Aко целта е дворецът Бейлербей, то трябва да започнете с него, защото затваря рано (имам спомен за 16 или 16,30 часа) и няма как да го оставите за края на разходката. Навремето нашата програма беше тази - ферибот до Юскюдар, автобус до двореца, разглеждане, малко ходене сред къщите на Бейлербей, автобус 14F до спирка Kural под Чамладжъ, качихме се до Чамладжъ, след това се спуснахме надолу до близката голяма спирка и хванахме автобус към Кадъкьой. Слязохме на джамията Шахирин и след като я разгледахме продължихме по същата линия към Кадъкьой. Видяхме Хайдарпаша, после бика и Мода и стана време за почти последния ферибот за Еминьоню. Дори имам спомен, че май го изпуснахме и се наложи да се качим на последния за Каракьой, но може и да бъркам случаите. В програмата липсват само "възглавниците", но могат да се вмъкнат като номер 1 в програмата. Може би с ферибот от Сиркеджи до Харем, заради гледката от крайбрежната алея към Историческия полуостров, но може и от Юскюдар да се отиде.
Сибила, на коя фирма е това корабче?