Истанбул [тема 43]

  • 86 731
  • 752
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 13 151
Ще пътувам с фирма,но ще се движа сама и за това питам откъде е по рационално да се започне обиколката на азиатския бряг - от Белербей към Кадъкьой или обратно. И дали има превоз от Бейлербей до Ортакьой

Aко целта е дворецът Бейлербей, то трябва да започнете с него, защото затваря рано (имам спомен за 16 или 16,30 часа) и няма как да го оставите за края на разходката. Навремето нашата програма беше тази - ферибот до Юскюдар, автобус до двореца, разглеждане, малко ходене сред къщите на Бейлербей, автобус 14F до спирка Kural под Чамладжъ, качихме се до Чамладжъ, след това се спуснахме надолу до близката голяма спирка и хванахме автобус към Кадъкьой. Слязохме на  джамията Шахирин и след като я разгледахме продължихме по същата линия към Кадъкьой. Видяхме Хайдарпаша, после бика и Мода и стана време за почти последния ферибот за Еминьоню. Дори имам спомен, че май го изпуснахме и се наложи да се качим на последния за Каракьой, но може и да бъркам случаите. В програмата липсват само "възглавниците", но могат да се вмъкнат като номер 1 в програмата. Може би с ферибот от Сиркеджи до Харем, заради гледката от крайбрежната алея към Историческия полуостров, но може и от Юскюдар да се отиде.

Сибила, на коя фирма е това корабче?

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 16:42 от Тaня67

# 301
  • Мнения: 47
Ще пътувам с фирма,но ще се движа сама и за това питам откъде е по рационално да се започне обиколката на азиатския бряг - от Белербей към Кадъкьой или обратно. И дали има превоз от Бейлербей до Ортакьой

Aко целта е дворецът Бейлербей, то трябва да започнете с него, защото затваря рано (имам спомен за 16 или 16,30 часа) и няма как да го оставите за края на разходката. Навремето нашата програма беше тази - ферибот до Юскюдар, автобус до двореца, разглеждане, малко ходене сред къщите на Бейлербей, автобус 14F до спирка Kural под Чамладжъ, след това се спуснахме надолу от хълма до близката голяма спирка и хванахме автобус към Кадъкьой. Слязохме на  джамията Шахирин и после продължихме по същата линия към Кадъкьой. Разгледахме Хайдарпаша, после бика и Мода и стана време за почти последния ферибот за Еминьоню. Дори имам спомен, че май го изпуснахме и се наложи да се качим на последния за Каракьой, но може и да бъркам случаите. В програмата липсват само "възглавниците", но могат да се вмъкнат като номер 1 в програмата. Може би с ферибот от Сиркеджи до Харем, заради гледката от крайбрежната алея към Историческия полуостров, но може и от Юскюдар да се отиде.

Сибила, на коя фирма е това корабче?

http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/bogazdan-gelis-bogaza-gidis-365.html
Мисля, че корабчето си е част от градския им транспорт. И в сайта на Şehir hatları го има. Не мога да открия отново сайта, от който го видях първия път Grinning

# 302
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Само че нито един курс на това корабче не спира и на Ортакьой, и на Бейлербей...

Ей така и аз продължавам да чакам кой автобус може да се ползва от Емиргян до Еминьоню...

# 303
  • Мнения: 37
Здравейте, тъй като ми предстои екскурзия в Истанбул, искам да попитам някои неща относно забележителностите. Ще бъда в града само 2 дни и освен задължителното според мен посещение на Долмабахче, панорамната обиколка на Истанбул и аквариума, какво друго смятате, че е задължително да се види ? Колебая се за небостъргача Сапфир, разходката с корабче по Босфора, Йеребатан и Токапъ? Кое  място от тези най-много ви впечатли? Знам, че в много от темите това е обсъждано, но не разполагам с достатъчно време да ги изчета всички? Благодаря предварително !  newsm78

# 304
  • Мнения: 7 876
Здравейте, тъй като ми предстои екскурзия в Истанбул, искам да попитам някои неща относно забележителностите. Ще бъда в града само 2 дни и освен задължителното според мен посещение на Долмабахче, панорамната обиколка на Истанбул и аквариума, какво друго смятате, че е задължително да се види ? Колебая се за небостъргача Сапфир, разходката с корабче по Босфора, Йеребатан и Токапъ? Кое  място от тези най-много ви впечатли? Знам, че в много от темите това е обсъждано, но не разполагам с достатъчно време да ги изчета всички? Благодаря предварително !  newsm78

Здравей,
Ето линк (който ми е "подарък" Simple Smile от Du  Hug), който предага програми за 1-3-5 дни.
http://promptguides.com/istanbul/index.htm
Мисля, че ще ти е от полза.

# 305
  • София
  • Мнения: 13 151
http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/bogazdan-gelis-bogaza-gidis-365.html
Мисля, че корабчето си е част от градския им транспорт. И в сайта на Şehir hatları го има. Не мога да открия отново сайта, от който го видях първия път Grinning

Само че нито един курс на това корабче не спира и на Ортакьой, и на Бейлербей...

Вчера и аз погледнах точно същата линия на ферибота, но установих същото като Белята. Затова реших, че има кораб на друга фирма.

# 306
  • Мнения: 7 876

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 16:35 от pepel_ot_rozi

# 307
  • Мнения: 471
Ей така и аз продължавам да чакам кой автобус може да се ползва от Емиргян до Еминьоню...

От Емиргян до Еминьоню има много приятна линия на фериботите на Шехир хатларъ, не е нужно да се ползва автобус.

http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/rumeli-kavagi-eminonu-6500.html

# 308
  • Мнения: 1 678
Здравейте, тъй като ми предстои екскурзия в Истанбул, искам да попитам някои неща относно забележителностите. Ще бъда в града само 2 дни и освен задължителното според мен посещение на Долмабахче, панорамната обиколка на Истанбул и аквариума, какво друго смятате, че е задължително да се види ? Колебая се за небостъргача Сапфир, разходката с корабче по Босфора, Йеребатан и Токапъ? Кое  място от тези най-много ви впечатли? Знам, че в много от темите това е обсъждано, но не разполагам с достатъчно време да ги изчета всички? Благодаря предварително !  newsm78

Здравей,
Ето линк (който ми е "подарък" Simple Smile от Du  Hug), който предага програми за 1-3-5 дни.
http://promptguides.com/istanbul/index.htm
Мисля, че ще ти е от полза.

https://www.visitacity.com/en/istanbul
Аз ползвам този сайт, също е много полезен( ползвах го за Милано и Краков). Могат и промени да се правят в програмата.

# 309
  • Мнения: 54
Здравейте! Искам да подаря екскурзия до Истанбул, ако може да е за два-три дни през уикенда. Искам да е с агенция. Екскурзията е за майка ми и трябва всичко да е организирано-транспорт, хотел, забележителности, екскурзовод. Може ли да ми предложите агенция от която сте доволни.

# 310
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ей така и аз продължавам да чакам кой автобус може да се ползва от Емиргян до Еминьоню...

От Емиргян до Еминьоню има много приятна линия на фериботите на Шехир хатларъ, не е нужно да се ползва автобус.

http://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/rumeli-kavagi-eminonu-6500.html

Бялк, репликата ми бе по повод неподкрепен с конкретика пост за възможността да се ползва автобус между тези две точки... Дълга история...

За феритата знам и ги предпочитам като транспорт. Николия също бе така добра да ни предостави този линк преди няколко дни.

# 311
  • Мнения: 1 757
HugHugHugЗдравейте на всички в темата. Преди три години посетих този невероятен град и оттогава искам пак да отида там.Тази година няма да стане , но живот и здраве догодина се надявам да имам тази възможност.Аз ходих с ТА , и мисля пак да изпозлвам услугите на същата фирма , защото останахме много доволни от всичко.Следя ви от известно време и искам да попитам няколко въпроса.Къде се намира това кафе с възглавничките? Също така има ли хубави магазини в Истанбул откъде да се закупят спални комплекти?Помня , че когато ходих с ТА ,имахме свободно време и ние ходихме до Капалъ Чарши , който беше много близко до хотела ни , но не помня дали там се продаваха спални комплекти.Благодаря предварително за отговорите. Надявам се да ме приемете в темата и с радост да обсъждаме всичко свързано с този магнетичен град.Hug

# 312
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Кафенето с възглавниците

https://www.google.co.uk/maps/place/G%C3%BCm%C3%BC%C5%9F+B%C3%BC … d29.0065918?hl=bg
Gumus Bufe,точно срещу Девичата кула  Simple Smile


За комплектите не знам,но дори и да има на Капалъто ще са по-скъпи(там всичко е по-скъпо като цяло).100% има такива магазини,но никога не съм търсила чаршафи точно в Истанбул  Peace

# 313
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Ние си купихме спален комплект от Капалъ за около 140, 150 лири, като на самият базар имаше съвсем малко магазинче без особено голям избор, но човека ни заведе в другия магазин (от тези нелегалните Smiley) и там беше пълно с спално бельо.
На нас ни предстои повторно посещение от 10-ти до 14-ти април, самостоятелно, хич не ги обичам тези ТА, реших този път хотела да е на Таксим, програмата вече съм я подготвила. Горе долу всичко ми е ясно къде се намира и как се стига до там, но разбира се ще имам няколко въпроса. Само да приключа с чуденката кое да остане и кое да отпадне ще си ги задам Smile.

# 314
  • Мнения: 276
Здр и от мен бяхме в Истанбул миналата година на 22 септември много ни хареса. Посетихме Топ Капъ, Синята Джамия, Водохранилището (много впечатлени) и корабче по Босфора. Има още много какво да видим, но сега плануваме да отидем на пазар, тъй като ми се видя много евтино. Според вас бебешките колички дали ще са по евтини от тези в Бг или ? 😊

Общи условия

Активация на акаунт