ЮЛСКИ мами 2018 - Тема 3

  • 57 495
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 437
Сега имаме повод и ще облеча една никаква дантелена, която е китайска и ми висеше отвсякъде, но пък сега съм я опънала тамън. Точно около и малко след термин сме на сватба и си поръчах пак от китайците рокля само на бюста да ми става, иначе модела пада свободно. Още не е дошла, но има време. И на мен хич не ми се купуват неща, които я ги облеча веднъж, я не - само 2 панталона за бреме ни си взех и един клин и си карм още с моите блузи

# 721
  • Мнения: 2 485
Miss v, за дрехи разгледай в сайта на Сгушени. Има симпатични рокли.

Рованиеми, и на мен ми се отвори апетит последните дни. Да видим как ще е...

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Благодаря ви за инфо относн лосиони и кремове.. ще ги почвам подред и ще пиша за резултати. + 1 и за мен за пърхота от началото на бременноста- редувам Низорал и шампоан здраве. Момичета вярвате ли на поверието- момиченцата крадат красота от майката, а момченцата дават. Примерите около мен го потвърждават , всички бременни мами с момченца са толкова сияещи ( за разлика от другите). С това си обеснявам защо аз имам проблеми с пърхот, суха кожа и нокти и коса ..

Не е само поверие има си и обяснение. Когато носиш момче то ти изсмуква тестостерона...... мъжкото в теб и се разкрасяваш.

# 723
  • Мнения: 354
Това с 3-те кг. само за мен не е възможно. Става, ако преди това жената е повръщала много и съответно е сваляла кг. и е започнала да ги брои след възвръщането на предишните!
Мое мнение, при все че познавам една такава Rolling Eyes

А за косата  мога да кажа - нямам пърхот , единствено ми стана още по- суха от преди. Също я мия на 5-6 дни и за моя скалп това е съвсем нормален времеви период за миене.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 101
Аз пък днес минах да дам телесни течности за изледване и чакам резултатите по-късно днес Grinning Много обичам в лабораторите като ми кажат" леле какви хубави вени, направо ти е прозрачна кожата" и се чувствам като някакво влечуго. После пък докато се опитвах да нацеля тъпото контейнерче се поопиках ( sorry, ако е TMI) обаче имам някакво невероятно притеснение като давам урина. Достатъчно ли е това количество, не е ли много тъмна, не е ли много светла, ся какво е това вътре, пипнах ли капачето отвътре, не го ли пипнах. Абе общо взето съм голям цирк.

# 725
  • Мнения: 354
Аз пък днес минах да дам телесни течности за изледване и чакам резултатите по-късно днес Grinning Много обичам в лабораторите като ми кажат" леле какви хубави вени, направо ти е прозрачна кожата" и се чувствам като някакво влечуго. После пък докато се опитвах да нацеля тъпото контейнерче се поопиках ( sorry, ако е TMI) обаче имам някакво невероятно притеснение като давам урина. Достатъчно ли е това количество, не е ли много тъмна, не е ли много светла, ся какво е това вътре, пипнах ли капачето отвътре, не го ли пипнах. Абе общо взето съм голям цирк.

Smiley Наистина  си голям цирк ! И аз всеки път си мисля, че урината ми е много светла, ма то направо водичка,но не е имало до сега притеснителни резултати. Thinking

# 726
  • Мнения: 437
аз си взимам контейнер о т аптека и си нося от вкъщи. Това да го гледаш и да го мислиш си е съвсем нормално - от цвета и гъстотата могат да се направят много изводи.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 101
Засега се дъня на кръвните, от нищото някакъв нисък хемоглобин, а аз си се чувствам су пер, изобщо не ми е ставало лошо последния месец, да кажеш... смисъл преди ми се случваше в 4 месец да ми причернее, ама сега - нищо. А никога не са били толкова ниски стойностите хемоглобин Grinning Лимфоцитите и те са с 1 иде по-ниски от референтните, но е твърде малка различката.
Не знам и аз вече, това с тия изследвания ме побърква Grinning

# 728
  • Мнения: 587
Благодаря ви за инфо относн лосиони и кремове.. ще ги почвам подред и ще пиша за резултати. + 1 и за мен за пърхота от началото на бременноста- редувам Низорал и шампоан здраве. Момичета вярвате ли на поверието- момиченцата крадат красота от майката, а момченцата дават. Примерите около мен го потвърждават , всички бременни мами с момченца са толкова сияещи ( за разлика от другите). С това си обеснявам защо аз имам проблеми с пърхот, суха кожа и нокти и коса ..

Не е само поверие има си и обяснение. Когато носиш момче то ти изсмуква тестостерона...... мъжкото в теб и се разкрасяваш.

Тук веднага мога да оборя и поверието и обяснението Simple Smile Срещнах наскоро моя позната, която всеки момент трябваше да роди и по външния ѝ вид и въпросните поверия, веднага помислих, че носи момиче. Кожата ѝ беше станала потресаваща - пъпки, червени петна, уморен вид. Косата - вяла, без блясък, суха, опърпана.. Наистина изглеждаше много зле и самата тя си го каза, защото преди бременността никога не е имала проблеми с кожата и косата.
Другият пример съм самата аз. Не, че се хваля, но никой не вярва, че нося момиче и всеки ми казва, че грея и съм била станала по-женствена Smiley Косата ми като цяло винаги е била хубава, не мога да кажа, че някога е била рядка или тънка, но сега изглежда още по-жива. Кожата ми е комбинирана и от време на време (особено около цикъл) ми се появяваше по някоя пъпчица. Сега в никакъв случай не е станала по-лоша, почти същата си е, като дори е малко по-изчистена и много по-рядко ми се появяват пъпки. В лицето също не съм напълняла и физиономията ми не се е изменила. Даже наскоро мой приятел не разбра, че съм бременна, защото бях с малко по-широк суитчър и чак като му казах разбра каква е работата Simple Smile
Така че това са много относителни неща с външния вид. И даже да има някаква логика в това, че ти изсмуква тестостерона или естрогена, всеки съдържа в тялото си различни количества от тези хормони Simple Smile А и аз смятам, че е много важно как се отнасяш към себе си. Не знам защо се получава така, но наблюдавам накои момичета като забременеят и съвсем се занемаряват - вървят с мазни коси на клечки, не ползват никакъв грим, влачат се като пребити с едни жални физиономии.. Smile Не ме разбирайте погрешно, не казвам, че трябва да изглеждаш като студентка в Планета Пайнер петък вечер, но малко ружче, червилце, молив и спиралка да си подчертаеш очите, не е излишно Simple Smile Трябва да се чувстваме красиви и щастливи. Не сме болни, бременни сме и това е прекрасно! Simple Smile

# 729
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Хахахха, Lucy_lu аз пък като отида да давам кръв и първата реакция "Аууууу, къде са ти вените ?"
Голяма са драма и сестри и лаборантки с мойте венички.
Имам ситуация при лапароскопията лежа на операционната маса съсипана психически от страх и операционната сестра не може да ми сложи абокат ! Боди ме 3 пъти, а аз си пеех от страх от самата операция. Тя се извини, но каза, че не може да хване вена... na 4-ти опит успя !
 След това в интензивно нещо имаха притеснения за кръвта как се изтичала в дренажа и се разхвърчаха около мене , изгониха посетителите и тръгнаха да ми вземат кръв от вената... пълна греда .... от 3-4 опита сестрата не успя и извика лаборантка от болницата. Тя се пъна на лявата ръка и като не успя, размести леглото да влезе откъм дясната ми ръка и в крайна сметка и там не успя и взе от пръста кръв Grinning
Може да си представите как ходих седмици след операцията цялата синя в ръцете и надупчена....
Най- хубавото е ,че мен не ме е страх от игли, защото като знам майка ми и свако ми как припадат само като видят игла..
Дано ти се оправят на теб показателите Simple Smile
И да знаете, че и за мен 3кг са невъзможни за цяла Б , ама споделих щото точно бяха ми казали и аз се впечатлих и викам да кажа кви хора има Grinning

# 730
  • Мнения: 245
    Здравейте, бихте ли ми разтълкували следното изследване, че доктора ми е в почивка и докато отида да знам поне добри ли са резултатите от микробиологията, ето:
     ( Материал от генитална система:НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА ПАТОГЕННИ МИКРООРГАНИЗМИ! )

# 731
  • Мнения: 136
    Здравейте, бихте ли ми разтълкували следното изследване, че доктора ми е в почивка и докато отида да знам поне добри ли са резултатите от микробиологията, ето:
     ( Материал от генитална система:НЕ СЕ ИЗОЛИРАХА ПАТОГЕННИ МИКРООРГАНИЗМИ! )

Кое по-точно има нужда от тълкуване? Simple Smile Влагалищният ти секрет е чист откъм микроорганизми Simple Smile

# 732
  • Мнения: 321
Здр мами, ще пътувате ли някъде по Великден и пиете ли лекарства срещу вибрации, друсане по пътя? Ние ще ходим до морето от София, но през Търново и ми се събират 6-7 часа път...

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Toni2017, ние ще пъруваме тази събота до Одрин. Но като общо аз се чувствам добре и да чукам на дърво досега нз какво са контракции. Имам си но шпа в чантата за всеки случай. Ще си нося и възглавничката за бременни ще си я усукам на кръста. Пък и имаме тренинг. Всеки ден пътуваме по 100 км

# 734
  • Мнения: 1 770
И на мен 3 кг за цялата бременност ми се струва невъзможно, при бебе 2800?!?! Нали има плацента, водИ? Те не могат да са само 200гр. На тази девойка явно й се е развалил кантара! 😏

Общи условия

Активация на акаунт