Всичко за всички марки гел лакове - 16

  • 64 533
  • 762
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 130
Скрит текст:
kuklata7, честито! Stuck Out Tongue Closed Eyes
Нямах идея, че е толкова скъп курса....
Момичета, да ви питам... как си залепяте камъчета по ноктите? Купих си едни кръгли камъчета микс и се чудех дали само с топа на Коди ще стоят повече от няколко дни? Или просто какво използвате вие? Simple Smile
С базата на Коди залепват перфектно и стоят докато не ги махна.
Кам какъв матов топ лак използваш?

Благодаря ти много!

Много са красиви мострите! Аз не съм много по-рисуването, ама чакам от Алито един комплект четки и ще си дам нов шанс.. Grinning

А да ви питам.. случавало ли ви се е след по-дълго изпичане в лампата или ако нещо сте засегнали кожичките, да ви излезнат мехури над нокътя? Защото над единия нокът имам леко издуто мехурче, което на моменти сърби. До сега не ми се беше случвало и евентуално може да е причинено от горните две причини. Хем по-малко по-дълго пекох като за пръв път, хем без да исках с пилата разраних кожичките на нокътя. Но се надявам се да не е от гел лака...

# 106
  • Мнения: 270
Mims , възможно е да е алергична реакция след като лак е попаднал в отворена рана. На първата страница има подробна информация за алергиите и как да се справим с тях. Но дано не е нещо сериозно. 🤞🏻

# 107
  • Мнения: 5 892
По принцип един модул е 250- маникюр, педикюр, гел лак и ноктопластика. Акрил аз не съм учила.
Какъвто имам, само че го слагам върху хубав топ, тъй като бързо се изтърква. Мострите си ги правя с китайски лакове. На Веналиса матира много хубаво.

# 108
  • Мнения: 378

Аз това правих днес на една жена, моля Ви за мнение за тези, които режат кожи, да кажат как съм се справила? Ще бъда благодарна.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 18:41 от Daniela B.

# 109
  • Мнения: 5 892
супер са изрязани, само да не "цъфнат" след няколко дни

# 110
  • Мнения: 378
супер са изрязани, само да не "цъфнат" след няколко дни

Как така Ками, ако не съм ги изрязала правилно ли?

Иначе Елфс и Мимс, хубави мостри, бравооо!

# 111
  • Мнения: 3 199
Така. На 5-я ден се надигна леко лака на средния пръст и като го бутнах с нокът, той започна да пада на люспа с едно, две движения. Там бях с един слой цвят и два слоя брокатен Росалинд, не ми се случва за пръв път първо там да се бели като има брокатен лак. Мисля си, че една от причините е, че за да постигна нужната наситеност наслоявам и това е предпоставка за по-бързото белене. На другите нокти лакът е непокътнат, лакирах го наново. На другите всички нокти сложих по още един слой топ, само че на Веналиса (че нямам какво да го правя).
Днес е ден 9-ти, обелиха се още 3 нокътя, два с брокат и един, който е само с един слой цвят червен на Веналиса, просто е покривен и реших да сложа само един слой. Вече ми омръзна и скоро ще го свалям, затова ги закърпих с обикновен лак. Ужасна работа, чакам да изсъхне, то не съхне, лошо ми стана....
НО, въпросът ми е, какво не правя като хората, защо ми се бели толкова бързо? 5-9 дни са малко време, ще остана без нокти, че и без нерви - по 2 часа се правя и накрая през 5-10 дни да го сменям...Лампата ми е SunOne, пека база 1 мин, цвят 2 мин, топ 3мин. Не нанасям с буквално суха четка, но и не наслоявам. Предните дни почиствам кутикулите хубаво, непосредствено преди лакиране не се мокря, не се мажа. Почиствам ноктите или със спирт, или с течност за сваляне на гел лак. Пробвах и да полирам, пробвах и да матирам, все тая. Нанасям ултрабонд по края, лаково каре, но на един слой, който според мен е много тънък дори, та не мисля, че е от карето проблема. Базата и топа са Коди. Просто всичко правя както трябва, а не издържа. Последната ми надежда са фрешер и рейнфорс, само с тези двете не съм пробвала. Моля за мнения и препоръки.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 21:25 от ShikeR

# 112
  • Мнения: 164
Така. На 5-я ден се надигна леко лака на средния пръст и като го бутнах с нокът, той започна да пада на люспа с едно, две движения. Там бях с един слой цвят и два слоя брокатен Росалинд, не ми се случва за пръв път първо там да се бели като има брокатен лак. Мисля си, че една от причините е, че за да постигна нужната наситеност наслоявам и това е предпоставка за по-бързото белене. На другите нокти лакът е непокътнат, лакирах го наново. На другите всички нокти сложих по още един слой топ, само че на Веналиса (че нямам какво да го правя).
Днес е ден 9-ти, обелиха се още 3 нокътя, два с брокат и един, който е само с един слой цвят червен на Веналиса, просто е покривен и реших да сложа само един слой. Вече ми омръзна и скоро ще го свалям, затова ги закърпих с обикновен лак. Ужасна работа, чакам да изсъхне, то не съхне, лошо ми стана....
НО, въпросът ми е, какво не правя като хората, защо ми се бели толкова бързо? 5-9 дни са малко време, ще остана без нокти, че и без нерви - по 2 часа се правя и накрая през 5-10 дни да го сменям...Лампата ми е SunOne, пека база 1 мин, цвят 2 мин, топ 3мин. Не нанасям с буквално суха четка, но и не наслоявам. Предните дни почиствам кутикулите хубаво, непосредствено преди лакиране не се мокря, не се мажа. Почиствам ноктите или със спирт, или с течност за сваляне на гел лак. Пробвах и да полирам, пробвах и да матирам, все тая. Нанасям ултрабонд по края, лаково каре, но на един слой, който според мен е много тънък дори, та не мисля, че е от карето проблема. Базата и топа са Коди. Просто всичко правя както трябва, а не издържа. Последната ми надежда са фрешер и рейнфорс, само с тези двете не съм пробвала. Моля за мнения и препоръки.

И аз имам същия проблем на приятелка, също ползвам база и топ Коди и фрешер на Коди  слагам матирам преди това с буфер пила но падаше на 3 или 4 ден и последният път сложих акрилна пудра преди цвета 2 седмици само на единият пръст се беше обелил, моля и аз който е по запознат да даде съвет какво друго може да задържи лака повече време.

# 113
  • Радомир
  • Мнения: 627
Аз на няколко момичета вече запечатвам свободния край преди топа с база /минавам с много изцедена четка/. По този начин лака им издържа по 3 седмици без проблем, че и още може.

# 114
  • Мнения: 378
Shiker, и аз имам същия проблем, писах преди два дни, но така или иначе останах без отговор, ще пробвам с обезмаслител и пак ще пиша, защото фрешера не помага явно, или аз не правя нещо като хората. На едната ми ръка не са мръднали, дойде пилата и започвам да пробвам да слагам само база. Искам да го сменям често, защото ми омръзва, но много неща са ми на главата и поне 10 дни искам да не мисля кога ще имам време да си оправя някой пръст. Тъй че, не зная какъв съвет да ти дам, поне за мен всичко е по протокол, но може и да ти трябва обезмаслител. Знам ли...?!

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 22:39 от Daniela B.

# 115
  • Мнения: 3 199
Там е работата, че аз нямам фрешер, а ползвам само спирт и ултрабонд. Няма логика да се забелва от към свободния край, където има ултрабонд. Натискам с нокът и той се надига и аз не мога да трая, докато не го сваля. Знам, че така си прецаквам ноктите ама с половин свален лак на нокътя не ми се кисне 15 мин с ацетон.
Другото, което при мен може да е, че ноктите ми бяха почти до дъно, а сега са на 1мм и не мога да кажа колко добре съм запечатала свободния край. Ако се сложи база по края и после топ, не става ли видимо одебелено по края? Може и това да пробвам. Верно бяхме на СПА и там басейни, парни бани няколко дни, но пък това не е от вчера и днес. До 5 ден е ок, но после почват един по един да издават багажа Sad

# 116
  • Мнения: 378
Там е работата, че аз нямам фрешер, а ползвам само спирт и ултрабонд. Няма логика да се забелва от към свободния край, където има ултрабонд. Натискам с нокът и той се надига и аз не мога да трая, докато не го сваля. Знам, че така си прецаквам ноктите ама с половин свален лак на нокътя не ми се кисне 15 мин с ацетон.
Другото, което при мен може да е, че ноктите ми бяха почти до дъно, а сега са на 1мм и не мога да кажа колко добре съм запечатала свободния край. Ако се сложи база по края и после топ, не става ли видимо одебелено по края? Може и това да пробвам. Верно бяхме на СПА и там басейни, парни бани няколко дни, но пък това не е от вчера и днес. До 5 ден е ок, но после почват един по един да издават багажа Sad

Ако не си сигурна в запечването, пробвай както Неви едно време беше споменала с форми за изграждане, занимавка е, но пък може да се пробва и това като вариант. Не е от Спато и басейните...знаем Над, Принцеската при тях нямаше никакви поражения.
И аз днес си махнах двата вече обелени, утре на тях ще изпробвам полигела на Веналиса Grinning

Ех, като казах, Неви, много се усеща нейната липса, къде сииии Невии?

# 117
  • Мнения: 3 199
И на мен ми липсва Sad
Иначе бях си взела едни пластмасови форми розови, за нищо не стават.

# 118
  • Мнения: 378
И на мен ми липсва Sad
Иначе бях си взела едни пластмасови форми розови, за нищо не стават.

Ако имаш, пробвай с тези за изграждане на гел, аз си поръчах да си имам за всеки случай Grinning

# 119
  • Мнения: 3 191
Даниела - с какво ще го ползваш полигела на Веналиса? С четка ли? Моля за отзиви после, че още не съм отворила моя, ще трябва да издържа до събота...

Общи условия

Активация на акаунт