толкова по-добре ,нали?И сме момче 100%,надарено при това Laughing  Blush

# 289
  • София
  • Мнения: 1 230
red_heart тотално и окончателно ме разби, твоя термин е с 1 ден по-рано от моя!!! А и голямо бебче носиш, да ти е живо и здраво бебочето!!!

# 290
  • София
  • Мнения: 6 374
Здравейте,мами!!!Сега се връщам от доктор и бебо тежи 2,900 и е 49см.По думите на доки било доносено и макар и да ми остават 2 седмици докато влезна в 9 месец можело да се ражда.Вече слизало надолу.Все пак ме утеши ,че няма да е в близките 10 дни.А ако дочака термина щяло да е над 4 кг.

мацки, по отношение на изчислението на килограмите на бебето чрез УЗ - съветвам ви да не се доверявате на сто процента. твърде е приблизително това изчисление и се базира на статистически усреднени стойности. в повечето случаи, реалността не отговаря на изчисленията.

# 291
  • Мнения: 1 440
Мами, искам да питам как да се включа към списъка с термините за раждане?Моят е за 29.07 - първо бебе
Освен това гласувам за заглавие "и"  Grinning

# 292
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Maxin, благодаря за списъка!  bouquet  И за подкрепата  Hug
 За съжаление Хасково е на 250 км от София, но е на светлинни години в развитието си. Както и да е! надявам се да успея да се видя с някой мамета  Tada  От обяснения забравям да кажа, че ходя като изкривена, беба стои само на една страна и все едно като ходя и занасям  Joy  Като се погледна в огледалото съм една такава крива  hahaha hahaha
   Лека вечер от нас с бебка и многоо  Hug    Hug Hug

# 293
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Пак съм аз. Открих ,че меката шиика е признак за започващо раждане  Praynig Praynig
  Аде отивам да спя, поне ще опитвам ...

# 294
  • Мнения: 105
Добро утро, мамчета.
Как се настройвате вече за раждането  Joy Браво! На мен ми се струва много далечно... все още сам на работа и се надявам поне до края на 8ми месец да съм в състояние да си работя.
RAVIA, признаците на подготовка за раждане са навлизането на главичката в малкия таз, размекването и скъсяването на шийката, но това незначи, че бебето е тръгнало да се ражда. Общо взето в началото на 9ти месец организмът се подготвя за изгонването на плода, но могат да си минат седмици без да има ефективни контракции.
За килограмите изчислени на ехограф, наисина са неточни и определено не дават представа за това дали едно бебе е доносено или не. Общо взето бебетата под 36 седмица са почти на 100% недоносени, независимо от това колко тежат. Проблема на този етап е че белите и дробове не произвеждат достатъчно сърфактант (вещество което намалява триенето на въздуха в алвеолите) и това пречи на дишането.
Хубав ден от мен и се пазете.

# 295
  • Мнения: 239
Здравейте мами Hug Hug Hug

Мен ме нямаше известно време,защото бях малко отпуска.Сега се върнах за две седмици и от 17,06 излизам в болнични. Нямам търпение вече.
Ама и вие не сте си поплювали през това време Wink
За протокола ние с бебка сме добре.Вече сме почти 2кг и док каза,че всичко е ОК засега. Надявам се така да остане до края  Praynigи да си стои на топло без да бърза да излиза.
Сигурно от целия форум аз съм най-безотговорната бъдеща мама Embarassed  Sad
Още нищо не сме купили за бебка освен легло,което си няма матраче дори. Cry
Ама нали чакаме да ни отпуснат пустия заем...........Уффффф незнам вече много ми е притеснено,защото времето си лети а подготовка никаква.Дано всичко мине както трябва и сколасаме с покупките.

Ами това е засега от мен.Поздрави и целувки на всички тумбаланки Hug Hug Hug  bouquet

P.S. Наде,пиши ме за Шейново.




# 296
  • Мнения: 239
Малеееее мами видяхте ли,че августинките си имат вече бебета.Близнаци ooooh!

Гответе се мамииииииии,че гледайте какво става.

Да са живи и здрави и много да радват мама и тати Heart Eyes

Не мога да повярвам,че идва наш ред Laughing

# 297
  • Мнения: 3 926
Вълшебничке, има два вида недоносеност - на килограми и на гестационни седмици, та родените преди 36 са недоносени по г.с. и много често по кг. А родените в 10 лунарен, т.е. след 36 г.с. може да са недоносени на килограми, но това се случва при проблемна бременност и вътреутробно страдание. Разбира се също така от значение е и размерът на майката. Не може жена 1.50 м. да роди 5 кг. бебе. Та дори и родено доносено по възраст, пак може да полежи малко в кувьоз, за да трупне килца.
От личен опит казвам - ехографът изкара Сияна с 200 гр. повече. Даваше, че ще е около и над 4 кг, а дни преди да родя една акушерка ми погледна корема и каза - 3800 ще е това бебе. Е, роди се 3850 Wink Та ако акушерка ви каже нещо - вярвайте, те са с повече опит от машинките Wink Laughing

# 298
  • София
  • Мнения: 512
Мами здравейте,
преглеждах си документите, които си взех вчера от женската консултация и....аз навсякъде си давам (и навсякъде е написан) адреса, на който живея в момента, но нямам регистрация тук. Адресната ми регистрация по лична карта е в провинцията, мислите ли че това би било проблем?
Трябваше да ви питам още нещо, ама забравих newsm78 дали като родим ще ни се възвърнат мозъчните клетки, които сега някъде са изчезнали Joy
Като се сетя ще ви пиша пак, засега лек ден и  Hug на коремчетата

# 299
  • Мнения: 1 298
Ами да,също съм съгласна че УЗ не дават никак точни мерки.Това го знам от акушерката ми.А тя от опит   costumed050
Равиа ама това разкритие можеш да си ходиш с него 2 седмици.
Ако ти зачестят контракциите тръгнете за Сф. Ще имате достатъчно време мисля  newsm78 Аз бях с на 8-10мин контракции 4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт