Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки

  • 73 887
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 067
Проблемът не е, Аделина, че говорим за веганството или не, а че начина по който се случва не е конструктивен. С нищо не обогатява темата, която е за спорт и хранене, нито пък, понеже първия ти пост беше към мен - помага на мен.
Предполагам, че на всички ни би било интересно да споделиш какво си постигнала с това хранене, как си го направила, как тренираш, какво тренираш, какъв прогрес бележиш - смислени и конструктивни неща.
Останалото не желая да коментирам повече Simple Smile

# 676
  • Мнения: 9 991
Ами аз споделих, Ама остана незабелязано, още в първия си пост. Също опита си с Дюкян. 🙂✌

# 677
  • Мнения: 6 982
Аз мога да си синтезирам моя веге период и резултата от него като ми е ясно, че това не е общовалидно. За позитивен фийдбек след вечеря ще напиша и за приятеля ми, на който му се отрази добре.

За тренировките: Попринцип бягам дълги дистанции (основно) планинско, понякога асфалт. Отделно тренирам 3 пъти седмично силово по 1 час - два при моя треньор, един сама вкъщи. Ако съм контузена или болна, част от бяганията ми се заменят с кротък пилатес. Седмично варирам между 35 и 60 км - 35 в седмици, когато ще има състезание уикенда и трябват здрави и отпочинали краци.

За храненето попринцип: Храня се с много зеленчуци под формата на всякакви салати, овкусени със зехтин, лимон, понякога оцет, месо като обичам пилешко, говеждо и свинско, правя понякога дробчета, млечни рядко, но честичко моцарела, риба поне веднъж в седмицата, ориз със зеленчуци, всъщност всичко, което включва задушени зеленчуци, омлети, крем супички, зеленчукови супички, обожавам цвекло, червена леща с различни подправки, почти всяка седмица ядем спагети с различни сосове иии понякога "прегрешавам" с тестени неща като например, някой кроасан на закуска с кафето. Не пържим нищо, само варим и задушаваме, дори фурната реално я ползвам много рядко за печене. Заради проблемен стомах мога да ям много малко плодове, но от време на време хапвам банани, ягоди, ябълки и понякога диня. Ядки и кой знае колко зеленолистни - няма как.

За храненето по време на вегетарианския период: Реално не промених много неща, но изключих месо, млечни и риба,  увеличих броколите, варивите, по-често сме правили картофени неща, боб, гювечета, качамак, нахут, ориза със зеленчуци включи и други неща като кълнове, рукола, включих киноа, увеличих зелето към салатите, пиех омега-3 и рибено масло. Сигурно изпускам нещо, но карай.   

Резултат: Падна ми издръжливостта, започнаха отново да ме болят ставите, корема ми правеше повече проблеми и въпреки, че май свалих 1-2 кила, цялостно се чувствах по-зле, включително бях по-сънлива. Иначе не се чувствах недохранена.

# 678
  • Мнения: 2 463
Дюкан,а не Дюкян, че ми боде очите.
Извинявам се за спама.

За днес си направих тренировката: Тънка талия на Румяна, карах колело и спазвах що годе режим:
* яйца, авокадо, краставица, рукола, маслини
* извара, цедено мляко, авокадо, маслини, краставица, рукола
* смути - кисело мляко, банан, ягоди
* яйца, тиквичка, домат, сирене и маслини.

# 679
  • Мнения: 9 991
Аз съм далеч от стриктни хранения като вашите, но днес да се отчета с руло от тиквички, с крем от извара и орехи. Домашна баница за закуска, но нямаше как да и устоя. Плодове и таратор. Тренирам винаги от всичко по малко, като не успявам да се въздържа да наблягам на проблемните зони/гръб, дупе/. Така искам там вече желаните резултати. Днес пробвах упражнение за рамо и стигнах до извода, че съм ги неглежирала досега рамената.

# 680
  • Мнения: 3 067
Гуги, както и преди е ставала дума, аз много харесвам концепцията за растително хранене и бягане на дълги разстояния. МП постоянно си взима такива книжки и често съм била много впечатлена от историите и постиженията на авторите.
Много дълго време следях ю туб каналите на вегани спортисти, изчетох всичко за този начин, консултирах се много пъти с Фея Кръстница, но просто не се получи. Набавяха си протеини от растителени източници и си взех и грахов протеин. Тренирах си, както и в момента. Сега наблюдавам по-заислено чистене, особено точно в проблемните области.
С АЛО много добре работя за корем, задно бедро и дупе. Не ми допада само, че няма за ръце конкретен ден, въпреки че Отъм го товари във всяка тренировка.

Тони, съжалявам за неприятните моменти днес.

# 681
  • Мнения: 1 348
Аз понякога изпадам в някакви периоди, в които ме връхлитат мрачни мисли, че с многото месо ще се разболея от нещо страшно и почвам да ям повечко вегетарианска храна. Не знам дали е  стечение на обстоятелствата, но точно в такива периоди обикновено ме тръшка някой вирус.  През зимата, когато бяха най-страшните грипове, когато колегите изпопадаха едни по един с по 40 -градуса температура и по три седмици зверски кашлици, ми се размина , а преди няколко седмици като почнах да ям предимно салати, да пия зеленчукови сокове, се разболях на два пъти....
Сякаш вегетарианците са по-дълголетни, по-рядко страдат от тежки и неличими заболявания, но тези, които познавам от живия живот, а не от разкази по картинки, са нездравословно слаби, вечно им е студено, изглеждат бледи и са като цяло неенергични. Честно казано, изобщо не ми харесват.
Освен това са и някак обсебени от храната и вечно за нея говорят. То не че и някои фитнес маниаци с половин кило месо на ден не правят същото... Трябва баланс
Плодовете ужасно ме разяждат, наблюдавам напоследък. Само от банани се засищам. Днес изядох четири кайсии и точно след час бях толкова гладна, че погълнах три кюфтета и филия хляб:blush: По същия начин е с ягоди, череши. Трябва малко да ги поогранича, а толкова ги обичам....

# 682
  • Мнения: 1 435
Google, ще споделиш ли пилатес упражненията, които практикуваш. Последно време не ми се тренира с тежести и искам да сменя с пилатес.  

И друго да попитам- на коя тренировка казвате АЛО, на 80д ли? Или се бъркам?

# 683
  • Мнения: 9 991
Вегетарианската храна е по-ниско калорична на грам, трябва да се яде повече. Лично аз като постих, започнах да аз много мазно, иначе нямах енергия. Аманда, когато ядеш без месо, според мен яж повече, за да ги няма тези симптоми за които говориш. Аз преди бях слаба но с целулит, със спорт това се чисти. Не гледай само вегетарианци, а гледай и кои от тях спортуват. Аз познавам пълни, слаби, всякакви. Определено има разлика от спортуващите, пиещите и прочее. Най-вманиачени са в храната хората на диета.

# 684
  • Мнения: 3 067
Леа, АЛО е a little obsession.
Amanda споделям голяма част от мнението ти. Аз умирах от студ постоянно. Все студени крайници.

# 685
  • Мнения: 6 982
Google, ще споделиш ли пилатес упражненията, които практикуваш. Последно време не ми се тренира с тежести и искам да сменя с пилатес.  

И друго да попитам- на коя тренировка казвате АЛО, на 80д ли? Или се бъркам?


Ами като изключим, че обичам много пилатеса от 21 day fix, вкъщи имам пилатес топка, 2 чифта гирички и TRX и си съставям сама малки комплексчета.
Коремни преси на топка, лицеви върху топка, вдигам гиричка от лег върху топката, правя мостове на един крак като другия е върху топката... с TRX правя набирания, мостове с крака в TRXa, коремни и странични коремни (слагаш краката в TRXa, заставаш като за лицева и изтегляш краката към теб... както са и коремните с топка), всички видове вдигане на крака във всички посоки от лег, от планк, от 4 крака, които показват във всички пилатес клипчета, самите планкове... всеки път различно си ги комбинирам и съм забелязала, че хем не са
 много натоварващи, хем облекчават много всякакви контузии и болежки, и тонизират.

# 686
  • Мнения: 4 785
Хелоу, лейдис-вегетарианки, палео хънтърс, хоул фоод & интинуЪтив иитЪрс Stuck Out Tongue Winking Eye
Продължавам с умерено-изчистено то си хранене, чувствам се страхотно, и ми е мн вкусно - месо, яйца, мн зеленчуци, малко ориз, булъони и сега по озключение закусвам с плодове-черешиии Heart Ето менюто ми за вчера и днес.
(не знам как не сложиха вече на мобилната версия  бутон скрит текст Angry, ебати ай ти казуса, братче, сори за чаршафа)




# 687
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 727
Bitch, много ме кефиш.  Heart Eyes Чета те винаги с удоволствие и винаги ме усмихваш! Страхотна си. А и супер много ми допада начинът ти на хранене.   Hug

Днес храненето  ми е ужас. Отгоре на всичко гледам мач- моите падат и вече съм прополовила един черен шоколад с бадеми и чаша студено розе Sad Утре обещавам да влизам в релси, а от понеделник вече сериозно  Blush

# 688
  • Мнения: 3 067
Bitch Grinning Радваш ме ужасно много Grinning

Leia аз се кефя на тази мацка - Sanela Osmanovich https://www.youtube.com/results?search_query=sanela+osmanovic+pilates има много приятни упражнения, в момента не ги правя, но съм ги правила и ми допадат, но май е за по-начинаещи Simple Smile

Аз последно по спорния въпрос казвам нещо - страшен фен съм на всеки, който може и успява да свали килограми и да качи мускули с веган/вегетарианско хранене. В постовете си говорих само и единствено за себе си и собствения си опит, който уви - не даде ефект. По принцип винаги търся проблема преди всичко у себе си, а чак след това в дургите, в теорията, в идеите, в околната среда. Поне за този режим съм сигурна, че го следвах по различни начини и не постигнах нищо. Вероятно проблемът отново е някъде в мен, във физическото ми или здравословно състояние - не мога да кажа. Вероятно има много хора, които успяват. Но трява да си страшен тъпанар (а аз имам склоността да бъда!), за да се въртиш упорито в едно нещо, без то да дава ефект и да не ти мине през ума, че може би нещо тотално различно би дало. И да си много смотан (а аз бях много години), за да не опиташ да промениш нещата.
И не, не съм яла вафли, шоколади, спагети и филии с лютеница (нищо че са веган), ядях червен ориз, картофи, боб, леща, нахут, грах, киноа, огромни салати, чат пат малко ядки, авокадо, плодове, пълнозърнеста паста (понякога), тофу, сайтан, темпе, кокосово мляко, соево не подсладено мляко. Готвен почти изцяло без манина, изписах сума дневници и тетрадки с макро нутриенти, тренировки, калории и калориен дефицит. Тренирах, пиех амино киселини и грахов протеин, ел карнитин и магнерот. Така че с абсолютно чиста съвест казвам  - опитах и не успях. На 25 години свлях с детоксикация, с 3 дни на сокове и английска сол, с 10 дни на салати - но вече нито съм на 25, нито имам настройката да гладувам с дни към този момент. Много е вероятно някой ден отново да имам желание (едно е сигурно, на 25 повече няма да бъда и човек трябва да се съобразява с промените в тялото и метаболизма, които възрастта носи).

Ай стига съм плямпала, отивам за booty Grinning Решила съм тази седмица да включа един ден за ръце от 21 фей фикс екстрийм.

# 689
  • Мнения: 4 785
Духче, Ани - чувствата ни са взаимни Heart

Дух сигурна съм, че си на прав път и ще постигнеш целите си, скоро!

Общи условия

Активация на акаунт