В момента чета... 57

  • 83 461
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз набързо глътнах "Сподавен писък" на Анджела Марсънс, копирам си мнението от ГР:
Мисля, че намерих нов автор на трилъри, чиито романи с удоволствие ще чета Simple Smile
Авторката пише приятно, а историята е динамична и не доскучава, кара те да обръщаш страница след страница. Книгата не е чудо невиждано в своя жанр (и това не е критика), а един добре написан криминален трилър, който може би ще се хареса на почитателите на този тип литература. С точно такъв роман си представям да прекарам един мързелив уикенд или няколко свободни часа.
Клишетата: детектив с тежка лична история, който не обича да се подчинява на заповеди отгоре и следва своята интуиция; ръководи страхотен екип, в който също можем да намерим познати и поизтъркани елементи (един готин, един, който се дъни, един, който намира бързо информация)... и все пак много ми допадна и очаквам с интерес следващия роман от поредицата.
Още един плюс - сякаш тук всяка книга ще следва отделен случай (или поне в първия роман всичко приключи като самостоятелна история).

# 706
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Приключих "Чуй ме" -  М. Мацантини и не съм много очарована. По средата някъде взе да става отегчителна, с прекалено много сравнения, прекалено много чувства, дойде ми в повече. Петя, ти как я намираш? Хареса ли ти? Hug

С голямо нетърпение започвам "Малкият приятел" - Дона Тарт. Първа среща с авторката. Wink

Ще ги чета в реда, който препоръчахте.  Следват "Тайната история" и "Щиглецът". Но не една след друга. Hug

# 707
  • Мнения: 315


По темата, приключих "Разказът на прислужницата" и въпреки многото суперлативи на мен лично не ми допадна. Беше ми хаотична, липсваше ми контекстът на събитията. Това, че я четях късно вечер на заспиване вероятно също е оказало ефект. Преди това прочетох и "Вакантен пост", която пък много ми хареса.
[/quote]
Най-накрая да попадна на някого като мен , който не е останал очарован от книгата.Просто не беше моето четиво , идеята е интересна ,но можеше да се развие по по -добър начин.
Аз с голямо удоволствие си чета Книжарница на колела и за сега книгата е изключително приятна и разтоварваща Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 5 566
Съгласна съм с вас за недостатъчно-добрата реализация на идеята в "Разказът на прислужницата". Убедих се в това, след като прочетох една страхотна статия за книгата. Толкова много неща е искала да каже авторката, но времената са били такива, че е трябвало да ги завоалира... И толкова силно ги е завоалирала, че повече от половината са останали тотално неясни за читателите (поне за мен със сигурност). Статията беше невероятна. Ако успея да я открия, ще дам линк. Самата книга е ОК, но не е уау...

Бела, не съм от фен клуба на Мацантини аз... Дори и "Чуй ме" не успях да харесам, а тя е спрягана за най-добрата й книга... Ще ми е много интересно как ще възприемеш Дона Тарт. За мен е уникална авторка, много я харесвам (но "Малкият приятел" най-малко ми допадна от 3-те й книги).

По темата - в момента чета успоредно "Ние, удавниците" на Карстен Йенсен и "Отровни думи" на Луиз Пени.

Прочетох "Зулейха отваря очи", ок е, 3 звезди в ГР. Тежък период от руската история. Някои неща са описани напълно схематично, други са твърде провлачени. Темпото е много променливо. Има един кош клишета. Но има и добри страни - от книгите, които човек запомня е. За масовия читател предполагам ще е съвсем ОК. За малко по-претенциозния читател обаче си има определено трески за дялане. Може би мнението ми в голяма степен се повлия и от това, че я прочетох непосредствено след Улицкая, която е утвердена висока класа.

# 709
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз набързо глътнах "Сподавен писък" на Анджела Марсънс, копирам си мнението от ГР:
Мисля, че намерих нов автор на трилъри, чиито романи с удоволствие ще чета Simple Smile
Авторката пише приятно, а историята е динамична и не доскучава, кара те да обръщаш страница след страница. Книгата не е чудо невиждано в своя жанр (и това не е критика), а един добре написан криминален трилър, който може би ще се хареса на почитателите на този тип литература. С точно такъв роман си представям да прекарам един мързелив уикенд или няколко свободни часа.
Клишетата: детектив с тежка лична история, който не обича да се подчинява на заповеди отгоре и следва своята интуиция; ръководи страхотен екип, в който също можем да намерим познати и поизтъркани елементи (един готин, един, който се дъни, един, който намира бързо информация)... и все пак много ми допадна и очаквам с интерес следващия роман от поредицата.
Още един плюс - сякаш тук всяка книга ще следва отделен случай (или поне в първия роман всичко приключи като самостоятелна история).

Венка, много се радвам, че "Сподавен писък" на Анджела Марсънс ти е харесала Grinning
Един приятел тази сутрин ми каза, че я е прочел за 2 дни! А има малко дете, смятай. Явно скоро ще я почна и аз.

Иначе в момента съм на "Лятото на страха" на Дан Симънс. Харесвам го, но тази книга ми се влачи сериозно като действие, преводът е недодялан (този преводач сериозно ще започна да го избягвам), а страшните моменти дотук са ми средна работа. Може би, ако не бях чела "Момчешки живот" на Робърт Маккамън, "Лятото на страха" щеше да ми харесва повече. Сравненията с "То" са направо смешни. Това, че се разказва за група момчета в малко американско градче през лятото изобщо не може да доближи нещата до Кинг, сори.

# 710
  • София
  • Мнения: 6 210
Венка, много се радвам, че "Сподавен писък" на Анджела Марсънс ти е харесала Grinning
Един приятел тази сутрин ми каза, че я е прочел за 2 дни! А има малко дете, смятай. Явно скоро ще я почна и аз.
А ти каза ли му, че имаш и по-бърза приятелка Sweat Smile, фук-фук. Аз на практика в събота по обяд я купих, а в неделя следобед я приключих Flushed. Но това си е перфектното уикенд-четиво, лятно четиво или както там още бихме могли да го наречем Simple Smile.

Ох, Дан Симънс ми е много особен автор. С "Ужас" ударих тотална греда, "Петата купа" ми беше харесала повече, но той определено има много особен стил.

# 711
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Казах му, ами ти какво си мислиш Stuck Out Tongue Closed Eyes
Да, все пак идеята на кримките е да са бързи, яростни и за разтуха Simple Smile Явно авторката е нацелила формулата.

За Дан Симънс, какво да ти кажа - знаеш, че по принцип обичам обстоятелствените книги, ама да има смисъл в подробностите. Хич не ме интересува абсолютно баналното ежедневие на момчетата в провинциална Америка. Защо ми пълни по 50 страници с кой откъде минал и какво ял е загадка за мен. После защо книгата е 600+ страници. Ама ще я дочета, де. Ако случайно след тази "реклама" ти се дочете и на теб мога после да ти я дам Simple Smile

# 712
  • Мнения: 10 691
....и "Песента на Кали" да припомня аз ...бляк Rolling Eyes
Лу, мерси! Мислех да я пробвам, но след твоето мнение по-добре не.

# 713
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Миж, ако докрая се размърда и основната идея е яка, ще му простя влаченето Simple Smile

Предложението да ти я дам важи и за теб.

# 714
  • Мнения: 9 706
Е, купих я вече "Лятото на страха", така че ще се чете. На мен "Ужас" ми е в топ 100 на любимите книги. Надявам се и тази да ми хареса.
Чета в момента "Момчешки живот", до средата съм, дотук върви много гладко, поглъщам и описанията Simple Smile.

# 715
  • Мнения: 8 229
Топла-топла в ръцете ми е петата книга за Себастиан Бергман и компания. Днес я получих и вече глътнах 60 страници. Не знам защо, но ми се струва, че ми е по-любопитно как се развива личния живот на членовете на екипа и какво ще се случи с тях, отколкото това кой е убиецът.

# 716
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
....и "Песента на Кали" да припомня аз ...бляк Rolling Eyes


Абсобютен бляк!

# 717
  • София
  • Мнения: 6 210
Топла-топла в ръцете ми е петата книга за Себастиан Бергман и компания. Днес я получих и вече глътнах 60 страници. Не знам защо, но ми се струва, че ми е по-любопитно как се развива личния живот на членовете на екипа и какво ще се случи с тях, отколкото това кой е убиецът.
Хех, синхронизирали сме се Simple Smile И аз я получих днес, даже съм прочела горе долу колкото и ти. На мен и убийствата ми стават интересни. Добре започва книгата.

# 718
  • Мнения: 3 044
ДюДю и на мен не ми хареса тази книга на Ромен Гари, като изключим един-два цитата. Това ми беше първа среща с него и май си остана и последна.

също и при мен така

# 719
  • София
  • Мнения: 2 402
Завърших петата книга за Себастиан Бергман. Хареса ми - динамична и увлекателна е, главният герой е все така дразнещ  Simple Smile. Отношенията между членовете на екипа се развиват интересно и има съществени промени при Урсула и Торкел. В стила от време на време ме подразниха късите, сигурно за по-ефектно, изречения. Някои неща в криминалната интрига ми се сториха неубедителни, но като цяло е ОК.
Лек спойлер:
Скрит текст:
Предната книга завърших с тревога за Били и с тази пак стана така Crazy

Общи условия

Активация на акаунт