Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 90 203
  • 685
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 789
Здравейте, аз имам въпрос!
Можете ли да споделите как се отразява топлото време на гъбата? Онзи ден когато беше по-топло, забелязах, че сместа е станала по-лигава и се е разслоила на два слоя- по-течен воднист, и по-гъст. Също така забелязах, че самата гъба е станала по-тъмно кремаво оцветена спрямо течността. Притеснявам се да не съм я прецакала нещо, въпреки че не съм променяла нищо в начина ми на отглаждането й!
Благодаря предварително!

# 76
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 264
Тибетската гъба обича студено аз я съхранявам в хладилника в мляко когато не я ползвам и дори в хладилника става кефир Simple Smile Освен това я мия със студена вода на всяка смяна на млякото Simple Smile
След 5 дневно стоене в хладилника с мляко и смених млякото и прецедения кефир бях готова да го изхвърля но след 24часово престояване отново в хладилника се оказа с чудесен вкус и си го изпих Simple Smile

# 77
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Здравейте момичета и момчета ( ако има ☺)
Аз съм новак в тази територия - правенето на кефир и ще се радвам да споделям опит с вас. Имам гъбата от около две седмици. Според указанията трябваше да я зареждам с не повече от 100 мл. мляко два пъти и да изхвърлям и на третия път вече може да се консумира. Гъбката ми е от дребничките и е кремава на цвят - засега се справя добре  ( или поне така си мисля 😊) Вече я зареждам в 300 мл. мляко. Необходимо и е между 12 и 24 часа - зависи дали я изплаквам или не. Опитах и сметана да заредя- 100мл. И след 24 часа беше станала чудесна. И тук ми идва въпросът - полезността която получаваме пиейки кефир дали е една и съща при различните видове мляко, сметана ( четох че даже използват соеви и други растителни млека ?
Иначе след като прецедя прехвърлям в хладилника за 24 часа и тогава консумира. Вечер, преди хранене около 100 мл.

# 78
  • Мнения: 9 525
Здравейте, има ли някой от София с останала гъба за подаряване/продаване? благодаря!

# 79
  • София
  • Мнения: 1 872
Zenata,  аз имам за подаряване гъбка.  Пиши ми на лични адрес и телефон,  за да ти изпратя.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 254
Аз също мога да дам, в София съм.

# 81
  • Мнения: 71
И аз бих искала такава гъбка, защото сега си купувам готов кефир в бутилчици, ама дали е същият  , който вие пиете не мога да знам. Иначе пишат доста добри неща за него.  Лекува пъпки по лицето ,подмладява организма и т н.  Незнам дали ще се справя с отглеждането й. Моля, да ми кажете дали е сложно и най вече иска ли време и занимание с отглеждането й. Благодаря предварително за отговорите Ви !

# 82
  • София
  • Мнения: 1 872
И аз бих искала такава гъбка, защото сега си купувам готов кефир в бутилчици, ама дали е същият  , който вие пиете не мога да знам. Иначе пишат доста добри неща за него.  Лекува пъпки по лицето ,подмладява организма и т н.  Незнам дали ще се справя с отглеждането й. Моля, да ми кажете дали е сложно и най вече иска ли време и занимание с отглеждането й. Благодаря предварително за отговорите Ви !
Никак не е сложно. На мен ми я даде Аня преди повече от година. Раздала съм оттогава на поне 10 души. За удобство направих текстов файл с подробни указания за приготвяне от първия път. Изпращам го с всяко бурканче 😃

# 83
  • Мнения: 71

Много ти благодаря за отговора ! Жива и здрава да си ! Като реша да започна , мога ли да ти се обадя да ми изпратиш ?

# 84
  • София
  • Мнения: 1 872
krasiva vinagiразбира се!

# 85
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте, има гъба за подаряване. От Пазарджик съм.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 254
И аз мога да пратя пак от гъбата, по Еконт, който иска да ми пише на лични.

# 87
  • Мнения: 269
Здравейте, от Пловдив съм и си търся кефирена гъба. Simple Smile
Благодаря ви предварително!

# 88
  • София
  • Мнения: 6 254
Здравейте, от Пловдив съм и си търся кефирена гъба. Simple Smile
Благодаря ви предварително!
Мога да ти изпратя по Еконт, пиши ми на лично, ако желаеш.

# 89
  • Мнения: 269
Здравейте, от Пловдив съм и си търся кефирена гъба. Simple Smile
Благодаря ви предварително!
Мога да ти изпратя по Еконт, пиши ми на лично, ако желаеш.

От София ли си? Малко се притеснявам по Еконт дали ще пристигне читава, предпочитам ако има някой лично да ми даде. Бащата на мъжа ми също има, но пак е далече.
Благодаря ти ,аконе открия някой от Пловдив ще ти пиша! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт