С какво ви дразнят свекървите? – 145

  • 25 967
  • 752
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28 570
Заповядайте в новата тема.

Линк към предишната – https://www.bg-mamma.com/?topic=1525552

# 1
  • Мнения: 3 915
птица, моята може и да е млада, но ѝ е налагано, налагано, че още си го носи. Тя самата постоянно ми го казва.

# 2
  • Мнения: 2 747
Моята свекърва ме дразни с това,че когато ни е на гости или просто говорим по телефона и ми казва кое къде да стои . Примерно последно като ни е беше на гости искаше да ми изхвърли метлата ,да съм ползвала прахосмухачката ,която точно тогава се беше развалила. Каза ми ,че няма да мета щом е повредена ,ще почистя когато мм се прибере и да я оправи , и така цял ден стояхме с не почистен под. Забранява ни да си мием ръцете на мивката в кухнята ,къде и как трябвало да съхранявам подправки и т.н. ,но аз когато сйм й на гости не дава нищо да пипам защото не обичала дори е предопредила сина си да ми каже да не пипам нищо ,но тя като дойде се чувства като у дома си 🤯

# 3
  • Мнения: 4 831
Ради, а ти слушаш и изпълняваш, защото............???

# 4
  • Мнения: 2 747
Ами ,защото е майка на мъжа ми и не искам да имаме лоши отношения 😒
Ради, а ти слушаш и изпълняваш, защото............???

# 5
  • Мнения: 12 770
Ради, защо? Техен ли е този апартамент? Разбери се с мъжа ти да поговори с нея насаме, че сте отделно семейство и вие си решавате.
Но реши се и ти да казваш, че не обичаш да ти се пипа - същото, което и тя. Просто й кажи, че двете явно сте много еднакви, ти също искаш само ти да определяш в твоята си кухня. Кажи например - да, много добро предложение, но аз предпочитам да остане, както си е. И не отстъпвай, ако не ти харесва.
Не я оставяй да ти се качва на главата. Тя явно гледа на теб като на 5-годишно дете.

# 6
  • Мнения: 4 831
Аз пак ще си кажа - не е виновен тоя, който яде баницата.

# 7
  • Мнения: 2 747
Мъжът ми ме подкрепя той дори не желае да идва именно заради тази и страна,апартамента не е нейн живеем в чужбина и тя идва просто на гости заради малкия. Аз й споменах,когато ми каза,че не обича,че я разбирам , и че аз също държа да бъде както аз реша ,но тя явно не разбра намека
Ради, защо? Техен ли е този апартамент? Разбери се с мъжа ти. Но реши и ти да казваш, че не обичаш да ти се пипа - същото, което и тя. Просто й кажи, че двете явно сте много еднакви, ти също искаш само ти да определяш в твоята си кухня.
Не я оставяй да ти се качва на главата. Тя явно гледа на теб като на 5-годишно дете.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 570
Значи ѝ го казваш без намеци и държиш на казаното. Действаш с усмивка и твърдо. Не са нужни скандали.

Всеки възрастен избира докъде ще позволи да му се качват на главата.

# 9
  • Мнения: 8 773
Аз пак ще си кажа - не е виновен тоя, който яде баницата.
      Абсолютно! Как пък няма да стои цял ден мръсно, щото някой си ми казал.У дома!!!
Няма нужда да очакваш мъжът ти да те подкрепи затова, къде ти стоят подправките и дали ще метеш. Стига, хора, уважавайте малко повече себе си, ако искате другите да ви уважават.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 570
Скрит текст:
Аз пак ще си кажа - не е виновен тоя, който яде баницата.
      Абсолютно! Как пък няма да стои цял ден мръсно, щото някой си ми казал.У дома!!!
Няма нужда да очакваш мъжът ти да те подкрепи затова, къде ти стоят подправките и дали ще метеш. Стига, хора, уважавайте малко повече себе си, ако искате другите да ви уважават.
Абсолютно!
Дами, големи хора сте, възрастни. Ако някой ви кара да се чувствате зле в собствения ви дом (пък и извън него), не ви трябва съпружеска благословия, за да реагирате, да се защитите. Вашето "Не, стоп, прекаляваш" е предостатъчно. Наистина уважавайте себе си повече.

# 11
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз мога ли да кажа на щерка си, че искам като ни канят, да седна на нормална маса, а не да ядем на холната ниска. На тях си им било удобно...
В предишната тема са ми замели едно мнение, но ще си кажа, че нито снаха, нито свекърва са изначално безгрешни. А преекспонирането как някога сме целували ръка на свекървите, е доста повърхностно. Разбирам да го каже някое момиче на 20, но хора на години - ами смешно е, би трябвало да не сте толкова категорични и да съдите наред.
Сега се сещам за една съученичка, която с признателност споделяше, че свекърва й помагала с децата, а майка й казвала "Който има деца - да си ги гледа". Но какво ли знаем за нормалните човешки отношения ние - динозаврите...

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 11:23 от Cuckoo

# 12
  • Мнения: 4 831
Аз мога ли да кажа на щерка си, че искам като ни канят, да седна на нормална маса, а не да ядем на холната ниска. На тях си им било удобно...

Ти може да й кажеш, а тя може да те отсвири или да се съобрази.
В крайна сметка ще ядеш (ако искаш), където ти сложат домакините.

# 13
  • Мнения: 2 696
Птица, съвсем нормална свекърва ще стане от тази със сармите, нищо общо с теб, със сигурност. Като чета тук и виждам защо масово има вицове за снахи и свекърви и защо у нас масово се възпитават синовете да обичат само мама и затова остават ергени за цял живот. То с такива авторитети жална им майка на снахите. 😁

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 14:51 от Rimmona

# 14
  • София
  • Мнения: 19 249
Птица, съвсем нормална свекърва ще стане от тази със сърмите, нищо общо с теб, със сигурност. Като чета тук и виждам защо масово има вицове за снахи и свекърви и защо у нас масово се възпитават синовете да обичат само мама и затова остават ергени за цял живот. То с такива авторитети жална им майка на снахите. 😁
Търсете си мъже без майки и всичко ще е 6.
Сигурно снахите след сватбата забравят за родителите си.

Общи условия

Активация на акаунт