Тибетска гъба/кефир/кефирена гъба 4

  • 89 840
  • 685
  •   1
Отговори
# 150
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Humpty Dumpty, проблем като твоя реших, като изключих глутена от менюто си. Опитай! Може и при теб да изчезне подуването на корема.

П.П. Пак ще помоля за гъбка, защото първата ми молба отиде много назад Kissing Heart

# 151
  • Мнения: 5 405
Humpty Dumpty, при включване на овесени ядки, чия, ленено семе и подобни, е нужна още повече вода + лубрикант за червата, така да се каже (тоест полезни мазнини), за да си минат и заминат от там съответните храни. Ако липсва едното или другото - ето ти го подуването. Могат да си стоят там с дни...
За глутена съм съгласна - пробвай да го изключиш. При мен чия и ленено семе са по-лесно обработваеми сякаш. С овесените се задръствам. Буквално. Опитай да изключиш и нишестените храни - ориз, картофо, ако консумираш.

# 152
  • Мнения: 437
Аз пък не съм си вкъщи цял месец и понеже домашните хич не се зснимават, си мисля, че ще си изпусна гъбата. Сложих я в мляко с малко водс, ама цял месец няма как да ме дочака Sad

# 153
  • Мнения: 5 405
Ариел, нищо няма да й стане. Просто после малко ще се потрудиш да я събудиш, за да прави кефир. Simple Smile Аз така около 7-10 дена я тормозих, сменях млека през ден-два и тръгна. Simple Smile

# 154
  • Мнения: 5
Здравейте
Споменаха ми преди няколко дни за тази гъба - големи ползи .
Та някой има ли възможност за съвсем малко - аз съм от Ямбол .
След като си произведох оцетна гъба и си имам в хладилника , искам да опитам и Тибетска Гъба .
е наско  успя ли да си намериш гъба, а имаш ли в повече, моля те пиши ми ако е така

# 155
  • Мнения: 116
Да си кажа- май успях да си събудя гъбата след замразяване.
Размразих я, измих я с вода и вече три дни и сменям млякото.
Не го пия за момента, но млякото се подквасва.
Ще го изхвърля още един два пъти и ще пробвам.

# 156
  • София
  • Мнения: 22 687
Браво! Чула съм, че в повечето случаи след замразяване гъбата не се събужда.
Колко време я държа замразена?

# 157
  • Мнения: 116
Над година. Миналата година през май се наложи да се изнасяме бързо и да се нанесем в жилище в ремонт.
После бременност, работа, бебе.
Бебко вече е на почти три месеца и започнах да се освествам.
Надявам се кефира да има благотворнл влияние върху кърмата Simple Smile.
И днес се е поквасило млякото, мисля да го хвърля за последен път и от утре да го пия.
Бих искала да давам и на голямото ми дете, но при предишните ми опити, тя каза че е отвратителено на вкус.
Някакви идеи как мога да подобря вкуса на кефира?

# 158
  • Мнения: 437
И мойта голямата го опита, но не го тачи и не пие

# 159
  • Мнения: 5 405
Правете го на айрян със сол или даже на таратор и никакво казване, че е кефир. Моя приятел толкова вкусно, вкусно го яде таратора, че ми идва да се пръсна от смях. Joy Иначе не го харесва кефира. Grinning Ако закусват кисело мляко за закуска, смесете с кефир. Simple Smile

# 160
  • София
  • Мнения: 6 246
И аз правя таратор с кефира, но тайната е да е 50:50 кисело мляко и кефир. Не за да не го усещат в къщи, напротив, всички го пием като айрян; но като е само кефир в таратора става мнооого кисел (или моят кефир е доста кисел).

Ако децата обичат смути - пробвайте кефир с банан или друг сладък плод. Също съм правила палачинки, кекс с кефир, вместо кисело мляко, но не знам колко от полезните му качества се запазват при изпичането (аз по-скоро, защото имам кефир в излишък често).

Моят кефир беше приспан - може би над месец в хладилника; сега кефирът е по-различен на вкус - хем се газира (и то доста!), хем пък е резлив един такъв и не много подквасен, но пак си киселее. Не знам дали го обясних правилно, но е по-различен на вкус. Пак си го пием, особено аз и децата, мъжът ми лятото с тази бира, не стига до кефира. Все още не е започнала да расте гъбата, явно ѝ трябва време.

# 161
  • Мнения: 437
Аня и моята гъба запошна да прави така. Сега като я събуждам, ще гледам да сменям млякото по-често и ще видя дали има резултат

# 162
  • Мнения: 9 515
нещо и моята са омърлуши....освен, че не расте, кефирът е странен, не с гладка текстура и леко странен на вкус.

# 163
  • София
  • Мнения: 22 687
От топлото време е. Гъбата прави кефира по-бързо. Трябва да се държи на по-хладно място.

# 164
  • София
  • Мнения: 6 246
От топлото време е. Гъбата прави кефира по-бързо. Трябва да се държи на по-хладно място.
По принцип, да, но моята специално беше приспана, така че е обратното. zenata също пише, че по-бавно кваси, което със сигурност не е от топлото време! Simple Smile

Всъщност моята май се събуди вече, сутринта като излизах за работа видях, че се е подквасило млякото (не е течно вече), а е пълен буркан (почти 1 литър), снощи към 10 вечерта смених млякото, с малко гъба (преди ми беше мнооого повече, но раздадох, че не ѝ смогвах). Бързах сутринта и само го погледнах, довечера ще я прецедя, тъкмо вече ще е и киселичък.

Общи условия

Активация на акаунт