ЮЛСКИ мами 2018 - Тема 3

  • 57 507
  • 742
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 547
Незнам твоето АГ как е, но моето ме гледа всеки път подробно на ехографа (доколкото е възможно ) и съм спокойна след преглед при нея.Затова реших да отида само един път на ФМ , в 21гс и това е .Нито на БХС ходих,нито ще ходя повече на ФМ.Наистина доста доктори използват притеснението на родителите и могат да те размятат напред-назад по прегледи като прани гащи.Значи с този преглед+ФЕ+отново да се върнеш при него за преглед за ФМ , станаха 300лв..ами и пътните като сложим..то си стана горе долу цяла заплата.Няма нищо лошо да се ходи на прегледи колкото ви душа иска,но не всеки има тази възможност,при положение ,че няма наличен проблем.И казвам всичко това на авторката,просто за да не се чувства виновна ако реши да не отиде.Наистина за здраве пари не трябва да се жалят,особено ако е на детето ти , ама ей така да те пратят "за всеки случай" при положение че не е 5лв прегледа...

# 511
  • Мнения: 321
Съгласна съм, че повечето лекари са комерсиални и много изследвания се правят за пари, в моя случай знам най-добре, защото моят път към това бебе трае повече от 3 години и ми коства поне 2-3 хиляди. Точно поради това, че преди тази Б имам хистероскопия, инвитро по фонда, аборт в частна болница,  ЗЕТ платен от мен, генетични иследвания, инжекции срещу тромбофилии и т.н, ФМ ми се струва не само необходима ,но и оправдан разход. Слава Богу на прегледа всичко беше наред и сега дишам по-спокойно...Слънчев ден на всички!

# 512
  • Мнения: X
Момичета, моля ви кажете как се справяте със запека-прерових целия нет и не открих случай като моя, направо е абсурдно. В 20 г.с съм и преди един месец ми предписаха феро фолгама, пих само 3 хапчета и спрях, но оттогава (при това незабавно) се появи този ужасен проблем, от 30 дена почти (да не кажа изобщо) не мога да ходя до тоалетна и съм ужасно отчаяна. Навсякъде виждам хора на които все нещо им помага, а на мен - НИЩО. Пробвах всичко - по 1 с.л зехтин на гладно, топла вода с мед всяка сутрин, киви на гладно, круши, сок от накиснати сливи, пресни и сушени сливи, зелен чай, мляко с мед, дуфалак, фрутилакс, ева кю, сена (само тя единствен път ми помогна до някъде, но повече не). Никога досега не бях имала такъв проблем,изобщо не знаех, че може да има подобен ужас, винаги съм се хранила здравословно. Сега даже не смея и да ям, защото само се задръствам допълнително, само плодове сутрин и прясна салата обед. Не бях ползвала очистителни досега и не мога да повярвам, че абсолютно нищо не помага, не зн какво стана с мен. Не мога да я карам така, но не виждам изход. Утре мосля да си купя Гуталакс, но нямам големи надежди Sweat Извинете за дългия пост

# 513
  • Мнения: 587
Благодаря ви много момичета.
Прочетох мнение, че всеки би направил всичко за детето си. В това спор няма. Мисълта ми бе, че при положение, че ми казва "Всичко е наред с бебето", защо да се ходи по болници на прегледи. Всичко това си е стресиращо. За тези прегледи пътувам и по 200км. Всеки преглед е по 100 лв, без пътните разходи. Прати ме в "Надежда", после пак да съм се връщала при него за преглед. Ако и тоя в, Надежда" иска пак да ходя?
Съгласна съм, че не трябва да се пестят пари за дете, но не се ли използва тревогата на родителите с комерсиална цел?
Аз ли не попаднах на свестен доктор, не знам. В чудесна съм какво да правя. Приятелки са ми казвали, че един път почнеш ли да ходиш по скъпи доктори, няма да те оставят на мира.


Моето мнение е, че щом всичко е наред и няма никакви притеснения, няма смисъл да се влачиш по доктори. Да не говорим, че всеки преглед с ехограф си е малко или много облъчване и това не е мое мнение, а мнение на специалист в тази област. Доколкото знам са много малко специалистите по фетална ехокардиография (мисля, че са 4-ма в България), така че нормално да си рекламират уменията. На ранната фетална, на мен също ми казаха, че всичко е много наред, ако искам да ида на ФЕ. Не отидох. Просто не видях смисъл, наистина. Разбирам да имат някакви съмнения за нещо, тогава да се ходи, но без грам признаци за аномалии ми е все едно да съм здрава, все пак да ида да ми прослушат гърдите, да се види, че нямам хрипове, ама да ида и рентгенова снимка на дробовете да си направя.
Та.. да чукам на дърво, но минах вече втората фетална, която пак беше перфектна, което ми доказва, че тогава съм взела правилното решение.
Ти си решаваш, аз само споделям мнение, но каквото и да решиш, изобщо не се напрягай излишно, вредно е Wink

# 514
  • Мнения: 111
30 дни!!!! Непременно се консултирай с лекар. И клизма на първо време, но извършена от медицинско лице!

# 515
  • Мнения: 134
anie11, вземи някакво разхлабително. Когато споделих, че не искам да пия желязо, защото ми докарва зверски проблеми ми предложиха да ми добавят към рецептата за желязо и разхлабително, ако страничните ефекти са толкова тежки. Подкрепям по-горното мнение да потърсиш мнение на специалист.

# 516
  • Мнения: X
passenger, какво очистително ти изписаха на теб, че май вече всички възможни съм пила без успех. Накрая ми иде да взема английска сол (знам че е ужасно вредна дори и за небременни) и да се приключи

# 517
  • Мнения: 587
passenger, какво очистително ти изписаха на теб, че май вече всички възможни съм пила без успех. Накрая ми иде да взема английска сол (знам че е ужасно вредна дори и за небременни) и да се приключи
Спри с експериментите и иди на лекар, наистина..

# 518
  • Мнения: X
Във вторник съм при аг-то и ще видим, но така или иначе и предните лекарства(които изброих горе) ми ги предписа лекар. Дано се намери решение

# 519
  • Мнения: 587
Във вторник съм при аг-то и ще видим, но така или иначе и предните лекарства(които изброих горе) ми ги предписа лекар. Дано се намери решение
А относно 30-те дни, изобщо ли не се изхождаш или се изхождаш, но трудно?

# 520
  • Мнения: X
Ами да кажем, че не изкарвам и 1% от това, което съм приела. С едно изключение - първия път като пих сена

# 521
  • Мнения: 686
Момичета, моля ви кажете как се справяте със запека-прерових целия нет и не открих случай като моя, направо е абсурдно. В 20 г.с съм и преди един месец ми предписаха феро фолгама, пих само 3 хапчета и спрях, но оттогава (при това незабавно) се появи този ужасен проблем, от 30 дена почти (да не кажа изобщо) не мога да ходя до тоалетна и съм ужасно отчаяна. Навсякъде виждам хора на които все нещо им помага, а на мен - НИЩО. Пробвах всичко - по 1 с.л зехтин на гладно, топла вода с мед всяка сутрин, киви на гладно, круши, сок от накиснати сливи, пресни и сушени сливи, зелен чай, мляко с мед, дуфалак, фрутилакс, ева кю, сена (само тя единствен път ми помогна до някъде, но повече не). Никога досега не бях имала такъв проблем,изобщо не знаех, че може да има подобен ужас, винаги съм се хранила здравословно. Сега даже не смея и да ям, защото само се задръствам допълнително, само плодове сутрин и прясна салата обед. Не бях ползвала очистителни досега и не мога да повярвам, че абсолютно нищо не помага, не зн какво стана с мен. Не мога да я карам така, но не виждам изход. Утре мосля да си купя Гуталакс, но нямам големи надежди Sweat Извинете за дългия пост
Здравей, anie11на мен доктора ми казва дуфалак и шоколадчета по 2 кутиики...Аз лично ги редувам и ми е много добре.Дуфалака се разтваря с малко вода.Надявам се че ще ти помогне.Simple Smile

# 522
  • Мнения: X
Дуфалак пих няколко пъти ефект 0, но ще питам док за шоколадчетата, мерси

# 523
  • София
  • Мнения: 1 071
Дуфалак пих няколко пъти ефект 0, но ще питам док за шоколадчетата, мерси
Пробвай с 2 лъжици зехтин на гладно.

# 524
  • Мнения: 2 485
Annie, вземи си Мелилакс - това са микроклизми, подходящи за бременни. На мен са ми ги изписвали предишния път. И разбира се - на лекар при първа възможност.

Общи условия

Активация на акаунт