Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 89 905
  • 685
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22 867
Миленски, преди годни правих домашна ряженка по руска рецепта, доста време си трябва и не повторих. Има доста рецепти, в някои и брашно, не съм пробвала такава, трябва да се извари млякото на огън или във фурна, добавя му се малко хубава заквасена сметана, пак стои известно време и може да се консумира.
Домашна ряженка
Домашна ряженка

# 136
  • София
  • Мнения: 5 547
Благодаря Лабрекс.

# 137
  • Мнения: 2 600
Здравейте,
и аз бих искала да помоля, ако някоя съфорумка има в повече гъба, да ми даде или изпрати. От Варна съм. Никога не съм имала гъба и правила кефир, но така или иначе не смятам да купувам кефир от магазин.

# 138
  • Мнения: 116
Здравейте, имам замразена гъба- в камерата, оваляна в сухо мляко. Наложи се да я замразя миналата година, поради местене и тежък ремонт, един месец бях без кухня.
Както и да е, сега ми се иска да се опитам да я събудя, надявам се да стане.
Има ли някоя кърмачка, която да приема и кефир?  Не намирам да има противопоказания при кърмене, но ми се иска и мнение от личен опит.

# 139
  • Мнения: 437
Аз кърмя и пия - няма проблем. А е и естествен пробиотик

# 140
  • Мнения: 624
Гъбата помага ли при стомашни проблеми? Пила съм я мноого отдавна и не помня какво беше действието й.

# 141
  • Мнения: 116
Благодаря Ариел!
Дано се събуди гъбата.

# 142
  • Мнения: 5 405
Гъбата помага ли при стомашни проблеми? Пила съм я мноого отдавна и не помня какво беше действието й.

При какви точно проблеми със стомаха? Аз имах хеликобактер, гастрит, хиатална херния (на диафрагмата), гъбички в червата, правех страшни кризи и само кисело мляко/кефир с чия и ленено семе ме успокояваше що-годе + болкоуспокояващо и различните му хапчета за гастрит/язва, разбира се. Но това беше едно от малкото неща, които можех да ям без притеснение. Така че си струва да се опита. Иначе задължително трябва да се лекува и дискомфорта, който съществува. Само кефира няма да направи нищо.
Отделно помага и при запек, и разстройство.

# 143
  • Мнения: 624
Хроничен запек, подуване, дискомфорт. Отделно тази година няколко пъти пих силни антибиотици и ми се ще да опитам нещо натурално - нали гъбата била пробиотик.
Иначе спазвам диета, старая се да спортувам, но не пречи И това да опитам.
Сега остава въпроса от къде да си намеря гъба? Гледам има обяви в олх и подобни, но не знам какво ще ми доставят. Та ако някоя от вас има гъбка в повече да свирка 😀 Не е проблем да си я платя, доставка естествено също. За София става въпрос.

# 144
  • София
  • Мнения: 1 871
Гъбата не се продава, подарява се за здраве и благополучие и на даващия, и на получателя!

# 145
  • Мнения: 2 600
Гъбата не се продава, подарява се за здраве и благополучие и на даващия, и на получателя!
Ясно, затова помолих, ако някой има в повече  Simple Smile 
Ако се продаваше, нямаше да се циганя да искам да ми подарят.  Hug

# 146
  • Мнения: 5 405
Хроничен запек, подуване, дискомфорт. Отделно тази година няколко пъти пих силни антибиотици и ми се ще да опитам нещо натурално - нали гъбата била пробиотик.
Подчертаното направо алармира за гъбички... пусни си една микробиология на изпражнение. Просто съвет. Simple Smile Минах през същото, със същите оплаквания и още други прекрасности.  Освен кефира, задължителен прием и на пробиотици! Това, разбира се, след изследването и ако има гъбички, заедно с лечението.

Иначе искането на гъбка за кефир изобщо не е циганене. Simple Smile Не съм в България, иначе веднага бих ви пратила, имам поне за трима. И да, подарява се, така че ако видите някой да я продава, изобщо не се хващайте на въдицата. Дано на някой да му порасне и да ви прати по-скоро. Ако не, след месец ще мога да пратя на няколко желаещи. Simple Smile

# 147
  • Мнения: 624
Ами минах през уж известен гастроентеролог, нищо притеснително не откри на УЗ, изписа ми лакстиви и ме изпрати. Явно ще се самоизследвам😀

# 148
  • Мнения: 5 405
Ооо, лаксативи, чайове, шоколадчета, недей! После става още по-зле и трябва да увеличаваш дозата... То си има причина за всичко, обаче на никой лекар, незнайно защо, все пак  това им е работата, не им се занимава да дълбаят. Най-лесно е с прахчета и лекарства, да им се невиди. Самоизследвай се и ако открият нещо, отиваш на друг гастроентеролог с изследването.
При мен положението със запека се подобри значително, най-вероятно пробиотиците  (от 2 месеца и горница вече ги пия) започват да си вършат работата, но и сутрин преди хранене пия по 2 чаши топла вода/чай от джинджифил/лайка/копър/поотделно или комбинация (не хладка, не гореща, да е приятно топла и да можеш да пиеш без да ти е дискомфортно). Увеличих водата като цяло с тези две чаши сутрин, може и това да допринася. Опитай и ти. Почти веднага след този ритуал Grinning съм в изповедалнята. Grinning  Някои хора имат нужда от повече вода. Явно съм от тях. Simple Smile "Овкусявай" с парченца плодове, листа мента, босилек, да внася някакъв минимален вкус и свежест, ако изпитваш трудност да пиеш повече вода по принцип. Simple Smile  

# 149
  • Мнения: 624
Ами наливам се с вода, вече ми се повръща от нея, пия зелени чайове, джинджифил, мента, проядох овесени ядки. Важен ми беше УЗ, че от време на време се филмирам. Щом няма нищо притеснително ще го боря този нередовен стомах. Още не съм уцелила точната формула, старая се обаче.

Общи условия

Активация на акаунт