Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки

  • 73 915
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 864
Днес
кг: 62,8  *минусче!*, дънките са ми леко широки в талията.. : )

Трен: 1 час спининг и 30 мин. постелка S. Wiesenberg

З: 2 банана
---тренировка---
2ра: 2 ф. пълноз. хляб, авокадо, еспресо с пълном. сметана
междинно: пълноз. крекер с тиквени семки и ементал в него
следобед: планирани: 3 варени яйца, домати с лук, зелена салата, зехтин
вечер: извара

P.S. В търсене на малко фитспирейшън попаднах на това и официално загубих апетит: :Д For me=perfection Grinning



Последна редакция: вт, 22 май 2018, 13:43 от bananadana

# 616
  • Мнения: 1 402
Аз снощи "омазах" нещата, че и не тренирах, понеже ме скова мускулна треска, но пък ми беше приятно и вкусно и не съжалявам. От днес обаче ми започва периода с намален апетит - около две седмици след цикъл и мисля да се възползвам максимално добре от него.
Закуска - филия Вита тънко намазана с масло, две варени яйца, половин домат
Обяд - мусака от 100 грама мляно месо + тиквичка, домат, лук без да слагам мазнина допълнително
След обяд - плод някакъв, най-вероятно около 200 гр. череши
Вечеря - две яйца, една лъжица зехтин, домати

# 617
  • Мнения: 10 034
Змия, успях да те видя. Краката ти са идеални! Идеални! И аз искам такива, но някой трябва да ми присади по-дълга подбедрица. Joy Аз съм просто...късичка.

Ама какво да се прави, каквото-такова. Работим с него.

Вчера започнах "новия" режим. Новото е същото старо, но със следене на количествата, повече зеленчуци (опитвам се!) и без вгх на вечеря. А, плодове само до обяд. Калории до 1500.
Вчера Ден 1 и ПМС, силова тренировка сутринта и айдеее, коня замина. На калории го докарах, но мушнах пред-тренировъчен банан следобяд, да не се гътна на кардиото, а за вечеря ядох и ориз. От Шон огладнях. Crossing Arms

Днес Ден 2 и нов опит за съвършенство. hahaha Да видим. Тичах 12км в парка (отпаднаха ми уроците сутринта), довечера Шон Алфа Спийд 1.
Сега се усетих, че тичах на гладно. Заради късната вгх вечеря не се и сетих за храна досега. Сега ще си хапна пилешко къри със старателно претеглен ориз. chef

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 13:53 от Deziderata

# 618
  • Мнения: 3 353
Аз горе долу започнах да се ориентирам в моето хранене.

В интервала 1 200 - 1400 калории(може да стигна и до 1 500, но не ежедневно) - свалям, около 1 500 - 1700 задържам, над тези калории започвам лека-полека да качвам.

Най-добре се чувствам с хранене без закуска, много оскъдно обедно хранене и обилна вечеря(общо-взето няколко часа почти непрекъснато хапвам по нещо), като се храня интуитивно и без ограничения, но все пак в рамките на калориите за деня и като се стремя поне 80 % от храните да са здравословни по моите стандарти. Така се храня в делничните дни, като в дните, в които не съм толкова гладна, си позволявам да имам дефицит от 100 - 200 - 300 калории от предварително изчисленото, защото със сигурност през почивните дни компенсирам. Тогава отново не закусвам, но хапвам стабилно на обяд и съответно до вечерта съм достигнала спокойно 2 000 калории.

Важно ми е вечерта да се храня "обемно" - трябва да ми стане малко тежко, за да се почувствам заситена. Ям много зеленчуци, наслаждавам се с пълна сила на плодовете без никакви ограничения, забравих напълно за ядките(трябва да изям твърде големи количества, за да усетя засита, а калориите хвърчат до небесата), тахани - ей така от буркана вече не си и помислям да ям(но пък ги използвам за разни бисквити и сладки).

Общо-взето най-голямото ми прозрение беше да "използвам" моментите, в които нямам време или възможност да хапна нещо вкусно, засищащо или което ми се яде, и просто да не ям на всяка цена(няма да умра от глад), а да си "запазя" калориите за моментите, в които съм спокойна, отпусната, приготвила съм си нещо вкусно и имам избор.

# 619
  • Мнения: 864
Аз горе долу започнах да се ориентирам в моето хранене.

В интервала 1 200 - 1400 калории(може да стигна и до 1 500, но не ежедневно) - свалям, около 1 500 - 1700 задържам, над тези калории започвам лека-полека да качвам.

Най-добре се чувствам с хранене без закуска, много оскъдно обедно хранене и обилна вечеря(общо-взето няколко часа почти непрекъснато хапвам по нещо), като се храня интуитивно и без ограничения, но все пак в рамките на калориите за деня и като се стремя поне 80 % от храните да са здравословни по моите стандарти. Така се храня в делничните дни, като в дните, в които не съм толкова гладна, си позволявам да имам дефицит от 100 - 200 - 300 калории от предварително изчисленото, защото със сигурност през почивните дни компенсирам. Тогава отново не закусвам, но хапвам стабилно на обяд и съответно до вечерта съм достигнала спокойно 2 000 калории.

Важно ми е вечерта да се храня "обемно" - трябва да ми стане малко тежко, за да се почувствам заситена. Ям много зеленчуци, наслаждавам се с пълна сила на плодовете без никакви ограничения, забравих напълно за ядките(трябва да изям твърде големи количества, за да усетя засита, а калориите хвърчат до небесата), тахани - ей така от буркана вече не си и помислям да ям(но пък ги използвам за разни бисквити и сладки).

Общо-взето най-голямото ми прозрение беше да "използвам" моментите, в които нямам време или възможност да хапна нещо вкусно, засищащо или което ми се яде, и просто да не ям на всяка цена(няма да умра от глад), а да си "запазя" калориите за моментите, в които съм спокойна, отпусната, приготвила съм си нещо вкусно и имам избор.
Tова трябва да стои на първа страница!  Супер казано.  Simple Smile

# 620
  • Мнения: 3 353
Е, това са моите изводи, за моето хранене и за конкретния момент. Няма как да е приложимо за всеки - всъщност убедена съм, че не е. Всеки има свое решение, въпросът е как да го открие - за съжаление, на този въпрос не мога да дам отговор. Ако можех, вече щях да съм обявена за гуру Laughing

Споделям много вкусен сладолед, който си направих вчера - млечна сметана 30 %, разбита с миксер, докато се образуват връхчета, смесена с мека и гладка извара(другият път ще опитам със скир, а с крема сирене сигурно ще стане още по-вкусно, но и по-калорично, естествено), подсладих го с няколко капки течна стевия  и шоколадов протеин. Супер вкусен, гладък и нискокалоричен сладолед се получи Heart Eyes

# 621
  • Мнения: 656
Здравейте, аз още се лутам в правилния подход. От 2 седмици съм на между 800(без да се старая) и 1400 калории/ден. Следя с myf.pall, може да се каже, че се пристрастих. На ден имам между 20 и 60 мин активности, кардио или упражнения.
Храня се на 98% с домашно приготвена храна.
Може ли да споделите дали този калориен дефицит дава резултати или организма е в стрес и си пази мазнините.
Свалила съм 2.5 кг, което не го отчитам като голям успех, защото не се знае от какво са.

# 622
  • Мнения: 864
Здравейте, аз още се лутам в правилния подход. От 2 седмици съм на между 800(без да се старая) и 1400 калории/ден. Следя с myf.pall, може да се каже, че се пристрастих. На ден имам между 20 и 60 мин активности, кардио или упражнения.
Храня се на 98% с домашно приготвена храна.
Може ли да споделите дали този калориен дефицит дава резултати или организма е в стрес и си пази мазнините.
Свалила съм 2.5 кг, което не го отчитам като голям успех, защото не се знае от какво са.
Какви са ти килограмите,  височината и мерките в момента и какви са ти целите?
800 кал е прекалено малко,  но ако не е по-често от 2 пъти седмично и то в нетрен.дни, е ок.  Старай се да не падаш под 1200.

# 623
  • Мнения: 864
Днес, 14д.
62,7 кг (-100 от вчера)

З: 1 шепа и половина бадеми, кафе със сметана
2ра: 200 гр 0.1% мазн. котидж (81 кал. на 100 гр, 5 гр вглх, 14 гр прот.) с много черен пипер
О: 2 варени яйца, домат
В: ще е свинска пържола със зелена салата и зехтин

Калории: около 1200.

Тренировка: не днес

# 624
  • Мнения: 1 493
Вчера направих здрава тренировка - отново. Вече бягам и ходя на пътека с наклон, едвам се прибрах до вкъщи и бях труп, днес сутринта нямам болежки. Притеснява ме това, че май не усещам, че съм свалила тези мечтани 2-3 кг..... Не смея да се тегля, ще го направя може би към края на седмицата. Мисля си, че нещо в храненето ми не е наред, затова ще напиша какво ядох вчера, за да дадете мнение:
Закуска - шепа ягоди, овесени ядки, кафе 3 в 1
Обяд - таратор, омлет, за десерт - био сурово барче 30 гр. - имаше около 100 калории
Преди фитнес - банан, 5-6 ягоди
След фитнес - протеинов бар от ДМ, креатин
Вечеря - салата капрезе, две пилешки жулиенчета.

# 625
  • Мнения: 864
Менюто като качество е ок. Е, био барчето не винаги е най-добрата храна, но... като цяло е ок. Само че, за да се сваля, трябва да си в минус, а кой знае колко кал. има една салата капрезе примерно или жулиенчетата : ) А и омлета ак е с повече мазнина може да се докара калоричен. Или продължаваш с постоянството докато видиш резултат, или броиш кал. на примерно меню и се опитваш да си в минус. : ) Не съм промоутър на глада, но според мен едно леко чувство на глад, който не пречи на ежедневието, а дори е приятен, е признак на отслабването. Поне за хората, които не искат да се вманиачават в калории.

# 626
  • Мнения: 1 493
Менюто като качество е ок. Е, био барчето не винаги е най-добрата храна, но... като цяло е ок. Само че, за да се сваля, трябва да си в минус, а кой знае колко кал. има една салата капрезе примерно или жулиенчетата : ) А и омлета ак е с повече мазнина може да се докара калоричен. Или продължаваш с постоянството докато видиш резултат, или броиш кал. на примерно меню и се опитваш да си в минус. : )
Омлетът не беше мазен, даже беше сухичък. Ще ям по-малко домати, защото капрезето си я правя вкъщи. Сменям и био барчето, ще заложа на протеиновите барове от Дм.
Благодаря за бързия отговор! Heart Eyes
А относно чувството на глад - точно това изпитвам в момента, хапнах ябълка, но пак ми е гадно и се чудя като съм в такива моменти какво е по-добре да ям - плод или някакви протеинови десерти. Е, опитвам се да туширам с вода, ама не винаги се получава. До момента съм на 1,5 литра.

Последна редакция: ср, 23 май 2018, 11:58 от Arwen88

# 627
  • Мнения: 864
Менюто като качество е ок. Е, био барчето не винаги е най-добрата храна, но... като цяло е ок. Само че, за да се сваля, трябва да си в минус, а кой знае колко кал. има една салата капрезе примерно или жулиенчетата : ) А и омлета ак е с повече мазнина може да се докара калоричен. Или продължаваш с постоянството докато видиш резултат, или броиш кал. на примерно меню и се опитваш да си в минус. : )
Омлетът не беше мазен, даже беше сухичък. Ще ям по-малко домати, защото капрезето си я правя вкъщи. Сменям и био барчето, ще заложа на протеиновите барове от Дм.
Благодаря за бързия отговор! Heart Eyes

Two Hearts, скъпа, за доматите не знам, даже не знам какво има в капрезето, но имах предвид дресинга на салатата или ако има разни крутони в нея и т.н. Simple Smile 1 кило домати има 180 кал., според мен яж ги на воля. А тези суровите барчета... аз съм попадала на някои с по 300 кал. Грехота е, за тея калории може да се хапне нещо по-наяждащо, суровите барчета са доста захарни, макар и от мед. Simple Smile Ама това е моето мнение само де Simple Smile

Супер си, продължавай в същия дух Simple Smile

# 628
  • Мнения: 3 353
Е, ти пък, защо ще ядеш по-малко домати - яж, колкото ти душа иска зеленчуци. Едва ли точно те биха стопирали отслабването.

На мен храненето ти ми се видя съвсем прилично, но действително зависи колко яйца е имало в омлета, какви добавки, какви са били пилешките жулиени - като начин на приготвяне, като грамаж, колко моцарела е имало в капрезето, други добавки. Така написано, менюто ти може да е 1 000 калории, а може и да е 2 000. Няма как да се ориентираме.

# 629
  • Мнения: 1 493
Е, ти пък, защо ще ядеш по-малко домати - яж, колкото ти душа иска зеленчуци. Едва ли точно те биха стопирали отслабването.

На мен храненето ти ми се видя съвсем прилично, но действително зависи колко яйца е имало в омлета, какви добавки, какви са били пилешките жулиени - като начин на приготвяне, като грамаж, колко моцарела е имало в капрезето, други добавки. Така написано, менюто ти може да е 1 000 калории, а може и да е 2 000. Няма как да се ориентираме.
Салатата има само домати, моцарела и песто от бурканче. Други неща не й слагам. не добавям допълнителна мазнина, защото в пестото има достатъчно. Да кажем 5-6 резена домат и 1/3 от опаковка на моцарелата, даже и по-малко се пада. Жулиенчетата са на скара, приготвени вкъщи само с подправки. Даже вече и не соля манджите да не задържам вода. Grin
А относно чувството на глад - точно това изпитвам в момента, хапнах ябълка, но пак ми е гадно и се чудя като съм в такива моменти какво е по-добре да ям - плод или някакви протеинови десерти. Е, опитвам се да туширам с вода, ама не винаги се получава. До момента съм на 1,5 литра.
Био барчетата ще ги спра, хем са скъпи, хем малки и на всичко отгоре не задоволяват глада. Open MouthOpen Mouth

Общи условия

Активация на акаунт